fbpx
Lifestyle

Dlaczego warto wybudować dom z prefabrykatów?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Dlaczego warto wybudować dom z prefabrykatów?
REAKCJE

Budowa domu to przedsięwzięcie na dużą skalę. Obecne zdobycze techniki pozwalają jednak znacznie ułatwić oraz przyśpieszyć cały proces. Jeśli zatem mamy działkę i chcemy szybko zamieszkać w swoich czterech ścianach, to możemy zdecydować się na domy z modułowe wykonane ze specjalnych prefabrykatów. Jak zbudować taki dom i z czego wykonane są owe tajemnicze prefabrykaty? Oto garść wiadomości na ten temat. 

  1. Czym jest prefabrykat?
  2. Zalety domów wykonanych z prefabrykatów
  3. Jak przebiega montaż poszczególnych modułów?
  4. Podpisanie umowy

Czym jest prefabrykat?

Większość z nas przyzwyczajona jest do tego, że budowa domu trwa kilka lat. Wymaga bowiem wykopania fundamentów, postawienia ścian, stropów oraz położenia dachów. Trzeba także wstawić okna i drzwi, nie mówiąc już o całej masie innych rzeczy przy wykończeniu, które należy zrobić, aby w końcu móc zamieszkać w naszym wymarzonym domu. Jednak zdobycze technologiczne pozwalają nam na wybudowanie domu przy użyciu specjalnych prefabrykatów. A warto dodać, że domy z prefabrykatów stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Prefabrykaty to elementy wykonane w fabrykach. Oznacza to, że na naszą działkę przyjadą już gotowe ściany bądź stropy. Niektóre moduły mogą nawet stanowić aż połowę domu. Z czego wykonane są poszczególne elementy? Do wyboru mamy między innymi drewno, beton czy keramzyt. dodatkowo u producentów prefabrykatów można także zamówić wykonanie fundamentów.

Zalety domów wykonanych z prefabrykatów

Domy z prefabrykatów mają wiele zalet. Przede wszystkim sam proces stawiania ich jest znacznie krótszy od tradycyjnej budowy. Ułatwienia zaczynają się już na etapie załatwiania formalności. Do postawienia domu z prefabrykatów przede wszystkim nie trzeba mieć pozwolenia na rozpoczęcie budowy. A to już znacznie przyśpiesza cały proces. Nie musimy także zatrudniać profesjonalnego inspektora nadzoru budowlanego. Zamawiając prefabrykaty w konkretnej firmie, najczęściej do montowania przyjeżdżają specjaliści, którzy doskonale wiedzą, jak postępować w przypadku tej nowoczesnej technologii.

Jak przebiega montaż poszczególnych modułów?

Sam montaż poszczególnych elementów trwa od kilku do kilkunastu dni. Oczywiście prace rozpoczynają się od postawienia fundamentów. Prace wykończeniowe mogą trwać od jednego do trzech miesięcy. Najważniejszym etapem podczas budowy tego typu obiektów jest kotwiczenie ścian do podłoża. W przypadku najprostszych konstrukcji ściany stawia się bezpośrednio na fundamentach. W ścianach oraz fundamencie wierci się specjalne otwory, które pozwalają na wykorzystanie stalowych podpór. Oczywiście istotne jest także odpowiednie wypoziomowanie ścian. Bez tego trudno ocenić, czy powstały kąty proste.

Podpisanie umowy

Jeśli chcemy skorzystać z opcji budowy domu za pomocą prefabrykatu, to musimy znaleźć odpowiednią firmę i podpisać z nią umowę. Dobrze sporządzony kontrakt powinien zawierać dokładne informacje dotyczące między innymi zakresu prac oraz rodzaju materiału, z jakiego będą wykonane prefabrykaty. Warto także określić termin wykonania robót. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zamieszkamy w swoim wymarzonym domu w czasie, w jakim zakładaliśmy. Dodatkowo sprawdźmy, czy dana firma zapewnia nam gwarancję na dostarczone prefabrykaty, oraz jak długo ona trwa. No i nie zapomnijmy sprawdzić, za co trzeba będzie uiścić dodatkowe opłaty. Nie każdy element bądź materiał znajduje się bowiem w podstawowej ofercie firm. Dzięki temu wszystkie zasady będą jasne zarówno dla nas, jak i dla firmy wykonującej moduły oraz prefabrykaty.

Więcej w dziale Lifestyle

800px-Automaty_do_gry_(ubt)

Czy uruchomienie nowego kasyna online jest nadal opłacalne?

Redakcja ChilliTorun.pl29 lipca 2020
13 afterweb cont zew 1

Reklama trafiająca do wszystkich grup docelowych? Z wysoką pozycją w Google to możliwe

Redakcja ChilliTorun.pl29 lipca 2020
Freestyle Cooking Food Truck Toruń

Przystań pyszności nad Wisłą [KONKURS]

Redakcja ChilliTorun.pl8 lipca 2020
endoskopowe operacje kregoslupa - torun

Problem Nowego Pokolenia Bóle Kręgosłupa. Operacje kręgosłupa za i przeciw?

Redakcja ChilliTorun.pl26 czerwca 2020
08 - organic24 - sklep z naturalnymi kosmetykami

Kosmetyki naturalne są coraz bardziej pożądane. Po czym jednak można je rozpoznać?

Redakcja ChilliTorun.pl22 czerwca 2020
02-forever4you-forever living

Aloes, czyli magiczna roślina wspomagająca organizm. Odkryj jej zalety!

Redakcja ChilliTorun.pl17 marca 2020
02 - spps - terapia małżeńska ZEWN

Żaden związek nie będzie wieczną sielanką. Co zrobić, kiedy w małżeństwie pojawiają się kolejne poważne kryzysy?

Redakcja ChilliTorun.pl16 marca 2020
casino-3491253_960_720

Legalne kasyna w okolicach Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020
real_1582707028

Źle dobrany podkład – Twój największy wróg. Sprawdź jak znaleźć swojego sojusznika?

Redakcja ChilliTorun.pl26 lutego 2020