fbpx
Lifestyle

Jakie proste środki czyszczące warto mieć w domu?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Jakie proste środki czyszczące warto mieć w domu?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że aby jakiekolwiek wnętrze było przyjemne, musi być czyste. Dotyczy to więc przede wszystkim przestrzeni mieszkalnych. We własnym domu chcemy czuć się bezpiecznie, beztrosko, nie obawiając się dotykania czegokolwiek. Sprzątamy więc regularnie, a także przystępujemy do drobnych prac także wówczas, gdy szybkie usunięcie zanieczyszczenia będzie dużo łatwiejsze. Warto wyposażyć się w kilka łatwo dostępnych wyrobów, które uczynią takie zadania łatwiejszymi

Wszystko jest zasięgu ręki

Jednym z najbardziej uniwersalnych środków jest ocet spirytusowy, który bardzo łatwo radzi sobie z plamami tłuszczu, kamieniem, wybielaniem i dezynfekcją, usuwa także pleśń i przykre zapachy. W odpowiednim roztworze przyda się nawet do mycia podłogi w kuchni czy łazience. Dostępny jest, jak wiadomo, wszędzie. Są jednak rzeczy, które nie powinny mieć z nim kontaktu. Należą do nich blaty i podłogi z kamienia, a także drewno.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę tego, że dużą skutecznością w usuwaniu wielu zabrudzeń charakteryzuje się także cytryna – przydaje się zwłaszcza jako wybielacz. Gdy jej sok zmieszamy z sodą oczyszczoną, zyskamy jeszcze większą efektywność. Soda może być także łączona ze wspomnianym już octem, co daje znakomity środek przydatny w przywracaniu blasku łazienkowej ceramice.

Innym prostym środkiem o bardzo szerokim zastosowaniu jest alkohol izopropylowy, który występuje też pod nazwą izopropanol. Jego atrakcyjna cena, skuteczność i brak kłopotliwych śladów powoduje, że często sięgają po niego fachowcy pracujący z delikatnymi i precyzyjnymi układami elektronicznymi. Dlatego można go kupić np. w sklepie technicznym Diolut. Przyda nam się on jednak także w domu, nawet jeśli mamy smykałki do podobnych prac. Dzięki niemu pozbędziemy się charakterystycznych zielonkawych nalotów z miedzi, zlikwidujemy także uporczywe ślady po naklejkach. Chętnie korzystają z niego także osoby wykorzystujące różnego rodzaju akcesoria optyczne – od okularów po obiektywy. Tłuste ślady znikają bowiem natychmiast. Należy jednak pamiętać, by środki takie przechowywać poza zasięgiem dzieci i nie wdychać ich oparów.

Nie potrzeba drogich środków. Wystarczą dobre nawyki

Wielu konsumentów coraz żywiej zainteresowanych jest także zwyczajnym szarym mydłem, przede wszystkim ze względu na jego bezpieczny z punktu widzenia zagrożenia alergiami charakter. Stare dobre mydło potasowe, pod pewną popularną nazwą produkowane w naszym kraju już od ponad stu lat, także jednak charakteryzuje się znakomitymi właściwościami czyszczącymi. Przy jego pomocy poradzimy sobie m.in. z odplamianiem czy myciem drewnianych podłóg.

Ostatecznie jednak, niezależnie od tego, czy wydajemy pieniądze na wyrafinowane produkty czyszczące, czy też radzimy sobie przy pomocy wymienionych wyżej propozycji, utrzymanie czystości zależy przede wszystkim od dyscypliny i regularności. Z reguły każde zabrudzenie można zlikwidować mniejszym nakładem pracy i środków, gdy zostanie to zrobione od razu.

Więcej w dziale Lifestyle

20201030131005_pexels-photo-2382183.jpeg

Jak dobrać metalową siatkę ogrodzeniową?

Redakcja ChilliTorun.pl6 listopada 2020
domy-na-sprzedaz

Ogrzewanie podłogowe – plusy i minusy

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2020
pixabay.com

Nowe hulajnogi elektryczne od Xiaomi

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Duże linie lotnicze muszą przetrwać pandemię

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Smartfon integralną częścią dorastania?

Redakcja ChilliTorun.pl18 października 2020
20200925100349_download

Impregnujesz drewno na budowę sam, czy kupisz gotowe drewno?

Redakcja ChilliTorun.pl8 października 2020
pipes-4161383_1280

Rekuperacja – czyste powietrze cały rok

Redakcja ChilliTorun.pl1 października 2020
me-your-seo-fully

O wyższości White Hat SEO nad Black Hat SEO, czyli dlaczego warto być uczciwym

Redakcja ChilliTorun.pl18 września 2020
headphones-690685_1280

Sony WH-1000XM4 – słuchawki z górnej półki

Redakcja ChilliTorun.pl9 września 2020