fbpx
Lifestyle

Jak właściwie dobierać biżuterię? Pamiętaj o kilku istotnych sprawach

(fot. Materiały Partnera)
Jak właściwie dobierać biżuterię? Pamiętaj o kilku istotnych sprawach
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

By docenić wielkie znaczenie, jakie dla każdej kreacji ma biżuteria, wystarczy rzut okiem, gdy staniemy przed lustrem bez niej. Jak dobrze wiemy, nie wystarczy jednak, by by po prostu była. Musi być właściwie dobrana i pasować nie tylko do ubioru, ale także typu naszej urody i konkretnej okazji. Błędy w tym zakresie mogą spowodować efekt, który nie będzie dobrze wyglądać i nie będziemy czuć się w nim dobrze, mimo wydania na poszczególne rzeczy i ozdoby nawet znacznych sum pieniędzy

Przede wszystkim umiar. Im mniej, tym lepiej?

To stare powiedzenie nie traci na aktualności. Biżuteria sama w sobie nieodmiennie kojarzy się z bogactwem, nie trzeba więc obwieszać się nią niczym bożonarodzeniowa choinka, by podkreślić wagę okazji, na jaką się przygotowujemy. Zdarzają się takie okoliczności, kiedy brakuje nam pewności, czy warto pozwolić sobie na więcej, czy może jednak niekoniecznie. Dyskretny minimalizm jest wówczas najbardziej bezpieczną drogą, która uchroni nas przed posądzeniem o brak taktu.

Nade wszystko jednak, niezależnie od tego, jak bardzo zachwyca nas nowa para kolczyków czy naszyjnik, pamiętajmy, że pięknem, które ma zostać dzięki nim wyeksponowane, jest to nasze własne. To jest zatem pierwsza istotna sprawa: nie traćmy sprzed oczu celu, w jakim sięgamy po biżuterię. Od niego będzie zależał jej dobór, w którym trzeba będzie wziąć pod uwagę m.in. karnację czy rysy twarzy. Dotyczy to zwłaszcza np. kolczyków, które mogą spowodować, że nasze oblicze stanie się bardziej pociągłe, bądź wręcz przeciwnie.

Warto także uważać na to, by nie skoncentrować wszystkich ozdób w jednym miejscu (zwykle takie zagrożenie dotyczy głowy). Bierzmy przy tym uwagę jak zdobione są wszystkie elementy ubioru i dodatki – np. buty czy torebka.

Umiejętnie mieszaj style i wyrażaj swój własny

Różnorodność dostępnej dziś biżuterii jest tak wielka, że może powodować wiele dylematów. Pamiętajmy o tym, że burzenie raz przyjętego stylu niekoniecznie musi przynieść udany efekt. Zwraca się niekiedy uwagę, by np. nie mieszać biżuterii złotej i srebrnej. Wiele z podobnych reguł przemija jednak z czasem. Kiedyś uważano, że perły stanowią propozycję dla dojrzałych kobiet. Dziś, coraz chętniej sięgają po nie także młodsze i dużo młodsze, zwłaszcza, że bardzo zmieniła się forma takich wyrobów, wśród których znajdziemy dziś zarówno propozycje bardzo eleganckie, jak i doskonałe na co dzień. Podobną przemianę przeszła także biżuteria z bursztynem. Dawniej postrzegana była jako świetna propozycja na prezent dla babci, ale dziś wystarczy zapoznać się z oferta jednego z jej producentów, np. firmy Makro-Lux, by przekonać się, że dosłownie każda kobieta znajdzie doskonałe propozycje na każdą okazję.

Więcej w dziale Lifestyle

monopoly-2636268_960_720

Świąteczny kiermasz gier w Książnicy Kopernikańskiej

Aleksandra Pladzyk3 kwietnia 2019
02 - lubdent - skaler

Jak skutecznie oczyścić zęby? Samo mycie nie wystarczy!

Redakcja ChilliTorun.pl2 kwietnia 2019
02 - diolut - izopropanol

Jakie proste środki czyszczące warto mieć w domu?

Redakcja ChilliTorun.pl2 kwietnia 2019
l

W Jordankach wystąpi Przemysław Kossakowski!

Mateusz Bąk28 marca 2019
2555a9ff729600e4d828732e075aabac

Projektowanie wnętrz i domów – 3 ciekawe zagadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl20 marca 2019
09-lian-art-biżuteria z grawerem-zew

Wyznaj, jak bardzo jest dla Ciebie ważna. Podaruj jej spersonalizowaną biżuterię!

Redakcja ChilliTorun.pl13 marca 2019
główne_gdzie-szukac-najszybszego-internetu

Top 3 dostawców najszybszego Internetu w Polsce

Redakcja ChilliTorun.pl5 marca 2019
concert-2527495_960_720

Latynoski klub w centrum Torunia! Wielkie otwarcie już w sobotę

Mateusz Bąk5 lutego 2019
worki-do-segregacji-smieci

Worki do segregacji śmieci – Czy warto segregować śmieci?

Redakcja ChilliTorun.pl1 lutego 2019