fbpx
Lifestyle

Jak dobrać metalową siatkę ogrodzeniową?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Jak dobrać metalową siatkę ogrodzeniową?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Jak wybrać właściwą metalową siatkę i jaka farba do metalu będzie w jej przypadku najlepsza? A może lepiej wybrać już gotowe ogrodzenie w kolorze oferowanym przez producenta? Sprawdzamy, jakie rozwiązania są dostępne na rynku.

Które ogrodzenie z metalu najlepsze?

Wszystko zależy od tego, gdzie chcesz go użyć:

    • zwykła siatka lub ogrodzenie panelowe są najlepsze dookoła dużych, przemysłowych terenów. Może nie wyglądają najlepiej, ale zawsze łatwo dokupisz takie same, które też będą pasować.
    • Jeśli masz niewielki teren przydomowy, ogrodzenie kute, a przynajmniej jego imitacja, nie będzie Cię drogo kosztować, a zrobi zupełnie inne wrażenie, niż ogrodzenie z siatki. 
  • Jeśli wcześniej miałeś płot ze sztachet, to wybierz podobny z metalu. Wygląda niemal identycznie, ale posłuży dłużej.
  • Nowoczesne i nietypowe wzory ogrodzeń stosuj, jeśli masz do uzupełnienia np. tylko bramę wjazdową czy furtkę. Jeśli teren jest większy lub działek jest kilka obok siebie, później może się okazać, że nie uda się dokupić kolejnej partii takiego samego, awangardowego płotu.
  • W ogrodzie możesz zaplanować ogrodzenie tak, by mogły się po nim efektownie piąć kwiaty. Świetnie nadaje się do tego zwykła siatka i kraty o pionowej orientacji. Poziome pasy nie nadają się do tego celu, a pędy mogą się dostawać pomiędzy panele i łamać.

Malować samodzielnie? Jaka farba do metalu?

Kolor siatki będzie zależał od producenta i sklepu – czasem jest ich w ofercie kilka, innym razem tylko jeden. W niektórych miejscach dostaniesz tylko zwykłą ocynkowaną siatkę czy ogrodzenie. Jeśli chcesz ją pomalować, sam musisz zdecydować się, jaka farba do metalu i czy to się w ogóle opłaca. Przy większych ogrodzeniach właściwie jedyną rozsądną metodą będzie malowanie natryskowe siatki. Sam możesz zmieszać idealny odcień, a proces ten nie wymaga zbyt dużo pracy. 

Jeśli zastanawiasz się, jaka farba do metalu na pojedynczej furtce czy bramie, to tu masz większy wybór. Takie preparaty znajdziesz w każdym sklepie budowlanym. Dostępne są również warianty metaliczne – złote czy srebrne. To za pomocą takiej farby do metalu na kutych bramach uzyskuje się złocone piki czy posrebrzane elementy gięte. Oczywiście musisz sprawdzić, czy masz do czynienia z ogrodzeniem z żelaza, czy z elementami z aluminium i blachy. Odpowiedź na pytanie o to, jaka farba na ocynk, nieco różni się od rozwiązania problemu farby do ogrodzeń żelaznych.

Siatka z drugiej ręki – dobry pomysł?

Ogrodzenie czy kuta brama mogą być bardzo drogie. Czy opłaca się kupować je taniej, ale z drugiej ręki? W ten sposób nawet za darmo możesz odebrać słupki i siatkę od kogoś, komu tylko zawadzają. W przypadku kutych ogrodzeń zabytkowa brama z rozebranego dworu może być jeszcze piękniejsza, niż zupełnie nowa. Pamiętaj, że dobrej jakości współczesne preparaty do metalu można kłaść nawet prosto na rdzę. Zabezpieczają przed korozją i sprawiają, że jej nie widać. Jeśli nie wiesz, jaka farba do metalu tego typu się sprawdzi, to wybierz droższą. Przedłuży żywotność Twojego nowego-starego ogrodzenia i możesz ufać, że faktycznie opóźnia rozszerzanie się ognisk rdzy. Niektórzy producenci dają nawet gwarancję na działanie takiej farby.

Więcej w dziale Lifestyle

living-room-581073_1920

Stylowe meble amerykańskie nie tylko do salonu!

Redakcja ChilliTorun.pl15 czerwca 2021
pexels-anastasia-shuraeva-5495066

Koszty użytkowania odżelaziacza wody – czy to jest drogie?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2021
05 - berendsen - urządzenia toaletowe ZEWN

Toalety w obiektach publicznych. Jak zapewnić swoim gościom higieniczne warunki?

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
10. murrano - Prezent na Dzień Matki

Oryginalne inspiracje prezentowe: kupujemy prezent na Dzień Matki

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
08 - westwatches - zegarki Bulova

Jak dobrać zegarek klasyczny do garnituru? Poznaj powszechnie obowiązujące zasady

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
courier-1214227_1280

Robot przyniesie paczkę w zastępstwie kuriera

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
people-2537324_1280

Najważniejsze wskazówki dotyczące zdrowego snu

Redakcja ChilliTorun.pl6 maja 2021
kremowy-pawilon-do-ogrodu-ibiza-3-x-4-m-z-zaslonami-i-moskitiera

Pawilony ogrodowe kontra altany – sprawdzamy co wybrać

Redakcja ChilliTorun.pl29 kwietnia 2021
maszyny

Popularne gry kasynowe dla początkujących

Redakcja ChilliTorun.pl11 marca 2021