fbpx
Lifestyle

Co warto wiedzieć o puzzlach? Ich rodzajów jest więcej, niż myślisz!

fot. Materiały Zewnętrzne
Co warto wiedzieć o puzzlach? Ich rodzajów jest więcej, niż myślisz!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Obecne czasy są zdominowane przez różnego rodzaju „pożeracze” czasu. Nasze myśli co dnia zaspokajamy graniem w gry video, oglądaniem filmów na Netflixie, czy też przeglądaniem internetu. Nie ma co zbierać się na moralistykę jakiegoś rodzaju. Człowiek jest ujmowany w ramach homo ludens (z łac.: człowiek bawiący się) i nie ma w tym nic dziwnego, że spędzamy czas właśnie na zabawie. Warto jednak cały czas stawiać na takie rozrywki, które sprzyjają socjalizacji z bliskimi. Izolowanie się w wirtualnym świecie nie jest dla nas zbyt korzystne, mówiąc eufemistycznie. Puzzle należą do kategorii gier sprzyjających rozwojowi osobistemu, a przy okazji dostarczają dużej rozrywki. Z całą pewnością warto dowiedzieć się o nich więcej.

Historia puzzli jest ciekawa! W ten sposób wszystko się zaczęło

Autorem tej gry jest John Spilsbury. Ten człowiek rodem z Londynu był kartografem i rytownikiem. To on w 1763 stworzył pierwsze na świecie puzzle. Co ciekawe, jego koncept powstał po to, aby uczynić naukę geografii przystępniejszą. W tym celu Spilsbury naklejał na cienkie mahoniowe deski wydrukowane uprzednio mapy, a następnie je rozdzielał na mniejsze części poprzez rozcinanie wzdłuż granic państw. Stworzył on na początku osiem rodzajów puzzli, które przedstawiały odmienne od siebie mapy. Niedługo później taka forma nauki rozprzestrzeniła się w całej Anglii i wykorzystywano ją do nauczania także innych przedmiotów. Autor oparł na tym swój biznes. Szybko uznano puzzle za niezwykle ciekawą formę nauki, a także przyjemną formę rozrywki. To sprawiło, że niedługo później puzzle rozprzestrzeniły się na całym świecie. Od drugiej połowy XVIII wieku minęło już trochę czasu, lecz ciągle ta forma rozrywki pozostaje atrakcyjna i niezwykle popularna.

Nietypowa odmiana standardowej układanki. Poznaj fotopuzzle!

Czy kogoś zaskoczy fakt, że obecnie układać puzzle możemy także online? Czasy poszły do przodu, poszły również puzzle. Istnieje wiele nietypowych odmian tej układanki. Proszę sobie wyobrazić puzzle bez obrazków. Oczywiście dopasowujemy je wtedy jedynie pod względem kształtu. To spore utrudnienie i wymaga ogromnych pokładów cierpliwości. To jednak mniej popularna wersja, wszakże duża przyjemność płynie z finalnego obejrzenia atrakcyjnego obrazka. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy pod tym kątem ograniczeni. Fotopuzzle to puzzle spersonalizowane. Możemy umieścić na nich dowolne zdjęcie, co sprawia, że mogą być również świetnym pomysłem na prezent dla najbliższych. Puzzle z własnymi fotografiami dadzą dużo radości każdemu entuzjaście tej formy rozrywki. Nabyć je możesz na stronie puzzle4u.pl. Firma Puzzle4U specjalizuje się w wykonywaniu profesjonalnych projektów graficznych. Koniecznie odwiedź ich stronę, a natrafisz na to, czego szukasz!

Więcej w dziale Lifestyle

1

Eleganckie marynarki – czy pasują do każdej stylizacji?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2022
Portrait of traveler woman relaxing and peacefully sleeping with sleep mask at hotel room. Travel concept.

Sen wolnofalowy – co to jest?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - MURRANO - wieszak na krawaty do szafy

Krawat – dodatek wszech czasów. O nieprzemijalności tego elementu w modzie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
06 - OWDTECH - link do strony

Wybierając mądrze. O oświetleniu w domu

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
główne_FordMustangGT

Gokart na pedały – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
remote-control-4231492_960_720

Podstawowa wiedza o dronach – gdzie ją zdobyć

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2022
denver-sypialnia

Nastrojowa sypialnia w ciemnych kolorach

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
facet

Prezenty dla mężczyzn na każdą okazję

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
hush-naidoo-jade-photography-yo01z-9hqaw-unsplash1 (1)

Koszty pakietów medycznych

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022