fbpx
Lifestyle

Foteliki samochodowe RWF a ich bezpieczeństwo. Bierzemy je pod ekspercką lupę!

fot. Materiały Zewnętrzne
Foteliki samochodowe RWF a ich bezpieczeństwo. Bierzemy je pod ekspercką lupę!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Uzyskanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa dla maluszka w trakcie podróży samochodem stanowi absolutny priorytet każdego odpowiedzialnego rodzica. Co prawda w Polsce obowiązują jasno określone przepisy względem konieczności posiadania specjalistycznego protektora, jednak samo egzekwowanie prawa nigdy nie będzie tożsame z rzeczywistym bezpieczeństwem dziecka. Z jakiego powodu? Współczesny rynek sprzedażowy posiada wiele opcji zakupu fotelika. Od rodzica zależy, jaki dokładnie model pojawi się w samochodzie. Za te najbardziej bezpieczne uznaje się od niedawna foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy RWF. Czy faktycznie można je uznać za opcję godną polecenia? Sprawdzimy to za Ciebie. Dzięki nam staniesz się ekspertem.

Dlaczego fotelik powinien być montowany tyłem do przedniej szyby pojazdu?

Odpowiedzi na tego typu pytanie należy szukać przede wszystkim w specjalistycznych badaniach. Te ostatnie jasno pokazują, że foteliki samochodowe RWF (montowane tyłem do kierunku jazdy) są zdecydowanie bezpieczniejsze od dotychczas stosowanych rozwiązań, które instalowało się frontem do przedniej szyby. Odwrócenie położenia fotelika dla dziecka zapewnia przede wszystkim bardzo wysoki stopień ochrony delikatnych kręgów szyjnych maluszka w trakcie gwałtownego hamowania czy także stłuczek. Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku zderzenia z innym pojazdem nigdy nie możemy mówić o bezpiecznej prędkości. Zakładając, że ta przeważnie wynosi około 50 km/h w terenie zabudowanym, dziecko umieszczone w foteliku FWF narażone jest na mocną siłę uderzenia. Rozwiązanie RWF chłonie natomiast energię, która wcześniej uderzała wprost w maluszka. Jak widać, konsumenckie decyzje podejmowane przez rodziców mają bezpośredni wpływ na zdrowie oraz nawet życie pociechy. Wszelkiego rodzaju ustępstwa bądź półśrodki z całą pewnością nie sprawdzą się w trakcie samochodowego transportu dziecka. Masz okazję kupić fotelik RWF dla maluszka? Nie zastanawiaj się ani chwili. Jego bezpieczeństwo stanowi przecież podstawę!

Jak kupić maksymalnie bezpieczny fotelik RWF? Sprawdź nasz krótki poradnik

Skoro już wiesz, że fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy będzie najbezpieczniejszą opcją, czas poznać kilka wytycznych, których warto przestrzegać w momencie zakupu takiego sprzętu. O jego klasie decyduje przede wszystkim producent. Niezawodne rozwiązania do znanych marek znajdziesz na stronie internetowej www.3kiwi.pl. Sklep 3kiwi uznawany jest za niekwestionowanego lidera sprzedaży bezpiecznych akcesoriów dla maluszków. Już na etapie selekcji fotelika zwróć szczególną uwagę na jego rozmiar. Chcesz mieć pewność, że takie produkty rzeczywiście ochronią zdrowie czy życie pociechy w ekstremalnych sytuacjach? Musisz zrezygnować z uniwersalnych wyborów. Dobry fotelik RWD powinien być dopasowany nie tylko do wzrostu, ale także i do wagi dziecka. Wielostopniowa regulacja bądź technologia rozpraszająca energię stanowią kolejne czynniki, które powinny znaleźć się na liście priorytetów rodziców.

Więcej w dziale Lifestyle

podlogiidrzwidrewnianetorun

JAKIE DRZWI…? Drzwi do budynku lub lokalu mieszkalnego

Redakcja ChilliTorun.pl5 stycznia 2023
01-rozwod

Dopuszczalność i zasadność wniosku o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem w trakcie rozwodu

Redakcja ChilliTorun.pl21 grudnia 2022
04 - wetwatches.pl - link na stronę ZEW

Uniwersalny zegarek na każdą okazję? Poznaj jego najważniejsze cechy

Redakcja ChilliTorun.pl21 grudnia 2022
20221205094731_pexels-photo-7446681.jpeg

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać?

Redakcja ChilliTorun.pl6 grudnia 2022
02 - NETCUBE - netcube com pl kostki 3x3

Fenomen logicznej kostki w dzisiejszych czasach

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
02 - eudajmonia.eu - EUDAJMONIA ZEW

Nie powielaj oklepanych schematów i wybierz oryginalny prezent na parapetówkę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
02- GAL-ART - link biżuteria ze stali chrirugicznej kolczyki

Kamienie szlachetne – niegdyś zdobienia władców, dziś dostępne dla każdego

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
hotelcrocus

4 powody dla których warto spędzić urlop w luksusowym hotelu

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - VHCT - vhct pl

Ogrody wewnętrzne – nowość, która stale podbija serca Polaków

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022