fbpx
Lifestyle

Ekstremalny prezent – skok spadochronowy

Coraz więcej ludzi decyduje się na ten ekstremalny prezent chociażby dla znajomych (fot. Skydive.pl)
Ekstremalny prezent – skok spadochronowy
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Skoki spadochronowe przez wielu uznawane są za jeden z najbardziej ekstremalnych sportów, do realizacji których potrzebne są nerwy ze stali i wysoka odporność na stres. Nic dziwnego, skok z wysokości od 4000 do nawet 5000 metrów z pewnością nie przypadnie do gustu tym, którzy najbezpieczniej czują się na ziemi. Jednak choć sport ten ma tak samo dużo zwolenników jak i przeciwników, z pewnością każdy choć raz powinien spojrzeć na świat z lotu ptaka, by móc podziwiać zapierający dech w piersiach krajobraz

Zerwij z nudą raz na zawsze

Z roku na rok wymyślenie ciekawego prezentu, który nie tylko przypadnie do gustu obdarowanej osobie, ale dodatkowo zaskoczy ją, staje się coraz trudniejsze. Nic więc dziwnego, że coraz częściej ludzie wybierają pójście na skróty i wręczają sobie po prostu pieniądze lub bony podarunkowe na określoną kwotę. Choć jest to rozwiązanie bezpieczne, przez wielu uznawane jest za pozbawione klasy i elementu zabawy. Dlatego zamiast wybierać rozwiązania, które niekoniecznie przypadną do gustu osobie obdarowanej, warto zdecydować się na coś ekstremalnego, jak na przykład skok spadochronowy.

O czym wiedzieć przed rezerwacją skoku?

Powstanie skoków tandemowych sprawiło, że ten niecodzienny sport stał się dostępny dla znacznie szerszego grona odbiorców. Obecnie, aby skoczyć, nie trzeba mieć ukończonych długich kursów, ani przeprowadzanych specjalistycznych badań lekarskich. Wystarczy zarezerwować skok i już po krótkim szkoleniu z instruktorem można się oddać niesamowitym przeżyciom. Należy jednak pamiętać o tym, że choć skoki spadochronowe stały się bardziej dostępne, to w dalszym ciągu nie jest to atrakcja dla każdego. Wykluczenia stanowią przede wszystkim kwestie związane ze zdrowiem (epilepsja, schorzenia kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości, ciężkie choroby układu krwionośnego i/lub oddechowego) oraz nadwagą (osoby ważące powyżej 110 kg nie będą mogły skoczyć). Skok ze spadochronem nie będzie również ciekawym prezentem dla osoby, u której występuje lęk wysokości. Należy jednak pamiętać o tym, że wykluczenia te mają na celu zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników zabawy.

Pakiety dodatkowe?

Choć skok sam w sobie jest niezapomnianym przeżyciem, to dodatkowo można się zdecydować na jego jeszcze większe urozmaicenie. Jedną z najczęściej polecanych usług dodatkowych jest nagrywanie skoku. Tak wyjątkowa pamiątka sprawi, że obdarowany będzie mógł stale wracać myślami do tych wyjątkowych chwil i podziwiać zachwycające widoki raz po raz. Kolejną równie ciekawą atrakcją jest fotografowanie skoków. Zdjęcia te wykonywane są w locie, dzięki czemu uzyskany efekt z pewnością będzie zadowalający.

Jak wybrać odpowiednie zaproszenie?

Jeżeli osoba obdarowywana nie podlega pod żadne z wyżej wymienionych wykluczeń można przejść do kolejnego etapu, jakim jest wybór odpowiedniego zaproszenia. Można to zrobić w prosty sposób za pośrednictwem strony internetowej skydive.pl. Jedyne co należy zrobić to wybrać datę skoku (albo zaznaczyć opcję ‘wybiorę później’ kierowaną dla wszystkich zabieganych tego świata), wprowadzić dane osoby, która będzie skakać i zatwierdzić rezerwację. Zaproszenie dostarczone zostanie w eleganckiej kopercie tak, by prezent dodatkowo zachwycał wykończeniem.

Czy warto wybrać taki prezent?

Z roku na rok tandemowe skoki ze spadochronem stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, tak ekscytujące przeżycie na długo zapada w pamięci, przez co każdy kto choć raz spróbował skoku, chętnie wraca ponownie do samolotu, by poczuć niezwykłą wolność podczas swobodnego spadania, a następnie podziwiać widoki w spokojnym spadaniu już z rozpostartą czaszą spadochronu. To właśnie dlatego skoki spadochronowe uznawane są za idealny pomysł na prezent, który sprawdzi się nie tylko wśród osób młodych, ale również u starszych, które dotychczas nie miały odwagi by samodzielnie zdecydować się na skok. Spełnij marzenia swoich bliskich i już teraz wybierz ekstremalny prezent na każdą okazję.

Więcej w dziale Lifestyle

park-with-wooden-pathway-benches_1137-254

Pomorze – idealne miejsce na leczenie uzależnień

Redakcja ChilliTorun.pl16 lutego 2021
Woman with smart phone on the street texting

Chcesz zlecić usługę? Sprawdzone firmy znajdziesz na Fixly

Redakcja ChilliTorun.pl15 stycznia 2021
System-trojkowy-zaklady-bukmacherskie-740x492

Ruletka w Sieci: Obstawiaj w Internecie

Redakcja ChilliTorun.pl14 stycznia 2021
20201127120100_53e0d4414e50a914f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48732f7dd09049cd5cbe_1280.jpg

Poker na prawdziwe pieniądze – na co zwrócić uwagę?

Redakcja ChilliTorun.pl8 grudnia 2020
20201030131005_pexels-photo-2382183.jpeg

Jak dobrać metalową siatkę ogrodzeniową?

Redakcja ChilliTorun.pl6 listopada 2020
domy-na-sprzedaz

Ogrzewanie podłogowe – plusy i minusy

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2020
pixabay.com

Nowe hulajnogi elektryczne od Xiaomi

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Duże linie lotnicze muszą przetrwać pandemię

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Smartfon integralną częścią dorastania?

Redakcja ChilliTorun.pl18 października 2020