fbpx
Lifestyle

Co kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii? Trzy pomysły w korzystnej cenie

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Co kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii? Trzy pomysły w korzystnej cenie
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Niezależnie od tego, czy jest się chrzestnym dziecka, członkiem jego rodziny, czy rodzicem – na uroczystości Pierwszej Komunii Świętej po prostu nie wypada pojawić się z pustymi rękami. Obserwujemy więc swoisty wyścig pomiędzy dorosłymi, kto z nich kupi lepszy prezent. W tę grę włączają się też rodzice młodego chrześcijanina, którzy i tak już ponoszą wydatki związane z organizacją tego dnia, więc właściwym podarkiem od nich byłaby po prostu pamiątkowa kartka z życzeniami albo religijna książka. W tym całym pędzie nierzadko zatracamy prawdziwe znaczenie Pierwszej Komunii – a przecież istnieją prezenty, które mogą je doskonale podkreślić! Oto kilka z nich

Biblia dedykowana dzieciom

Dziecięce Pismo Święte kojarzy się przede wszystkim z obrazkowymi historiami dla maluchów. Lecz dzisiaj, w sklepach takich jak chociażby E-Azur, spokojnie można znaleźć wydania dostosowane do potrzeb nieco starszych dzieci. Pociecha w wieku szkolnym chętnie przeczyta ilustrowaną Biblię, w której widnieje nieco większa ilość linijek tekstu. Doskonałą opcją jest możliwość dołączenia tabliczki z wygrawerowaną dedykacją od darczyńcy, która po latach będzie budzić wspomnienia. Kiedy emocje związane z uroczystością już opadną, a goście rozjadą się do domów, warto usiąść z dzieckiem na kanapie i opowiedzieć kilka biblijnych historii. Dzięki temu przypomnimy młodemu chrześcijaninowi, jaki jest cel właśnie przeżytego dnia i pozwolimy mu poznać fundamenty wiary katolickiej.

Srebrny obrazek do powieszenia nad łóżkiem

To jeden z nielicznych prezentów, które są nie tylko piękną pamiątką, ale też gustowną dekoracją wnętrz. Zwykle obrazki srebrne na Komunie przedstawiają dziewczynkę lub chłopca z rękami złożonymi w modlitewnym geście i widniejącym przed nimi kielichem z hostią. Jeśli jednak szukamy bardziej niespotykanych wzorów, opłaca się zajrzeć do E-Azur. Popularnością cieszą się tam zwłaszcza obrazki z wizerunkiem Jezusa Chrystusa udzielającego komunii dziecku albo stojącego za ołtarzem. Wszystkie motywy wykonane są z metalu szlachetnego pokrytego czystym srebrem, co gwarantuje ich długoletnią trwałość.

Pamiątkowy album komunijny

Podczas tak ważnego dnia cała rodzina z pewnością będzie robić mnóstwo zdjęć. Chwile spędzone w kościele uwieczni wynajęty fotograf, a może i na sali restauracyjnej znajdzie się profesjonalista zatrudniony przez rodziców? Ktokolwiek zajmie się wykonywaniem fotografii, nie ulega wątpliwości, że ich ilość przewyższy oczekiwania. Dobrym pomysłem jest zatem podarowanie dziecku albumu przeznaczonego właśnie na zdjęcia z uroczystości. Komunijna symbolika oraz barwy: biel połączona ze złotem idealnie oddają charakter tego dnia.

Więcej w dziale Lifestyle

04. malajaponia - sam link

Gorące atrakcje Dolnego Śląska. Zobacz fantastyczne miejsca, które warto odwiedzić

Redakcja ChilliTorun.pl10 września 2021
03. beautymamasense - sam link

Skuteczne preparaty do walki z rozstępami. Znajdź najlepsze rozwiązanie z branży kosmetycznej!

Redakcja ChilliTorun.pl10 września 2021
d96037d8b7eff3206e47328b88850ed2

Szampon przeciw wypadaniu włosów – jak często go stosować?

Redakcja ChilliTorun.pl25 sierpnia 2021
kultowekonsoledogier-pamietasz

Kultowe konsole do gier – pamiętasz?

Redakcja ChilliTorun.pl5 sierpnia 2021
2. LUBDENT.COM.PL - LUBDENT

Nowoczesny gabinet dentystyczny nie obejdzie się bez profesjonalnego sprzętu

Redakcja ChilliTorun.pl14 lipca 2021
wideokonferencjejakwypascdobrze

Wideokonferencje – jak wypaść dobrze

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2021
nacovidzaszczepiszsiewaptece

Na COVID zaszczepisz się w aptece

Redakcja ChilliTorun.pl26 czerwca 2021
living-room-581073_1920

Stylowe meble amerykańskie nie tylko do salonu!

Redakcja ChilliTorun.pl15 czerwca 2021
pexels-anastasia-shuraeva-5495066

Koszty użytkowania odżelaziacza wody – czy to jest drogie?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2021