fbpx
Kultura zapowiedzi

LuxFest w Toruniu – edycja mikołajkowa

Luxfest to festiwal przyciągający rzeszę fanów z całej Polski (fot. informacja prasowa)
LuxFest w Toruniu – edycja mikołajkowa
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Bezpłatne bilety na LuxFest rozeszły się jak świeże bułeczki! Nie ma się co dziwić, to jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych, które odbędą się w najbliższym czasie w Toruniu. Znany festiwal będzie miał miejsce w naszym mieście w ramach budżetu partycypacyjnego, ponieważ ten projekt otrzymał znaczną ilość głosów mieszkańców. Będzie to również pierwszy koncert w nowopowstałym Centrum Kulturalno – Kongresowym Jordanki

LuxFest edycja mikołajkowa to popularny festiwal muzyczny dla całych rodzin, który odbywa się już od 4 lat w Poznaniu. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Robert „Litza” Friedrich – lider zespołu Luxtorpeda. Cechą charakterystyczną festiwalu jest jego zróżnicowanie muzyczne i to, że zapewnia rozrywkę również najmłodszym uczestnikom. Oprócz przeznaczonego dla nich koncertu Arki Noego, będą mogli spędzić czas w LuxArt – rodzinnej strefie zajęć muzycznych i plastycznych.

– Wymyśliliśmy LuxFest po to, by nasi fani nie musieli zostawiać w domu dzieciaków na czas koncertów. Dajemy im możliwość wspólnej zabawy i rozwijania zainteresowań – mówi Robert „Litza” Friedrich.

LuxFest w Toruniu odbędzie się w ramach „Budżetu Partycypacyjnego Mieszkańców Torunia”. Na ten projekt mieszkańcy oddali ponad 1000 głosów. Na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki już 6 grudnia 2015 roku wystąpią znane i lubiane zespoły reprezentujące różne gatunki muzyczne: Luxtorpeda, Lao Che, Grubson, Pięć Dwa, Arka Noego i MOOVE. Wejściówki na to wydarzenie były darmowe, jednak cała pula biletów została już dawno wyczerpana.

Luxtorpeda –  polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalistyRoberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. W skład zespołu wchodzą: Robert „Litza” Friedrich – gitara, śpiew, Przemysław „Hans” Frencel – śpiew i rap, Robert „Drężmak” Drężek – gitara, Krzysztof „Kmieta” Kmiecik – gitara basowa, Tomasz „Krzyżyk” Krzyżaniak – perkusja.

Arka Noego – dziecięcy zespół muzyczny, wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Nieoficjalnie powstał już w roku 1999, gdy z okazji pielgrzymki papieża Jana Pawła II telewizyjna redakcja katolicka szukała odpowiedniej piosenki i wykonawców mających uświetnić wizytę. Powstały wtedy utwór Tato (Nie boję się, gdy ciemno jest) stał się wielkim przebojem, a twórcy programu „Ziarno” zasugerowali nagranie kolejnych. W skład wchodzą głównie dzieci członków zespołu 2Tm2,3 i ich przyjaciele.

Grubson – polski raper i producent muzyczny. Grubson współpracował z takimi wykonawcami i grupami muzycznymi jak: EastWest Rockers, Junior Stress, Jamal, Abradab, Natural Dread Killaz, DJ Feel-X, Rahim, Skorup, Dreadsquad, O.S.T.R., Bob One, PMM czy DonGURALesko.

Pięć Dwa –  polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza hip-hopu i trip hopu. Powstała w 1999 roku w Poznaniu w składzie Przemysław “Hans” Frencel oraz Paweł “Deep” Paczkowski.

Moove – grupa muzyczna składająca się z 5 chłopaków wykonująca rock’n’roll. Są laueratami ogólnopolskich przeglądów muzycznych. Tako zespół, który cechuje się wyjątkowym skupieniem, świeżością i dojrzałymi kompozycjami. Słuchaczom zapada w pamięć szczególnie brytyjski charakter grupy. W ich muzyce chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.

Lao Che – polski crossoverowy zespół muzyczny. W jego skład wchodzą: Mariusz “Denat” Denst – sampler, animacja, Hubert “Spięty” Dobaczewski – śpiew, gitara rytmiczna, Michał “Dimon” Jastrzębski – perkusja, Filip “Wieża” Różański – instrumenty klawiszowe, Rafał “Żubr” Borycki – gitara basowa i Maciek “Trocki” Dzierżanowski – instrumenty perkusyjne.

Konkurs – wyślij na redakcja@chillitorun.pl odpowiedzi na te pytania, i wygraj bilet na niedzielny koncert Acid Drinkers!

Pierwsze pytanie: Czy można zarazić się wirusem HIV przez ugryzienie komara? Swoją odpowiedź należy uzasadnić!

Drugie pytanie: Kto może zarazić się AIDS?

Trzecie pytanie: Czy przez pocałunek możemy zakazić się wirusem HIV?

Czwarte pytanie: Czy kobieta zakażona może urodzić zdrowe dziecko? Jeżeli tak, to dlaczego?

Piąte pytanie: Czy prezerwatywa chroni przed AIDS?

Zasady konkursu dostępne są tutaj – na odpowiedzi czekamy do soboty, do godziny 12:00

12295518_1125440610807086_6709742433194050777_n

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020