fbpx
Kultura zapowiedzi

Koncertowa jesień w Od Nowie

(fot. facebook)
Koncertowa jesień w Od Nowie
Aleksandra Pladzyk
REAKCJE

Październik to czas, kiedy ACKIS OD NOWA przygotowuje serię koncertów, które mają za zadanie otworzyć nowy sezon 2018 / 2019. Na początku tej jesieni na scenie kubu zagości wielu interesujących artystów z gatunku zarówno rapu, jazzu i punku. Kultu też oczywiście nie zabraknie

 • 5.10.2018 – HAPPYSAD – Inauguracja nowego sezonu rozpocznie koncertem zespołu Happysad, który od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. Podczas toruńskiego występ oprócz materiału przekrojowego, zespół zagra także swoje nowe utwory.
 • 6.10.2018 – Welcome Party Działu Współpracy Międzynarodowej UMK. Koncert – LIANA STETSENKO; FREYGISH ORCHESTRA
  To kolejne wydarzenie kierowane jest do studentów, szczególnie tych z programu Erasmus. Koncert ten odbędzie się  o godzinie 20:00Rozpocznie się on występem Liany Stetsenko, gitarzystki z Ukrainy, która wykona kilka tradycyjnych pieśni ukraińskich. Tuż po niej, w wyśmienitym składzie, zagra zespół Freygish Orchestra prof. Mirosława Bylickiego. Toruńska kapela inspiruje się muzyką klezmerską, bałkańską, grecką i turecką. Połączenie tych wpływów kulturowych nadaje muzyce Freygish Orchestra oryginalne brzmienie i ciekawy wymiar. Po koncercie odbędzie się część taneczna wieczoru. Muzykę zapewnia Radio Sfera. Wstęp bezpłatny, po okazaniu legitymacji studenckiej.
 • 10.10.2018 – SMOLASTY –  Samorząd Studencki UMK w Toruniu zaprasza wszystkich pierwszaków i całą resztę świata na jedyną taką imprezę w czasie roku akademickiego, czyli Otrzęsiny UMK. Z tej okazji na scenie zagości Smolasty czyli właściwie Norbert Smoliński – wokalista, raper, autor tekstów i producent muzyczny. Tworzy muzykę z pogranicza R&B, popu i muzyki klubowej a jego utwory biją rekordy w rozgłośniach radiowych i serwisach muzycznych. Po koncercie natomiast na studentów będzie czekać DJ, który zapewni zabawę do samego rana.
 • 17.10.2018 – JAZZ CLUB: JAN PTASZYN WRÓBLEWSKI KWARTET –  Jan Ptaszyn Wróblewski to jeden z najważniejszych i najbardziej zasłużonych artystów w historii polskiego jazzu – wybitny saksofonista (tenorowy i barytonowy), kompozytor, aranżer, dyrygent, publicysta, dziennikarz radiowy, krytyk muzyczny, pedagog, konferansjer. Kwartet powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych. Ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, nagrań, udziałów w festiwalach, a także mnóstwo zagranicznych eskapad. Reprezentuje muzykę opartą o najbardziej klasyczne jazzowe tradycje, nie pomijając jednak bardziej współczesnych osiągnięć.
 • 18.10.2018 – RIVERSIDE – zespół został założony w 2001 przez czterech muzyków – Mariusza Dudę, Piotra Grudzińskiego, Piotra Kozieradzkiego i Jacka Mielnickiego. Ich pierwszy album Out Of Myself został wypuszczony dwa lata po założeniu zespołu i od tego czasu popularność zespołu stale rosła. W tej chwili mają na koncie 6 albumów studyjnych, z których każdy spotkał się z ciepłym przyjęciem fanów i krytyków – są jednym z najbardziej celebrowanych polskich zespołów na europejskiej scenie rockowej i metalowej.
 • 19.10.2018 – DEZERTER I REJESRACJA – Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Gościem podczas koncertu będzie zespół Rejestracja. Zespół powstał w 1980 roku w Toruniu pod nazwą Rejestracja Przedpoborowa.  Wraz z takimi zespołami jak: Dezerter, Moskwa, Abaddon, Siekiera należał do czołówki polskiego punk rocka. W latach 80-tych grupa była częstym gościem na festiwalu w Jarocinie.
 • 20.10.2018 – ORGANEK – Formacja Organek powstała w 2013 roku z inicjatywy Tomasza Organka, którego album pod tytułem “Głupi” wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). W październiku 2016 roku ukazał się drugi albumu pt. “Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt. ”Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta.
 • 25.10.2018 – KULT –  to jeden z najważniejszych polskich zespołów w historii i nikomu nie trzeba ich przedstawiać. Zespół powstał w lutym 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami byli wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Zespół od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, nieustannie pozostając przy tym wiernym sobie, swojej muzyce i oczywiście fanom. Kult jest jednym z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce. Jesienna „pomarańczowa” trasa zespołu odbywa się tylko w kilkunastu wybranych miastach w Europie i ma status wydarzenia wręcz KULTowego, o czym nie trzeba przypominać toruńskim fanom tak licznie wypełniającym każde wydarzenie z udziałem zespołu. Supportem podczas toruńskiego koncertu będzie zespół De Łindows.
 • 26.10.2018 – ROBERT CICHY – artysta ten jest producentem albumu „Smack”, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem muzyki. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo czy bałałajkę). Płyta, dla której punktem wyjścia pozostają instrumenty strunowe wzbogacona jest czasem o mocne bity, niebanalne teksty lub po prostu zaskakuje ciepłą melodią. Album zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów. Gościnnie na płycie zaśpiewała Ania Dąbrowska (“Old times girl”) oraz australijski wokalista Phillip Bracken (“The road”).
 • 27.10.2018 – MEINHOF FEST. 30-lecie zespołu BAADER MEINHOF –  Jest to zespół grający punk rocka w latach 80-tych, założony przez muzyków grających wcześniej w podziemnych zespołach takich jak “Alkoholicy z Jednej Dzielnicy” “Róże dla Kasandry” czy “Usta”. Teraz po trzydziestu latach burzliwej działalności, chcą zaprosić fanów do świętowania trzydziestolecia powstania zespołu, połączonego z drugą edycją MEINHOF FEST. Na wszystkich fanów punka czekają aż dwa dni koncertów – pierwszy z nich w toruńskiej Od Nowie, kolejny zaś w klubie ENERDE. Podczas festiwalu zagrają między innymi: Baader Meinhof, 747, Ivo Parizan, czy Złośnik. Festiwal poświęcony będzie pamięci zmarłego wokalisty Baader Meinhof Krzysztofa Petrowskiego.
Kultura zapowiedzi
Aleksandra Pladzyk

Kulturoznawca z krwi i kości. Jej świat kreci się zawsze tam, gdzie w Toruniu występują sztuka, kultura i nauka. Kierowana z wernisażu po finisaż, relacjonuje piękno artystycznego środowiska zabytkowego miasta. Ciekawa świata i ludzi, pasjonująca się podróżowaniem, po całym Starym Kontynencie, chłonie cała sobą to, co każda stolica ma jej do zaproponowania

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020