fbpx
Lifestyle

Dzięki uldze na termomodernizację zyskasz na fotowoltaice!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Dzięki uldze na termomodernizację zyskasz na fotowoltaice!
REAKCJE

Od początku 2019 roku istnieje możliwość odliczenia kosztów instalacji fotowoltaicznej od podatku, dzięki czemu tego typu inwestycja stała się jeszcze bardziej opłacalna. Dzięki fotowoltaice nie będziesz się musiał więcej przejmować podwyżkami prądu, które co jakiś czas są ogłaszane przez dostawców energii

Zalety związane z wybraniem instalacji fotowoltaicznej

O ile w przypadku niewielkich mieszkań takie podwyżki nie są specjalnie odczuwalne, to w dużo gorszej sytuacji są właściciele domów jednorodzinnych. W ich przypadku energia elektryczna jest często wykorzystywana również do ogrzewania całej nieruchomości, co przy większych metrażach potrafi generować wysokie koszty. Instalacje fotowoltaiczne skutecznie rozwiązują ten problem obniżając rachunki za prąd nawet do 20 zł. Do niedawna wiele osób wstrzymywało się z decyzją o ich zamówieniu przez wysokie koszty, jednak wspomniana ulga termomodernizacyjna pozwala je znacznie obniżyć skracając czas zwrotu instalacji do 6 lat (przy gwarancji przynajmniej 25 lat sprawności paneli fotowoltaicznych). Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju, które zostało podpisane 29 grudnia 2018 roku jasno określa, że wszystkie osoby fizyczne mogą odliczyć od podstawy podatku dochodowego nawet do 53 000 złotych. Z myślą o osobach, które nie wykorzystają w pełni odliczenia podczas jednego roku, ustalono czas na dokonanie odliczeń na 6 lat. Klienci zainteresowani tą ulgą mogą rozliczać się zarówno według skali podatkowej, jak również według podatku liniowego oraz ryczałtu.

Kto powinien zainteresować się takimi rozwiązaniami?

Trudno tak naprawdę wskazać jakieś wady instalacji fotowoltaicznych, szczególnie jeżeli zamówi się porządne elementy, a montaż zleci doświadczonym specjalistom. Z takich rozwiązań korzystają zarówno małe, średnie, jak i największe firmy. Podobnie jest z osobami fizycznymi. Nie ma bowiem znaczenia, czy ktoś posiada niewielki domek czy wielorodzinny dom – w każdym przypadku instalacja prędzej czy później się zwróci i później z każdym miesiącem będzie się na niej zarabiać patrząc na niewielkie rachunki za prąd. Columbus Energy to firma, która montuje również fotowoltaikę w Toruniu, a na jej stronie znajdziesz wiele przydatnych artykułów na temat doboru wielkości instalacji, tego jak powinna zostać zamontowana czy o tym jak najlepiej korzystać z fotowoltaika wybierając odpowiednią taryfę do rozliczeń z operatorem. Firma całkowicie za darmo umówi Cię również na spotkanie ze swoim Doradcą Energetycznym, który obejrzy Twój dach i przygotowuje odpowiednią ofertę.

Więcej w dziale Lifestyle

07 - hellodent - nić dentystyczna ZEWN

Irytują Cię resztki jedzenia tkwiące pomiędzy zębami? Daj sobie spokój z wykałaczką, sprawdź nici dentystyczne!

Redakcja ChilliTorun.pl27 czerwca 2019
jakprzetrwacupalnelatowmiescie1

Jak przetrwać upalne lato w mieście?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2019
główne_craft-2728230_1280

Tarot online – Polacy z niego korzystają!

Redakcja ChilliTorun.pl23 maja 2019
01 - villaromanow - mieszkania w Łodzi na sprzedaż

Co jest najważniejsze przy zakupie mieszkania? Na pewno nie lokalizacja!

Redakcja ChilliTorun.pl11 maja 2019
4powodyktoreprzekonajaciedoprzelozeniawakacjinazime1

Czy wakacje w Turcji są bezpieczne – sprawdź, gdzie możesz pojechać

Redakcja ChilliTorun.pl26 kwietnia 2019
monopoly-2636268_960_720

Świąteczny kiermasz gier w Książnicy Kopernikańskiej

Aleksandra Pladzyk3 kwietnia 2019
02 - lubdent - skaler

Jak skutecznie oczyścić zęby? Samo mycie nie wystarczy!

Redakcja ChilliTorun.pl2 kwietnia 2019
02 - diolut - izopropanol

Jakie proste środki czyszczące warto mieć w domu?

Redakcja ChilliTorun.pl2 kwietnia 2019
l

W Jordankach wystąpi Przemysław Kossakowski!

Mateusz Bąk28 marca 2019