fbpx
Kultura zapowiedzi

Plenerowe spotkania z muzyką!

Już niebawem Rynek Staromiejski zamieni się w muzyczne centrum Torunia (fot. wikipedia)
Plenerowe spotkania z muzyką!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Toruńska Orkiestra Symfoniczna korzysta ze sprzyjającej pogody i zaprasza na wydarzenia kulturalne w plenerze. Od 14 do 17 lipca będzie można skorzystać z przygotowanego przez TOS ciekawego programu, który daje okazje do poszerzenia swoich horyzontów muzycznych, a także do obejrzenia dobrego filmu

Czterodniowy kulturalny maraton Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej rozpocznie koncert, który odbędzie się w ramach Kulturalnego Lata, a podczas niego wystąpi Magda Navarrete & Caravana Band. Zespół śmiało można określić jako hybrydę europejskiej muzyki. Ich twórczość zawiera w sobie namiastkę kultury niemal wszystkich krajów Starego Kontynentu. Caravana Band gra jazz połączony z elementami bałkańskich rytmów, a do tego dochodzi jeszcze wiele orientalnych wpływów. Do tego zespół prezentuje podczas koncertów energię, jakiej często można pozazdrościć reprezentantom sztuki ulicznej. W twórczości Caravana Bandu znajduje się również miejsce na chwilę wytchnienia – wówczas muzycy zabierają publikę w bardzo stary świat cygańskich i bałkańskich opowieści, a nawet do często w Polsce niedocenianej kurpiowskiej rzeczywistości. Co jeszcze charakteryzuje tych nietypowych muzyków? Z całą pewnością instrumenty – także nietypowe. Bombo, cajon, euphonium – między innymi za pomocą tych instrumentów muzycy umilą 14 lipca o godzinie 20:30 czas publice.

Następnego dnia TOS zaprasza widzów przed ekran. O godzinie 19:00 w Hanza Cafe przy ulicy Piekary 28 rozpocznie się wieczór filmowy, w ramach którego odbędzie się projekcja filmu „Pożegnania” w reżyserii Yojiro Takity. Fabuła filmu opowiada o zdolnym wiolonczeliście Daigo Kobayashim, który tracie pracę w momencie, gdy rozwiązuje się jego orkiestra. Postanawia wrócić zatem do rodzinnego miasta i skorzystać z ofert pracy jako pracownik domu pogrzebowego. Okazuje się, że nowa praca jest dla Diogo niezwykłym przeżyciem, a także cenną szkołą życia.

16 i 17 lipca ponownie będziemy świadkami koncertów. W sobotni wieczór przed toruńską publicznością wystąpi grupa Disparates. Muzyka, jaką tworzy zespół stanowi bardzo ciekawe połączenie rocka z akcentami skrzypcowymi, akordeonowymi, waltornią oraz saksofonem. Koncert rozpocznie się o godz. 16:00 na scenie plenerowej Rynku Staromiejskiego. Z kolei następnego dnia na Wieczór z Frankiem Sinatrą zaproszą Jarek Wist, Piotr Wrombel, Wojciech Pulcyn oraz Krzysztof Szmańda, którzy odtworzą najpopularniejsze utwory legendarnego artysty.

– Jarek Wist jest wokalistą, którego możliwości wokalne znacznie przekraczają trendy, do których przywykła polska publiczność – mówi Karolina Smolarek z Działu Organizacji Koncertów TOS. – Śpiewa tak, jak niewielu potrafi i to, o czym wielu zapomina. Jest jednym z najlepszych wokalistów swingowych, wprowadził na scenę zapomniany już retro-pop, nie tylko przypominając o tym, co w muzyce najważniejsze i najlepsze, lecz także czyniąc z niego swój charakterystyczny styl sceniczny.

Wieczór z Frankiem Sinatrą rozpocznie się o godzinie 20:00 na scenie plenerowej Rynku Staromiejskiego.

Kultura zapowiedzi
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020