fbpx
Lifestyle

Co kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii? Trzy pomysły w korzystnej cenie

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Co kupić dziecku z okazji Pierwszej Komunii? Trzy pomysły w korzystnej cenie
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Niezależnie od tego, czy jest się chrzestnym dziecka, członkiem jego rodziny, czy rodzicem – na uroczystości Pierwszej Komunii Świętej po prostu nie wypada pojawić się z pustymi rękami. Obserwujemy więc swoisty wyścig pomiędzy dorosłymi, kto z nich kupi lepszy prezent. W tę grę włączają się też rodzice młodego chrześcijanina, którzy i tak już ponoszą wydatki związane z organizacją tego dnia, więc właściwym podarkiem od nich byłaby po prostu pamiątkowa kartka z życzeniami albo religijna książka. W tym całym pędzie nierzadko zatracamy prawdziwe znaczenie Pierwszej Komunii – a przecież istnieją prezenty, które mogą je doskonale podkreślić! Oto kilka z nich

Biblia dedykowana dzieciom

Dziecięce Pismo Święte kojarzy się przede wszystkim z obrazkowymi historiami dla maluchów. Lecz dzisiaj, w sklepach takich jak chociażby E-Azur, spokojnie można znaleźć wydania dostosowane do potrzeb nieco starszych dzieci. Pociecha w wieku szkolnym chętnie przeczyta ilustrowaną Biblię, w której widnieje nieco większa ilość linijek tekstu. Doskonałą opcją jest możliwość dołączenia tabliczki z wygrawerowaną dedykacją od darczyńcy, która po latach będzie budzić wspomnienia. Kiedy emocje związane z uroczystością już opadną, a goście rozjadą się do domów, warto usiąść z dzieckiem na kanapie i opowiedzieć kilka biblijnych historii. Dzięki temu przypomnimy młodemu chrześcijaninowi, jaki jest cel właśnie przeżytego dnia i pozwolimy mu poznać fundamenty wiary katolickiej.

Srebrny obrazek do powieszenia nad łóżkiem

To jeden z nielicznych prezentów, które są nie tylko piękną pamiątką, ale też gustowną dekoracją wnętrz. Zwykle obrazki srebrne na Komunie przedstawiają dziewczynkę lub chłopca z rękami złożonymi w modlitewnym geście i widniejącym przed nimi kielichem z hostią. Jeśli jednak szukamy bardziej niespotykanych wzorów, opłaca się zajrzeć do E-Azur. Popularnością cieszą się tam zwłaszcza obrazki z wizerunkiem Jezusa Chrystusa udzielającego komunii dziecku albo stojącego za ołtarzem. Wszystkie motywy wykonane są z metalu szlachetnego pokrytego czystym srebrem, co gwarantuje ich długoletnią trwałość.

Pamiątkowy album komunijny

Podczas tak ważnego dnia cała rodzina z pewnością będzie robić mnóstwo zdjęć. Chwile spędzone w kościele uwieczni wynajęty fotograf, a może i na sali restauracyjnej znajdzie się profesjonalista zatrudniony przez rodziców? Ktokolwiek zajmie się wykonywaniem fotografii, nie ulega wątpliwości, że ich ilość przewyższy oczekiwania. Dobrym pomysłem jest zatem podarowanie dziecku albumu przeznaczonego właśnie na zdjęcia z uroczystości. Komunijna symbolika oraz barwy: biel połączona ze złotem idealnie oddają charakter tego dnia.

Więcej w dziale Lifestyle

simracing

Simracing, czyli wyścigi, które przyciągnęły Roberta Kubicę

Redakcja ChilliTorun.pl16 grudnia 2019
3 - sebastianstoch - trening personalny (1)

Najpopularniejsze błędy popełniane na siłowni. Zobacz, czego unikać w treningu z ciężarami

Redakcja ChilliTorun.pl25 listopada 2019
woman

Koszulki damskie – stylowe na różne okazje

Redakcja ChilliTorun.pl19 listopada 2019
jezdziectwo

Typowanie meczów w LVbet zakłady bukmacherskie

Redakcja ChilliTorun.pl13 listopada 2019
03 - telefonarium - wymiana szybki iphone 7

Wyświetlacz smartfona. Jak skutecznie chronić go przed uszkodzeniami?

Redakcja ChilliTorun.pl5 listopada 2019
3 - feldhaus - elewacja z klinkieru

Właściwości, zalety i zastosowanie. Wszystko, co musisz wiedzieć o klinkierze

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2019
pexels-photo-2111016

W centrum starówki znów będę imprezować!

Mateusz Bąk9 października 2019
08-bovem-kolczyki złote

Wybierz biżuterię, w której zabłyśniesz podczas swojego ślubu

Redakcja ChilliTorun.pl7 października 2019
fantasy-2847724_960_720

Halloween po toruńsku. Ścieżka Duchów w Forcie IV!

Mateusz Bąk7 października 2019