fbpx
Lifestyle

Dlaczego warto wybudować dom z prefabrykatów?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Dlaczego warto wybudować dom z prefabrykatów?
REAKCJE

Budowa domu to przedsięwzięcie na dużą skalę. Obecne zdobycze techniki pozwalają jednak znacznie ułatwić oraz przyśpieszyć cały proces. Jeśli zatem mamy działkę i chcemy szybko zamieszkać w swoich czterech ścianach, to możemy zdecydować się na domy z modułowe wykonane ze specjalnych prefabrykatów. Jak zbudować taki dom i z czego wykonane są owe tajemnicze prefabrykaty? Oto garść wiadomości na ten temat. 

  1. Czym jest prefabrykat?
  2. Zalety domów wykonanych z prefabrykatów
  3. Jak przebiega montaż poszczególnych modułów?
  4. Podpisanie umowy

Czym jest prefabrykat?

Większość z nas przyzwyczajona jest do tego, że budowa domu trwa kilka lat. Wymaga bowiem wykopania fundamentów, postawienia ścian, stropów oraz położenia dachów. Trzeba także wstawić okna i drzwi, nie mówiąc już o całej masie innych rzeczy przy wykończeniu, które należy zrobić, aby w końcu móc zamieszkać w naszym wymarzonym domu. Jednak zdobycze technologiczne pozwalają nam na wybudowanie domu przy użyciu specjalnych prefabrykatów. A warto dodać, że domy z prefabrykatów stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Prefabrykaty to elementy wykonane w fabrykach. Oznacza to, że na naszą działkę przyjadą już gotowe ściany bądź stropy. Niektóre moduły mogą nawet stanowić aż połowę domu. Z czego wykonane są poszczególne elementy? Do wyboru mamy między innymi drewno, beton czy keramzyt. dodatkowo u producentów prefabrykatów można także zamówić wykonanie fundamentów.

Zalety domów wykonanych z prefabrykatów

Domy z prefabrykatów mają wiele zalet. Przede wszystkim sam proces stawiania ich jest znacznie krótszy od tradycyjnej budowy. Ułatwienia zaczynają się już na etapie załatwiania formalności. Do postawienia domu z prefabrykatów przede wszystkim nie trzeba mieć pozwolenia na rozpoczęcie budowy. A to już znacznie przyśpiesza cały proces. Nie musimy także zatrudniać profesjonalnego inspektora nadzoru budowlanego. Zamawiając prefabrykaty w konkretnej firmie, najczęściej do montowania przyjeżdżają specjaliści, którzy doskonale wiedzą, jak postępować w przypadku tej nowoczesnej technologii.

Jak przebiega montaż poszczególnych modułów?

Sam montaż poszczególnych elementów trwa od kilku do kilkunastu dni. Oczywiście prace rozpoczynają się od postawienia fundamentów. Prace wykończeniowe mogą trwać od jednego do trzech miesięcy. Najważniejszym etapem podczas budowy tego typu obiektów jest kotwiczenie ścian do podłoża. W przypadku najprostszych konstrukcji ściany stawia się bezpośrednio na fundamentach. W ścianach oraz fundamencie wierci się specjalne otwory, które pozwalają na wykorzystanie stalowych podpór. Oczywiście istotne jest także odpowiednie wypoziomowanie ścian. Bez tego trudno ocenić, czy powstały kąty proste.

Podpisanie umowy

Jeśli chcemy skorzystać z opcji budowy domu za pomocą prefabrykatu, to musimy znaleźć odpowiednią firmę i podpisać z nią umowę. Dobrze sporządzony kontrakt powinien zawierać dokładne informacje dotyczące między innymi zakresu prac oraz rodzaju materiału, z jakiego będą wykonane prefabrykaty. Warto także określić termin wykonania robót. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zamieszkamy w swoim wymarzonym domu w czasie, w jakim zakładaliśmy. Dodatkowo sprawdźmy, czy dana firma zapewnia nam gwarancję na dostarczone prefabrykaty, oraz jak długo ona trwa. No i nie zapomnijmy sprawdzić, za co trzeba będzie uiścić dodatkowe opłaty. Nie każdy element bądź materiał znajduje się bowiem w podstawowej ofercie firm. Dzięki temu wszystkie zasady będą jasne zarówno dla nas, jak i dla firmy wykonującej moduły oraz prefabrykaty.

Więcej w dziale Lifestyle

maszyny

Popularne gry kasynowe dla początkujących

Redakcja ChilliTorun.pl11 marca 2021
photo-1495197359483-d092478c170a

Jak zadbać o wysoki komfort snu?

Redakcja ChilliTorun.pl10 marca 2021
b5

Must have każdej kobiety – koszule damskie.

Redakcja ChilliTorun.pl8 marca 2021
park-with-wooden-pathway-benches_1137-254

Pomorze – idealne miejsce na leczenie uzależnień

Redakcja ChilliTorun.pl16 lutego 2021
Woman with smart phone on the street texting

Chcesz zlecić usługę? Sprawdzone firmy znajdziesz na Fixly

Redakcja ChilliTorun.pl15 stycznia 2021
System-trojkowy-zaklady-bukmacherskie-740x492

Ruletka w Sieci: Obstawiaj w Internecie

Redakcja ChilliTorun.pl14 stycznia 2021
20201127120100_53e0d4414e50a914f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48732f7dd09049cd5cbe_1280.jpg

Poker na prawdziwe pieniądze – na co zwrócić uwagę?

Redakcja ChilliTorun.pl8 grudnia 2020
20201030131005_pexels-photo-2382183.jpeg

Jak dobrać metalową siatkę ogrodzeniową?

Redakcja ChilliTorun.pl6 listopada 2020
domy-na-sprzedaz

Ogrzewanie podłogowe – plusy i minusy

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2020