fbpx
Lifestyle

Jak właściwie dobierać biżuterię? Pamiętaj o kilku istotnych sprawach

(fot. Materiały Partnera)
Jak właściwie dobierać biżuterię? Pamiętaj o kilku istotnych sprawach
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

By docenić wielkie znaczenie, jakie dla każdej kreacji ma biżuteria, wystarczy rzut okiem, gdy staniemy przed lustrem bez niej. Jak dobrze wiemy, nie wystarczy jednak, by by po prostu była. Musi być właściwie dobrana i pasować nie tylko do ubioru, ale także typu naszej urody i konkretnej okazji. Błędy w tym zakresie mogą spowodować efekt, który nie będzie dobrze wyglądać i nie będziemy czuć się w nim dobrze, mimo wydania na poszczególne rzeczy i ozdoby nawet znacznych sum pieniędzy

Przede wszystkim umiar. Im mniej, tym lepiej?

To stare powiedzenie nie traci na aktualności. Biżuteria sama w sobie nieodmiennie kojarzy się z bogactwem, nie trzeba więc obwieszać się nią niczym bożonarodzeniowa choinka, by podkreślić wagę okazji, na jaką się przygotowujemy. Zdarzają się takie okoliczności, kiedy brakuje nam pewności, czy warto pozwolić sobie na więcej, czy może jednak niekoniecznie. Dyskretny minimalizm jest wówczas najbardziej bezpieczną drogą, która uchroni nas przed posądzeniem o brak taktu.

Nade wszystko jednak, niezależnie od tego, jak bardzo zachwyca nas nowa para kolczyków czy naszyjnik, pamiętajmy, że pięknem, które ma zostać dzięki nim wyeksponowane, jest to nasze własne. To jest zatem pierwsza istotna sprawa: nie traćmy sprzed oczu celu, w jakim sięgamy po biżuterię. Od niego będzie zależał jej dobór, w którym trzeba będzie wziąć pod uwagę m.in. karnację czy rysy twarzy. Dotyczy to zwłaszcza np. kolczyków, które mogą spowodować, że nasze oblicze stanie się bardziej pociągłe, bądź wręcz przeciwnie.

Warto także uważać na to, by nie skoncentrować wszystkich ozdób w jednym miejscu (zwykle takie zagrożenie dotyczy głowy). Bierzmy przy tym uwagę jak zdobione są wszystkie elementy ubioru i dodatki – np. buty czy torebka.

Umiejętnie mieszaj style i wyrażaj swój własny

Różnorodność dostępnej dziś biżuterii jest tak wielka, że może powodować wiele dylematów. Pamiętajmy o tym, że burzenie raz przyjętego stylu niekoniecznie musi przynieść udany efekt. Zwraca się niekiedy uwagę, by np. nie mieszać biżuterii złotej i srebrnej. Wiele z podobnych reguł przemija jednak z czasem. Kiedyś uważano, że perły stanowią propozycję dla dojrzałych kobiet. Dziś, coraz chętniej sięgają po nie także młodsze i dużo młodsze, zwłaszcza, że bardzo zmieniła się forma takich wyrobów, wśród których znajdziemy dziś zarówno propozycje bardzo eleganckie, jak i doskonałe na co dzień. Podobną przemianę przeszła także biżuteria z bursztynem. Dawniej postrzegana była jako świetna propozycja na prezent dla babci, ale dziś wystarczy zapoznać się z oferta jednego z jej producentów, np. firmy Makro-Lux, by przekonać się, że dosłownie każda kobieta znajdzie doskonałe propozycje na każdą okazję.

Więcej w dziale Lifestyle

Screenshot_4

Postaw na aktywny wypoczynek w wakacje i wygraj hulajnogę elektryczną!

Redakcja ChilliTorun.pl21 sierpnia 2019
1

Wszystko w nowy sposób – zaawansowana technologia budowy domów

Redakcja ChilliTorun.pl12 sierpnia 2019
glowne_bora-bora-3023437_1920

Tanie wakacje z biura podróży – 3 porady jak nie przepłacić za zagraniczną wycieczkę

Redakcja ChilliTorun.pl9 sierpnia 2019
04 - grawercom - rocznica ślubu prezent ZEWN

Rocznica Waszego ślubu za każdym razem powinna być wyjątkowa. Od Was obojga zależy, jak się uda to specjalne święto

Redakcja ChilliTorun.pl1 sierpnia 2019
02-pswarchitektura-projekty domów

Stworzenie projektu domu, który nie nadwyręży budżetu? To możliwe!

Redakcja ChilliTorun.pl31 lipca 2019
07-novotime-zegarki aerowatch

Klasyka czy nowoczesność: na co postawić przy wyborze męskiego zegarka?

Redakcja ChilliTorun.pl30 lipca 2019
moskitierabalkonowa

Moskitiera balkonowa, czyli jak ochronić się przed owadami?

Redakcja ChilliTorun.pl29 lipca 2019
03 - yellowsport - plastry kinesiotaping

Kinesiotaping i stosowane w nim plastry zdrowia. Sprawdź, co to takiego!

Redakcja ChilliTorun.pl22 lipca 2019
07 - hellodent - nić dentystyczna ZEWN

Irytują Cię resztki jedzenia tkwiące pomiędzy zębami? Daj sobie spokój z wykałaczką, sprawdź nici dentystyczne!

Redakcja ChilliTorun.pl27 czerwca 2019