fbpx
Lifestyle

Dzięki uldze na termomodernizację zyskasz na fotowoltaice!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Dzięki uldze na termomodernizację zyskasz na fotowoltaice!
REAKCJE

Od początku 2019 roku istnieje możliwość odliczenia kosztów instalacji fotowoltaicznej od podatku, dzięki czemu tego typu inwestycja stała się jeszcze bardziej opłacalna. Dzięki fotowoltaice nie będziesz się musiał więcej przejmować podwyżkami prądu, które co jakiś czas są ogłaszane przez dostawców energii

Zalety związane z wybraniem instalacji fotowoltaicznej

O ile w przypadku niewielkich mieszkań takie podwyżki nie są specjalnie odczuwalne, to w dużo gorszej sytuacji są właściciele domów jednorodzinnych. W ich przypadku energia elektryczna jest często wykorzystywana również do ogrzewania całej nieruchomości, co przy większych metrażach potrafi generować wysokie koszty. Instalacje fotowoltaiczne skutecznie rozwiązują ten problem obniżając rachunki za prąd nawet do 20 zł. Do niedawna wiele osób wstrzymywało się z decyzją o ich zamówieniu przez wysokie koszty, jednak wspomniana ulga termomodernizacyjna pozwala je znacznie obniżyć skracając czas zwrotu instalacji do 6 lat (przy gwarancji przynajmniej 25 lat sprawności paneli fotowoltaicznych). Rozporządzenie Ministra Inwestycji i Rozwoju, które zostało podpisane 29 grudnia 2018 roku jasno określa, że wszystkie osoby fizyczne mogą odliczyć od podstawy podatku dochodowego nawet do 53 000 złotych. Z myślą o osobach, które nie wykorzystają w pełni odliczenia podczas jednego roku, ustalono czas na dokonanie odliczeń na 6 lat. Klienci zainteresowani tą ulgą mogą rozliczać się zarówno według skali podatkowej, jak również według podatku liniowego oraz ryczałtu.

Kto powinien zainteresować się takimi rozwiązaniami?

Trudno tak naprawdę wskazać jakieś wady instalacji fotowoltaicznych, szczególnie jeżeli zamówi się porządne elementy, a montaż zleci doświadczonym specjalistom. Z takich rozwiązań korzystają zarówno małe, średnie, jak i największe firmy. Podobnie jest z osobami fizycznymi. Nie ma bowiem znaczenia, czy ktoś posiada niewielki domek czy wielorodzinny dom – w każdym przypadku instalacja prędzej czy później się zwróci i później z każdym miesiącem będzie się na niej zarabiać patrząc na niewielkie rachunki za prąd. Columbus Energy to firma, która montuje również fotowoltaikę w Toruniu, a na jej stronie znajdziesz wiele przydatnych artykułów na temat doboru wielkości instalacji, tego jak powinna zostać zamontowana czy o tym jak najlepiej korzystać z fotowoltaika wybierając odpowiednią taryfę do rozliczeń z operatorem. Firma całkowicie za darmo umówi Cię również na spotkanie ze swoim Doradcą Energetycznym, który obejrzy Twój dach i przygotowuje odpowiednią ofertę.

Więcej w dziale Lifestyle

02-forever4you-forever living

Aloes, czyli magiczna roślina wspomagająca organizm. Odkryj jej zalety!

Redakcja ChilliTorun.pl17 marca 2020
02 - spps - terapia małżeńska ZEWN

Żaden związek nie będzie wieczną sielanką. Co zrobić, kiedy w małżeństwie pojawiają się kolejne poważne kryzysy?

Redakcja ChilliTorun.pl16 marca 2020
casino-3491253_960_720

Legalne kasyna w okolicach Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020
real_1582707028

Źle dobrany podkład – Twój największy wróg. Sprawdź jak znaleźć swojego sojusznika?

Redakcja ChilliTorun.pl26 lutego 2020
01 - polskie-centrum-kalibracji - alkomaty ZEWN

Czy wszystkie alkomaty są równie dokładne? Dowiedz się, co zaburza wskazania analizatorów wydychanego powietrza

Redakcja ChilliTorun.pl14 lutego 2020
lezaki-pixabey

Prosty sposób na relaks, czyli leżaki ogrodowe

Redakcja ChilliTorun.pl11 lutego 2020
male-rzeczy-ktore-upieksza-wyglad-twojego-domu

Małe rzeczy, które upiększą wygląd Twojego domu

Redakcja ChilliTorun.pl10 lutego 2020
Rolety-Karnix

Rolety okienne – nowoczesne rozwiązania do naszego mieszkania

Redakcja ChilliTorun.pl6 lutego 2020
gym-room-1180062_1920

Masz problem z nadwagą? Miasto organizuje darmowy kurs odchudzający!

Mateusz Bąk4 lutego 2020