fbpx
Lifestyle

Jakie proste środki czyszczące warto mieć w domu?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Jakie proste środki czyszczące warto mieć w domu?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że aby jakiekolwiek wnętrze było przyjemne, musi być czyste. Dotyczy to więc przede wszystkim przestrzeni mieszkalnych. We własnym domu chcemy czuć się bezpiecznie, beztrosko, nie obawiając się dotykania czegokolwiek. Sprzątamy więc regularnie, a także przystępujemy do drobnych prac także wówczas, gdy szybkie usunięcie zanieczyszczenia będzie dużo łatwiejsze. Warto wyposażyć się w kilka łatwo dostępnych wyrobów, które uczynią takie zadania łatwiejszymi

Wszystko jest zasięgu ręki

Jednym z najbardziej uniwersalnych środków jest ocet spirytusowy, który bardzo łatwo radzi sobie z plamami tłuszczu, kamieniem, wybielaniem i dezynfekcją, usuwa także pleśń i przykre zapachy. W odpowiednim roztworze przyda się nawet do mycia podłogi w kuchni czy łazience. Dostępny jest, jak wiadomo, wszędzie. Są jednak rzeczy, które nie powinny mieć z nim kontaktu. Należą do nich blaty i podłogi z kamienia, a także drewno.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę tego, że dużą skutecznością w usuwaniu wielu zabrudzeń charakteryzuje się także cytryna – przydaje się zwłaszcza jako wybielacz. Gdy jej sok zmieszamy z sodą oczyszczoną, zyskamy jeszcze większą efektywność. Soda może być także łączona ze wspomnianym już octem, co daje znakomity środek przydatny w przywracaniu blasku łazienkowej ceramice.

Innym prostym środkiem o bardzo szerokim zastosowaniu jest alkohol izopropylowy, który występuje też pod nazwą izopropanol. Jego atrakcyjna cena, skuteczność i brak kłopotliwych śladów powoduje, że często sięgają po niego fachowcy pracujący z delikatnymi i precyzyjnymi układami elektronicznymi. Dlatego można go kupić np. w sklepie technicznym Diolut. Przyda nam się on jednak także w domu, nawet jeśli mamy smykałki do podobnych prac. Dzięki niemu pozbędziemy się charakterystycznych zielonkawych nalotów z miedzi, zlikwidujemy także uporczywe ślady po naklejkach. Chętnie korzystają z niego także osoby wykorzystujące różnego rodzaju akcesoria optyczne – od okularów po obiektywy. Tłuste ślady znikają bowiem natychmiast. Należy jednak pamiętać, by środki takie przechowywać poza zasięgiem dzieci i nie wdychać ich oparów.

Nie potrzeba drogich środków. Wystarczą dobre nawyki

Wielu konsumentów coraz żywiej zainteresowanych jest także zwyczajnym szarym mydłem, przede wszystkim ze względu na jego bezpieczny z punktu widzenia zagrożenia alergiami charakter. Stare dobre mydło potasowe, pod pewną popularną nazwą produkowane w naszym kraju już od ponad stu lat, także jednak charakteryzuje się znakomitymi właściwościami czyszczącymi. Przy jego pomocy poradzimy sobie m.in. z odplamianiem czy myciem drewnianych podłóg.

Ostatecznie jednak, niezależnie od tego, czy wydajemy pieniądze na wyrafinowane produkty czyszczące, czy też radzimy sobie przy pomocy wymienionych wyżej propozycji, utrzymanie czystości zależy przede wszystkim od dyscypliny i regularności. Z reguły każde zabrudzenie można zlikwidować mniejszym nakładem pracy i środków, gdy zostanie to zrobione od razu.

Więcej w dziale Lifestyle

balustradaszklananarotulachskorcz01

Szklany balkon – wysmakowana elegancja i modny design

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
kurtkawkrate1

Kurtka w kratę w stylizacjach codziennych. Noś ją modnie bez względu na obowiązujące trendy!

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
pazurki

Jak wykonać manicure hybrydowy od podstaw w domu

Redakcja ChilliTorun.pl23 września 2022
1-innowacyjne-kujawsko-pomorskie

Innowacyjne branże przemysłowe w woj. kujawsko-pomorskim

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022
chairs-g4eb6983e7_1280

Lampa podłogowa zapewnia nastrój w salonie i sypialni

Redakcja ChilliTorun.pl26 lipca 2022
główne_petsittter-pethomer-torun(2)

Co zrobić z psem w wakacje?

Redakcja ChilliTorun.pl11 lipca 2022
6e3f1ceebbac4db07e6ddac808127647

Jaki kolor męskich spodenek jeansowych wybrać latem? Sprawdź nasze propozycje

Redakcja ChilliTorun.pl6 czerwca 2022
a7

W jakie elementy warto wyposażyć akwarium?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2022
1

Eleganckie marynarki – czy pasują do każdej stylizacji?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2022