fbpx
Lifestyle

Gorące atrakcje Dolnego Śląska. Zobacz fantastyczne miejsca, które warto odwiedzić

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Gorące atrakcje Dolnego Śląska. Zobacz fantastyczne miejsca, które warto odwiedzić
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Dolny Śląsk to niesamowity region, w którym ukrywa się wciąż wiele malowniczych i ciekawych miejsc. Aby przekonać się o różnorodności tego województwa, trzeba zboczyć nieco z głównych tras. Wiele atrakcji czeka na Ciebie w samym sercu Dolnego Sląska, czyli we Wrocławiu. Jednak bardzo dużo pięknych miejsc występuje w oddali od stolicy tego regionu. Pomniki przyrody i historyczne zabytki to niejedyne atrakcje, na które musisz być przygotowany, odwiedzając ten region. Zapnij pasy i sprawdź, jakie godne uwagi miejsca przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie.

Zapierająca dech w piersiach kaplica czaszek w Czermnej

Okolice Kudowy-Zdrój w dalszym ciągu skrywają wiele tajemnic. Położona niedaleko obok tej miejscowości kaplica czaszek budzi wiele kontrowersji. Jest to wyjątkowe i charakterystyczne miejsce nie tylko dla Dolnego Śląska, ale i całego kraju. Przerażający klimat wpływa na wyobraźnię zwiedzających. Historia kaplicy jest zaskakująca. Szkielety i szczątki, znajdujące się w tym miejscu są faktyczną pamiątka historyczną po wojnie trzydziestoletniej i wojnie siedmioletniej. Więcej ciekawostek na temat genezy powstania kapliczki można dowiedzieć się już na miejscu w Czermnej.

Niemiecko-polska urokliwa miejscowość. Poznaj bliżej piękne Görlitz

Zgorzelec to miasto położone na samej granicy z naszymi zachodnimi sąsiadami. Ciekawostką jest to, że dzieli je jedynie kilkudziesięciometrowy most od pierwszej niemieckiej miejscowości- Görlitz. Malownicze miasteczko najlepiej zwiedzać w trakcie jesieni. Ta pora dodaje jeszcze większego uroku całej scenerii miejscowości. W Görlitz można zwiedzić wiele zabytków, a także pomników przyrody. Dodatkowo, miasto jest uwielbiane przez wszelkich reżyserów i artystów. Nagrano tam m.in. słynne „Bękarty wojny”.

Egzotyczne doświadczenia czekają na Ciebie. Odwiedź wrocławskie afrykarium

Wrocław jak zwykle częstuje turystów niezwykłymi pomysłami. Afrykarium jest dobudowaną częścią Wrocławskiego Zoo. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na ciekawy klimat. Budowla składa się z prawie 20 zbiorników wodnych. Można spotkać tam naprawdę niesamowite okazy z całego świata. Afrykarium gwarantuje wspaniałą rozrywkę zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych osób. Odkryj egzotyczny fragment Wrocławia!

Atrakcje prosto z Dalekiego Wschodu. Okryj malowniczy Ogród Japoński Siruwia

Będąc w okolicach Karkonoszy, warto zatrzymać się na dłuższą chwilę w orientalnej przystani. Ogród Japoński Siruwia to miejsce dla wszystkich, którzy pragną się wyciszyć i odprężyć. Piękny, malowniczy plac jest wzorowany na tradycyjnych elementach kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Więcej informacji na temat tego niezwykłego i urokliwego miejsca można znaleźć na stronie: https://www.malajaponia.pl/co-warto-zobaczyc-na-dolnym-slasku/. Odkryj malownicze miejsca na Dolnym Śląsku! Zabierz rodzinę i znajomych na prawdziwą wycieczkę pełną niesamowitych atrakcji i przygód.

Lifestyle

Więcej w dziale Lifestyle

02 - NETCUBE - netcube com pl kostki 3x3

Fenomen logicznej kostki w dzisiejszych czasach

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
02 - eudajmonia.eu - EUDAJMONIA ZEW

Nie powielaj oklepanych schematów i wybierz oryginalny prezent na parapetówkę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
02- GAL-ART - link biżuteria ze stali chrirugicznej kolczyki

Kamienie szlachetne – niegdyś zdobienia władców, dziś dostępne dla każdego

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
hotelcrocus

4 powody dla których warto spędzić urlop w luksusowym hotelu

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - VHCT - vhct pl

Ogrody wewnętrzne – nowość, która stale podbija serca Polaków

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
20221005230433_g384db44ebad355e43f699975c0031a19e6070d701e05c5cc7df081333521861fa2f39ca1f3a868d71f7f98d017b5b3df54857f123d295a5f096abaed375754fa_640.jpg

Toruń – wybieramy najlepsze miejsce na imprezę okolicznościową

Redakcja ChilliTorun.pl10 października 2022
balustradaszklananarotulachskorcz01

Szklany balkon – wysmakowana elegancja i modny design

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
kurtkawkrate1

Kurtka w kratę w stylizacjach codziennych. Noś ją modnie bez względu na obowiązujące trendy!

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
pazurki

Jak wykonać manicure hybrydowy od podstaw w domu

Redakcja ChilliTorun.pl23 września 2022