fbpx
Custom Text
Lifestyle

Jak właściwie dobierać biżuterię? Pamiętaj o kilku istotnych sprawach

(fot. Materiały Partnera)
Jak właściwie dobierać biżuterię? Pamiętaj o kilku istotnych sprawach
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

By docenić wielkie znaczenie, jakie dla każdej kreacji ma biżuteria, wystarczy rzut okiem, gdy staniemy przed lustrem bez niej. Jak dobrze wiemy, nie wystarczy jednak, by by po prostu była. Musi być właściwie dobrana i pasować nie tylko do ubioru, ale także typu naszej urody i konkretnej okazji. Błędy w tym zakresie mogą spowodować efekt, który nie będzie dobrze wyglądać i nie będziemy czuć się w nim dobrze, mimo wydania na poszczególne rzeczy i ozdoby nawet znacznych sum pieniędzy

Przede wszystkim umiar. Im mniej, tym lepiej?

To stare powiedzenie nie traci na aktualności. Biżuteria sama w sobie nieodmiennie kojarzy się z bogactwem, nie trzeba więc obwieszać się nią niczym bożonarodzeniowa choinka, by podkreślić wagę okazji, na jaką się przygotowujemy. Zdarzają się takie okoliczności, kiedy brakuje nam pewności, czy warto pozwolić sobie na więcej, czy może jednak niekoniecznie. Dyskretny minimalizm jest wówczas najbardziej bezpieczną drogą, która uchroni nas przed posądzeniem o brak taktu.

Nade wszystko jednak, niezależnie od tego, jak bardzo zachwyca nas nowa para kolczyków czy naszyjnik, pamiętajmy, że pięknem, które ma zostać dzięki nim wyeksponowane, jest to nasze własne. To jest zatem pierwsza istotna sprawa: nie traćmy sprzed oczu celu, w jakim sięgamy po biżuterię. Od niego będzie zależał jej dobór, w którym trzeba będzie wziąć pod uwagę m.in. karnację czy rysy twarzy. Dotyczy to zwłaszcza np. kolczyków, które mogą spowodować, że nasze oblicze stanie się bardziej pociągłe, bądź wręcz przeciwnie.

Warto także uważać na to, by nie skoncentrować wszystkich ozdób w jednym miejscu (zwykle takie zagrożenie dotyczy głowy). Bierzmy przy tym uwagę jak zdobione są wszystkie elementy ubioru i dodatki – np. buty czy torebka.

Umiejętnie mieszaj style i wyrażaj swój własny

Różnorodność dostępnej dziś biżuterii jest tak wielka, że może powodować wiele dylematów. Pamiętajmy o tym, że burzenie raz przyjętego stylu niekoniecznie musi przynieść udany efekt. Zwraca się niekiedy uwagę, by np. nie mieszać biżuterii złotej i srebrnej. Wiele z podobnych reguł przemija jednak z czasem. Kiedyś uważano, że perły stanowią propozycję dla dojrzałych kobiet. Dziś, coraz chętniej sięgają po nie także młodsze i dużo młodsze, zwłaszcza, że bardzo zmieniła się forma takich wyrobów, wśród których znajdziemy dziś zarówno propozycje bardzo eleganckie, jak i doskonałe na co dzień. Podobną przemianę przeszła także biżuteria z bursztynem. Dawniej postrzegana była jako świetna propozycja na prezent dla babci, ale dziś wystarczy zapoznać się z oferta jednego z jej producentów, np. firmy Makro-Lux, by przekonać się, że dosłownie każda kobieta znajdzie doskonałe propozycje na każdą okazję.

Więcej w dziale Lifestyle

concert-2527495_960_720

Latynoski klub w centrum Torunia! Wielkie otwarcie już w sobotę

Mateusz Bąk5 lutego 2019
worki-do-segregacji-smieci

Worki do segregacji śmieci – Czy warto segregować śmieci?

Redakcja ChilliTorun.pl1 lutego 2019
01 - yvon zew - sklep z biżuterią

Najlepsze pomysły na prezenty dla seniorów. Jak zaskoczyć dziadków?

Redakcja ChilliTorun.pl26 stycznia 2019
01 - natura-zdrowie - jonizator wody

Wszystko, co warto wiedzieć o wodzie alkalicznej. Sprawdź!

Redakcja ChilliTorun.pl25 stycznia 2019
all-clean cont zew firma sprzątająca - chillitorun

Sprzątanie po remoncie – jak wykonać je dobrze?

Redakcja ChilliTorun.pl30 listopada 2018
img_8_auto_1496322028

Dlaczego hotelowa sala konferencyjna?

Redakcja ChilliTorun.pl27 listopada 2018
czwarta-noc-gier-planszowych

Przed nami czwarta Noc Gier Planszowych

Mateusz Bąk14 listopada 2018
022 Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia - chillitorun

Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2018
3. feel8studio.pl cont. zew. teledysk ślubny - chillitorun

Teledysk ślubny to film, do którego chętnie będziecie wracać. Zaszalejcie przed obiektywem!

Redakcja ChilliTorun.pl22 października 2018