fbpx
Kultura zapowiedzi

Rosyjski, państwowy Teatr Choreografii Klasycznej wystąpi w Toruniu!

Wyjątkowe baletowe wydarzenie odbędzie się w CKK Jordanki (fot. nadesłane)
Rosyjski, państwowy Teatr Choreografii Klasycznej wystąpi w Toruniu!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Państwowy, rosyjski Teatr Baletu “La Classique” po raz pierwszy wystąpi w Polsce z okazji 26-lecia istnienia! Ponad 2 tony scenografii i olśniewających kostiumów, ponad 40 artystów – to wszystko prosto z Moskwy już 15 listopada w Toruniu!

Sztuka artystów teatru, założonego przez Elika Melikowa w 1990 roku w ramach Związku Działaczy Teatralnych ZSRR (w zeszłym roku Teatr obchodził swoje 25-lecie), jest dobrze znana wielbicielom baletu na całym świecie. To jedyny państwowy, moskiewski teatr zajmujący się baletem klasycznym.

Cechą charakterystyczną teatru “La Classique” są unikatowe kostiumy i dekoracje, wykonywane w pojedynczych egzemplarzach. Elik Mielikow – dyplomowany malarz, jako jeden z pierwszych w nowej Rosji założył pracownię teatralną. Tworzył dekoracje, kostiumy i obuwie dla najbardziej znanych teatrów – Wielkiego, Moskiewskiego Teatru Baletu pod kierownictwem Wiktora Smirnowa-Gołowanowa, Królewskiego Baletu Danii, Teatru Baletu Bostonu.

Poza Włochami (Rzym, Mediolan, Florencja) i Wielką Brytanią, tym razem teatr wystąpi w Polsce, Niemczech, Francji, Australii i Nowej Zelandii. W repertuarze znajdą się przedstawienia baletowe, należące do kanonu światowej klasyki – przede wszystkim nieśmiertelne dzieła Czajkowskiego.

Teatr jest doskonale znany wielbicielom baletu w takich krajach, jak: Włochy, Egipt, Maroko, Hiszpania, Chiny, Austria, Norwegia, Tajwan, Nowa Zelandia, Australia, Wielka Brytania, gdzie niejednokrotnie występował w ramach tras koncertowych i zebrał w nich pełne zachwytu recenzje prasowe. Zespół teatru ciągle odbywa trasy koncertowe, ponieważ jego celem jest popularyzacja rosyjskiego baletu klasycznego poza granicami Rosji.

Przy bezpośrednim udziale Elika Mielikowa w sezonie jesień-zima 2016-2017 planowane jest otwarcie Akademii Teatru Baletu Choreografii Klasycznej w takich miastach jak Nawara, Padwa, Turyn,  Bolonia, a także w Moskwie i Kaliningradzie, gdzie uznane gwiazdy teatru będą regularnie prowadzić warsztaty, a zajęcia prowadzone będą przez artystów baletu z wykorzystaniem unikatowej metodyki.

Zespół Melikowa do Torunia zawita z ponadczasowym „Dziadkiem do orzechów” Czajkowskiego -uwielbianym przez miłośników baletu na całym świecie!

Cudowna muzyka, perfekcyjna choreografia, gra świateł i wspaniała historia – to wszystko zabierze widzów w bajkową podróż dziewczynki, marzącej o swoim księciu…

Wzruszający spektakl, uwielbiany przez miłośników na całym świecie zapiera dech w piersiach. Tak imponującego wydarzenia nie można przegapić!

Główni soliści teatru:

-Jekaterina Szaliapina

-Anastazja Czumakowa

-Siergiej Kupcow

-Nadieżda Iwanowa

-Dimitrij Smirnow

-Aleksandr Tarasow

-Oksana Usaczowa

-Elik Melikow

15 listopada, Toruń, Sala Koncertowa CKK Jordanki

„Dziadek do orzechów”

Muzyka P.I. Czajkowskiego

Choreografia M. Petipa

Redakcja W. Kowtun

Bilety do kupienia na http://balet-rosyjski.pl/bilety/

dziadek1

dziadek2

dziadek3

(fot. nadesłane)

Kultura zapowiedzi

Więcej w dziale Kultura zapowiedzi

DSC0861-1000x600

Ruszyła sprzedaż biletów na Auto Skyway Festival

Mateusz Bąk31 lipca 2020
mrfilak

Przed nami finał Festiwalu pod Gwiazdami

Mateusz Bąk23 lipca 2020
cinema-4213751_1920

Kina wznawiają działalność!

Mateusz Bąk22 lipca 2020
popcorn-1085072_1920

Kino pod chmurką przy galerii handlowej

Mateusz Bąk9 lipca 2020
fireshow-4748443_960_720

Wystartował Festiwal Teatrów Ulicznych

Mateusz Bąk7 lipca 2020
2019_08_20_skyway_festiwal_009

Skyway Festival z nową lokalizacją i formułą!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
cinema-4213751_1920

W Domu Mikołaja Kopernika rusza kino 4D

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
torun-4863425_1920

Przed nami Toruńska Noc Muzeów! [PROGRAM]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020
torun_dron_jordanki_slawek-kowalski

Letnie Kino przy CKK Jordanki

Mateusz Bąk5 czerwca 2020