fbpx
Lifestyle

5 wskazówek jak dotrzymać postanowień noworocznych

Ile postanowień noworocznych znajduje się na waszej liście? (fot. pixabay.com)
5 wskazówek jak dotrzymać postanowień noworocznych
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Jak tam, wylewacie siódme poty na siłowni, walcząc o wymarzoną sylwetkę? Regał ze słodyczami w sklepie omijacie szerokim łukiem, a wolny czas spędzacie na kartkowaniu książek? Po prawie dwóch tygodniach nowego roku czas zrobić rachunek sumienia i przyjrzeć się postępom w noworocznych postanowieniach, które większość z nas wypisała sobie w kalendarzu z nadzieją zmiany na lepsze. Macie silną wolę, czy na widok ulubionej czekolady wymiękliście, a karnet na siłownię okazał się zbędny, bo wygrało lenistwo?

Rzucam palenie, schudnę, zrobię formę, nie będę jeść słodyczy, będę oszczędny… To najpopularniejsze postanowienia i jestem pewna, że większość z nich znalazła się na waszej liście. Na ogół wygląda to tak, że na początku roku z wielkim zapałem i motywacją zapisujemy coraz trudniejsze cele w kalendarzu, a z czasem o nich zapominamy i stwierdzamy, że to tylko „głupie postanowienia, których i tak nikt nigdy nie dotrzymuje”. „Nowy rok, nowa ja” – to powiedzenie wywołuje już salwę śmiechu. Może coś w tym jest, ale czy istnieje lepszy moment na zmianę niż nowy rok? Badania i obserwacje wykazują, że tylko nieliczni potrafią sumiennie trzymać się postanowień. Jeśli idzie wam słabo, postaram się przybliżyć kilka prostych, ale przydatnych wskazówek, które pomogą w osiągnięciu celu.

1. Pamiętaj o przyjemnościach

Z pewnością na waszej liście znajdują się trudne cele, których osiągnięcie wymaga naprawdę wiele pracy. Nie zapominajmy jednak o przyjemnościach. Do noworocznych postanowień dopisz rzeczy, których realizacja sprawi ci przyjemność. Pod punktem o rzuceniu palenia dopisz obecność na wymarzonych festiwalach, miasta, które chciałbyś zwiedzić lub przedmiot, w którego posiadaniu pragniesz być. Noworoczne postanowienia to nie tylko katorżnicza praca, ale przecież i przyjemności, które z pewnością czekają na Ciebie w nowym roku. To, czy dojdą do skutku, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Oszczędzaj, planuj, pracuj – niech ten rok będzie wspaniały!

2. Zapisuj postępy

Musisz wiedzieć czy stoisz w miejscu, czy twoje starania przynoszą efekty. Postaraj się zapisywać każdy większy krok poczyniony w kierunku osiągnięcia celu. Dwa centymetry mniej w pasie? Dużo większe obciążenie na sztandze? To mały sukces – zapisz go! Postaw gwiazdkę, kropkę lub serduszko przy tym postanowieniu. Patrząc na nie, będziesz dumny, że działasz, co dodatkowo Cię zmotywuje do dalszej pracy. Sprawdzone, potwierdzone, a przede wszystkim działa!

3. Mierz siły na zamiary

Nie wymagaj od siebie zbyt wiele na samym początku, bo się rozczarujesz, gdy nie będzie widać efektów. Małymi krokami do celu. Nierealne postanowienia mają małe szanse na spełnienie. Nie oczekuj od razu gwiazdki z nieba, bo nie na tym to polega. Chcesz rzucić palenie? Zacznij od ograniczania papierosów. Dwa dziennie, jeden dziennie – aż w końcu stwierdzisz, że to czas, by na zawsze pozbyć się nałogu.

4. Akcja motywacja!

Motywacja jest najważniejsza. Sam musisz wiedzieć po co, dlaczego i w jakim celu będziesz stawał na rękach, by osiągnąć daną rzecz. Jeśli przykładowo chcesz zadbać o ciało, znajdź inspirację, która Cię do tego zmotywuje. Jeśli marzysz o mięśniach jak stal – powieś nad łóżkiem zdjęcie osoby, która je posiada. Banalne, ale skuteczne. Fajnie by było, gdybyś miał również osoby, które Cię zmotywują w słabszych chwilach. Jak wiadomo, każdy ma czasem gorsze dni, w których brakuje mu chęci i siły do działania. Warto wtedy porozmawiać z kimś, kto Cię wesprze.

5. Uwierz w siebie!

Myśl pozytywnie – nie przekreślaj z góry swoich szans. Musisz wytrwale dążyć do realizacji swoich celów. Pokonuj swoje słabości, by cieszyć się ze spełnionych marzeń, do których doszedłeś ciężką pracą. Twój sukces zależy tylko od Ciebie! Trzymam kciuki!

 

Lifestyle

Więcej w dziale Lifestyle

20221205094731_pexels-photo-7446681.jpeg

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać?

Redakcja ChilliTorun.pl6 grudnia 2022
02 - NETCUBE - netcube com pl kostki 3x3

Fenomen logicznej kostki w dzisiejszych czasach

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
02 - eudajmonia.eu - EUDAJMONIA ZEW

Nie powielaj oklepanych schematów i wybierz oryginalny prezent na parapetówkę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
02- GAL-ART - link biżuteria ze stali chrirugicznej kolczyki

Kamienie szlachetne – niegdyś zdobienia władców, dziś dostępne dla każdego

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
hotelcrocus

4 powody dla których warto spędzić urlop w luksusowym hotelu

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - VHCT - vhct pl

Ogrody wewnętrzne – nowość, która stale podbija serca Polaków

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
20221005230433_g384db44ebad355e43f699975c0031a19e6070d701e05c5cc7df081333521861fa2f39ca1f3a868d71f7f98d017b5b3df54857f123d295a5f096abaed375754fa_640.jpg

Toruń – wybieramy najlepsze miejsce na imprezę okolicznościową

Redakcja ChilliTorun.pl10 października 2022
balustradaszklananarotulachskorcz01

Szklany balkon – wysmakowana elegancja i modny design

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
kurtkawkrate1

Kurtka w kratę w stylizacjach codziennych. Noś ją modnie bez względu na obowiązujące trendy!

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022