fbpx
Lifestyle

Co kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii? Trzy pomysły w korzystnej cenie

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Co kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii? Trzy pomysły w korzystnej cenie
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Niezależnie od tego, czy jest się chrzestnym dziecka, członkiem jego rodziny, czy rodzicem – na uroczystości Pierwszej Komunii Świętej po prostu nie wypada pojawić się z pustymi rękami. Obserwujemy więc swoisty wyścig pomiędzy dorosłymi, kto z nich kupi lepszy prezent. W tę grę włączają się też rodzice młodego chrześcijanina, którzy i tak już ponoszą wydatki związane z organizacją tego dnia, więc właściwym podarkiem od nich byłaby po prostu pamiątkowa kartka z życzeniami albo religijna książka. W tym całym pędzie nierzadko zatracamy prawdziwe znaczenie Pierwszej Komunii – a przecież istnieją prezenty, które mogą je doskonale podkreślić! Oto kilka z nich

Biblia dedykowana dzieciom

Dziecięce Pismo Święte kojarzy się przede wszystkim z obrazkowymi historiami dla maluchów. Lecz dzisiaj, w sklepach takich jak chociażby E-Azur, spokojnie można znaleźć wydania dostosowane do potrzeb nieco starszych dzieci. Pociecha w wieku szkolnym chętnie przeczyta ilustrowaną Biblię, w której widnieje nieco większa ilość linijek tekstu. Doskonałą opcją jest możliwość dołączenia tabliczki z wygrawerowaną dedykacją od darczyńcy, która po latach będzie budzić wspomnienia. Kiedy emocje związane z uroczystością już opadną, a goście rozjadą się do domów, warto usiąść z dzieckiem na kanapie i opowiedzieć kilka biblijnych historii. Dzięki temu przypomnimy młodemu chrześcijaninowi, jaki jest cel właśnie przeżytego dnia i pozwolimy mu poznać fundamenty wiary katolickiej.

Srebrny obrazek do powieszenia nad łóżkiem

To jeden z nielicznych prezentów, które są nie tylko piękną pamiątką, ale też gustowną dekoracją wnętrz. Zwykle obrazki srebrne na Komunie przedstawiają dziewczynkę lub chłopca z rękami złożonymi w modlitewnym geście i widniejącym przed nimi kielichem z hostią. Jeśli jednak szukamy bardziej niespotykanych wzorów, opłaca się zajrzeć do E-Azur. Popularnością cieszą się tam zwłaszcza obrazki z wizerunkiem Jezusa Chrystusa udzielającego komunii dziecku albo stojącego za ołtarzem. Wszystkie motywy wykonane są z metalu szlachetnego pokrytego czystym srebrem, co gwarantuje ich długoletnią trwałość.

Pamiątkowy album komunijny

Podczas tak ważnego dnia cała rodzina z pewnością będzie robić mnóstwo zdjęć. Chwile spędzone w kościele uwieczni wynajęty fotograf, a może i na sali restauracyjnej znajdzie się profesjonalista zatrudniony przez rodziców? Ktokolwiek zajmie się wykonywaniem fotografii, nie ulega wątpliwości, że ich ilość przewyższy oczekiwania. Dobrym pomysłem jest zatem podarowanie dziecku albumu przeznaczonego właśnie na zdjęcia z uroczystości. Komunijna symbolika oraz barwy: biel połączona ze złotem idealnie oddają charakter tego dnia.

Więcej w dziale Lifestyle

800px-Automaty_do_gry_(ubt)

Czy uruchomienie nowego kasyna online jest nadal opłacalne?

Redakcja ChilliTorun.pl29 lipca 2020
13 afterweb cont zew 1

Reklama trafiająca do wszystkich grup docelowych? Z wysoką pozycją w Google to możliwe

Redakcja ChilliTorun.pl29 lipca 2020
Freestyle Cooking Food Truck Toruń

Przystań pyszności nad Wisłą [KONKURS]

Redakcja ChilliTorun.pl8 lipca 2020
acdeda37e74592f425a6a7738c353af3

Dlaczego warto wybudować dom z prefabrykatów?

Redakcja ChilliTorun.pl1 lipca 2020
endoskopowe operacje kregoslupa - torun

Problem Nowego Pokolenia Bóle Kręgosłupa. Operacje kręgosłupa za i przeciw?

Redakcja ChilliTorun.pl26 czerwca 2020
08 - organic24 - sklep z naturalnymi kosmetykami

Kosmetyki naturalne są coraz bardziej pożądane. Po czym jednak można je rozpoznać?

Redakcja ChilliTorun.pl22 czerwca 2020
02-forever4you-forever living

Aloes, czyli magiczna roślina wspomagająca organizm. Odkryj jej zalety!

Redakcja ChilliTorun.pl17 marca 2020
02 - spps - terapia małżeńska ZEWN

Żaden związek nie będzie wieczną sielanką. Co zrobić, kiedy w małżeństwie pojawiają się kolejne poważne kryzysy?

Redakcja ChilliTorun.pl16 marca 2020
casino-3491253_960_720

Legalne kasyna w okolicach Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020