fbpx
Lifestyle

Foteliki samochodowe RWF a ich bezpieczeństwo. Bierzemy je pod ekspercką lupę!

fot. Materiały Zewnętrzne
Foteliki samochodowe RWF a ich bezpieczeństwo. Bierzemy je pod ekspercką lupę!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Uzyskanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa dla maluszka w trakcie podróży samochodem stanowi absolutny priorytet każdego odpowiedzialnego rodzica. Co prawda w Polsce obowiązują jasno określone przepisy względem konieczności posiadania specjalistycznego protektora, jednak samo egzekwowanie prawa nigdy nie będzie tożsame z rzeczywistym bezpieczeństwem dziecka. Z jakiego powodu? Współczesny rynek sprzedażowy posiada wiele opcji zakupu fotelika. Od rodzica zależy, jaki dokładnie model pojawi się w samochodzie. Za te najbardziej bezpieczne uznaje się od niedawna foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy RWF. Czy faktycznie można je uznać za opcję godną polecenia? Sprawdzimy to za Ciebie. Dzięki nam staniesz się ekspertem.

Dlaczego fotelik powinien być montowany tyłem do przedniej szyby pojazdu?

Odpowiedzi na tego typu pytanie należy szukać przede wszystkim w specjalistycznych badaniach. Te ostatnie jasno pokazują, że foteliki samochodowe RWF (montowane tyłem do kierunku jazdy) są zdecydowanie bezpieczniejsze od dotychczas stosowanych rozwiązań, które instalowało się frontem do przedniej szyby. Odwrócenie położenia fotelika dla dziecka zapewnia przede wszystkim bardzo wysoki stopień ochrony delikatnych kręgów szyjnych maluszka w trakcie gwałtownego hamowania czy także stłuczek. Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku zderzenia z innym pojazdem nigdy nie możemy mówić o bezpiecznej prędkości. Zakładając, że ta przeważnie wynosi około 50 km/h w terenie zabudowanym, dziecko umieszczone w foteliku FWF narażone jest na mocną siłę uderzenia. Rozwiązanie RWF chłonie natomiast energię, która wcześniej uderzała wprost w maluszka. Jak widać, konsumenckie decyzje podejmowane przez rodziców mają bezpośredni wpływ na zdrowie oraz nawet życie pociechy. Wszelkiego rodzaju ustępstwa bądź półśrodki z całą pewnością nie sprawdzą się w trakcie samochodowego transportu dziecka. Masz okazję kupić fotelik RWF dla maluszka? Nie zastanawiaj się ani chwili. Jego bezpieczeństwo stanowi przecież podstawę!

Jak kupić maksymalnie bezpieczny fotelik RWF? Sprawdź nasz krótki poradnik

Skoro już wiesz, że fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy będzie najbezpieczniejszą opcją, czas poznać kilka wytycznych, których warto przestrzegać w momencie zakupu takiego sprzętu. O jego klasie decyduje przede wszystkim producent. Niezawodne rozwiązania do znanych marek znajdziesz na stronie internetowej www.3kiwi.pl. Sklep 3kiwi uznawany jest za niekwestionowanego lidera sprzedaży bezpiecznych akcesoriów dla maluszków. Już na etapie selekcji fotelika zwróć szczególną uwagę na jego rozmiar. Chcesz mieć pewność, że takie produkty rzeczywiście ochronią zdrowie czy życie pociechy w ekstremalnych sytuacjach? Musisz zrezygnować z uniwersalnych wyborów. Dobry fotelik RWD powinien być dopasowany nie tylko do wzrostu, ale także i do wagi dziecka. Wielostopniowa regulacja bądź technologia rozpraszająca energię stanowią kolejne czynniki, które powinny znaleźć się na liście priorytetów rodziców.

Więcej w dziale Lifestyle

20211117160824_gde0603ce90ef4704d2c13e661a85bc00551f206aec7a836a1e9d8d3ec94500389d639f8ae5aef1cf3bf33d3bfb5c7231_640.jpg

Jaki grunt pod wylewki?

Redakcja ChilliTorun.pl23 listopada 2021
02 - 925 - link do strony

Półfabrykaty jubilerskie, czyli wspaniały pomysł na biżuterię, która Was zachwyci

Redakcja ChilliTorun.pl12 listopada 2021
02 - devaharmony.com - link do strony

Czy są jakieś sposoby na poprawę pamięci?

Redakcja ChilliTorun.pl12 listopada 2021
szorowarkajednotarczowadopodlog

Najlepsza maszyna do czyszczenia hal sportowych – jak wybrać?

Redakcja ChilliTorun.pl3 listopada 2021
78047937

Powody, dla których kobiety zaczynają grać w gry hazardowe

Redakcja ChilliTorun.pl28 października 2021
crystalweed-cannabis-sw4s519vv3k-unsplash

Jak zmniejszyć pory na twarzy?

Redakcja ChilliTorun.pl29 września 2021
04. malajaponia - sam link

Gorące atrakcje Dolnego Śląska. Zobacz fantastyczne miejsca, które warto odwiedzić

Redakcja ChilliTorun.pl10 września 2021
03. beautymamasense - sam link

Skuteczne preparaty do walki z rozstępami. Znajdź najlepsze rozwiązanie z branży kosmetycznej!

Redakcja ChilliTorun.pl10 września 2021
d96037d8b7eff3206e47328b88850ed2

Szampon przeciw wypadaniu włosów – jak często go stosować?

Redakcja ChilliTorun.pl25 sierpnia 2021