fbpx
Lifestyle

Co kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii? Trzy pomysły w korzystnej cenie

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Co kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii? Trzy pomysły w korzystnej cenie
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Niezależnie od tego, czy jest się chrzestnym dziecka, członkiem jego rodziny, czy rodzicem – na uroczystości Pierwszej Komunii Świętej po prostu nie wypada pojawić się z pustymi rękami. Obserwujemy więc swoisty wyścig pomiędzy dorosłymi, kto z nich kupi lepszy prezent. W tę grę włączają się też rodzice młodego chrześcijanina, którzy i tak już ponoszą wydatki związane z organizacją tego dnia, więc właściwym podarkiem od nich byłaby po prostu pamiątkowa kartka z życzeniami albo religijna książka. W tym całym pędzie nierzadko zatracamy prawdziwe znaczenie Pierwszej Komunii – a przecież istnieją prezenty, które mogą je doskonale podkreślić! Oto kilka z nich

Biblia dedykowana dzieciom

Dziecięce Pismo Święte kojarzy się przede wszystkim z obrazkowymi historiami dla maluchów. Lecz dzisiaj, w sklepach takich jak chociażby E-Azur, spokojnie można znaleźć wydania dostosowane do potrzeb nieco starszych dzieci. Pociecha w wieku szkolnym chętnie przeczyta ilustrowaną Biblię, w której widnieje nieco większa ilość linijek tekstu. Doskonałą opcją jest możliwość dołączenia tabliczki z wygrawerowaną dedykacją od darczyńcy, która po latach będzie budzić wspomnienia. Kiedy emocje związane z uroczystością już opadną, a goście rozjadą się do domów, warto usiąść z dzieckiem na kanapie i opowiedzieć kilka biblijnych historii. Dzięki temu przypomnimy młodemu chrześcijaninowi, jaki jest cel właśnie przeżytego dnia i pozwolimy mu poznać fundamenty wiary katolickiej.

Srebrny obrazek do powieszenia nad łóżkiem

To jeden z nielicznych prezentów, które są nie tylko piękną pamiątką, ale też gustowną dekoracją wnętrz. Zwykle obrazki srebrne na Komunie przedstawiają dziewczynkę lub chłopca z rękami złożonymi w modlitewnym geście i widniejącym przed nimi kielichem z hostią. Jeśli jednak szukamy bardziej niespotykanych wzorów, opłaca się zajrzeć do E-Azur. Popularnością cieszą się tam zwłaszcza obrazki z wizerunkiem Jezusa Chrystusa udzielającego komunii dziecku albo stojącego za ołtarzem. Wszystkie motywy wykonane są z metalu szlachetnego pokrytego czystym srebrem, co gwarantuje ich długoletnią trwałość.

Pamiątkowy album komunijny

Podczas tak ważnego dnia cała rodzina z pewnością będzie robić mnóstwo zdjęć. Chwile spędzone w kościele uwieczni wynajęty fotograf, a może i na sali restauracyjnej znajdzie się profesjonalista zatrudniony przez rodziców? Ktokolwiek zajmie się wykonywaniem fotografii, nie ulega wątpliwości, że ich ilość przewyższy oczekiwania. Dobrym pomysłem jest zatem podarowanie dziecku albumu przeznaczonego właśnie na zdjęcia z uroczystości. Komunijna symbolika oraz barwy: biel połączona ze złotem idealnie oddają charakter tego dnia.

Więcej w dziale Lifestyle

Woman with smart phone on the street texting

Chcesz zlecić usługę? Sprawdzone firmy znajdziesz na Fixly

Redakcja ChilliTorun.pl15 stycznia 2021
System-trojkowy-zaklady-bukmacherskie-740x492

Ruletka w Sieci: Obstawiaj w Internecie

Redakcja ChilliTorun.pl14 stycznia 2021
20201127120100_53e0d4414e50a914f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48732f7dd09049cd5cbe_1280.jpg

Poker na prawdziwe pieniądze – na co zwrócić uwagę?

Redakcja ChilliTorun.pl8 grudnia 2020
20201030131005_pexels-photo-2382183.jpeg

Jak dobrać metalową siatkę ogrodzeniową?

Redakcja ChilliTorun.pl6 listopada 2020
domy-na-sprzedaz

Ogrzewanie podłogowe – plusy i minusy

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2020
pixabay.com

Nowe hulajnogi elektryczne od Xiaomi

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Duże linie lotnicze muszą przetrwać pandemię

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Smartfon integralną częścią dorastania?

Redakcja ChilliTorun.pl18 października 2020
20200925100349_download

Impregnujesz drewno na budowę sam, czy kupisz gotowe drewno?

Redakcja ChilliTorun.pl8 października 2020