fbpx
Kultura zapowiedzi

“Najlepsze polskie 30′” po raz drugi w Cinema City!

(fot. materiały prasowe Cinema City)
“Najlepsze polskie 30′” po raz drugi w Cinema City!
Maciej Gorczyński
REAKCJE

Przed nami druga odsłona cyklu “Najlepsze polskie 30′”, czyli wyjątkowy pokaz filmów krótkometrażowych, cieszących się uznaniem w kraju i za granicą. Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia w wybranych kinach Cinema City, w tym w toruńskim Centrum Handlowym Plaza!

Czy 30 minut to wystarczający czas, aby przekazać widzowi coś wartościowego? Okazuje się, że tak! “Najlepsze polskie 30′” to pokaz filmów trwających maksymalnie pół godziny. Ich autorami są młodzi i utalentowani twórcy, których projekcje już zostały dostrzeżone i nagrodzone na licznych festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Poprzednia edycja, podczas której wyświetlono trzy projekcje, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Tym razem na widzów czekają aż cztery filmy. Zostaną one wyświetlone 19 kwietnia w wybranych kinach Cinema City. Poniżej przedstawiamy listę drugiej edycji “Najlepszych polskich 30′”:

  • „Ja i mój tata” (reż. Aleksander Pietrzak) – ciepła i wzruszająca historia o schorowanym ojcu i opiekującym się nim  synu, pragnącym czerpać jak najwięcej z ostatnich dni życia taty. Emocje dodatkowo pobudza niesamowita muzyka Łukasza Targosza. Film zebrał wiele nagród m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Krakowskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Młodzi i Film.
  • „Nazywam się Julita” (reż. Filip Dzierżawski) – szczera i poruszająca historia matki i córki z przejmującymi rolami Marty Ścisłowicz i Aleksandry Koniecznej, które dają prawdziwy pokaz aktorskich zdolności. Fabuła, inspirowana prawdziwą historią, przedstawia trudną relację obu kobiet, które po 10 latach milczenia spotykają się i konfrontują skrywane przez lata uczucia i emocje. Reżyser filmu dostrzeżony już został przez publiczność na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znakomite zdjęcia wielokrotnie nagradzanego Adama Palenty, podkreślają wyjątkowy realizm filmu.
  • „Baraż” (reż. Tomasz Gąssowski) – film okrzyknięty najlepszym aktorskim krótkim metrażem Warszawskiego Festiwalu Filmowego, ukazuje, jak młody ojciec, wykorzystując wspólną pasję do piłki nożnej, stara się przekazać synowi zasady, jakimi powinien kierować się w życiu, choć sam nie zawsze się do nich stosuje. Historia ta pełna humoru i miłości nagrodzona została m.in. na prestiżowym Europejskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brest we Francji i Festiwalu Transatlantyk.
  • „Więzi” (reż. Zofia Kowalewska) – trwający zaledwie 18 minut dokument zdołał podbić filmowy świat i znalazł się na oscarowej shortliście. Reżyserka to studentka, która w klasie maturalnej nakręciła film o kryzysie małżeńskim swoich dziadków, którzy po 45 latach wspólnego pożycia przestali się dogadywać i zdecydowali się na rozstanie. Uwaga i czułość, z jaką ukazani są bohaterowie zostały dostrzeżone i docenione najpierw na rodzinnym podwórku (Krakowski Festiwal Filmowy, T-mobile Nowe Horyzonty) i na całym świecie (Sundance Film Festival, IDFA).

Druga odsłona cyklu „30’ Najlepsze krótkie polskie metraże” zorganizowana będzie w czwartek 19 kwietnia w wybranych kinach Cinema City: Arkadia, Galeria Mokotów, Promenada, Galeria Północna (Warszawa Białołęka), Wroclavia (Wrocław), Bonarka (Kraków), Wolność (Częstochowa), Toruń Plaza, Krewetka (Gdańsk), Punkt 44 (Katowice), Starogard, Zielona Góra, Bielsko-Biała, Felicity (Lublin), Poznań Plaza, Łódź, Sosnowiec, Rybnik, Bytom, Gliwice, Ruda, Wałbrzych, Bydgoszcz.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited.

Cinema_City_Master_RGB_blackBg-300x165

 Tekst powstał we współpracy z siecią kin Cinema City.
Kultura zapowiedzi
Maciej Gorczyński
@McGorczynski

Kierownik działu sport. Wielki fan wszystkich dyscyplin, a w szczególności tych z poziomu trybun i telewizora. Gdyby urodził się w górach, z pewnością zostałby skoczkiem narciarskim.

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020