fbpx
Lifestyle

Kamienie szlachetne – niegdyś zdobienia władców, dziś dostępne dla każdego

fot. Materiały Zewnętrzne
Kamienie szlachetne – niegdyś zdobienia władców, dziś dostępne dla każdego
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Wielogatunkowość kamieni szlachetnych do dziś zaskakuje, a ich unikatowy charakter po dziś dzień poodbija serca wielu miłośników biżuterii. Dawniej noszone były przez władców i szamanów, czy to w postaci naszyjników, czy zdobień na koronach lub szatach – oznaczały bogactwo oraz moc. Współcześnie wiele osób nosi biżuterię z kamieniami szlachetnymi, wierząc w ich niezwykłe właściwości – już od setek lat utrzymuje się wiele legend dotyczących tych darów Matki Natury. Według dawnych wierzeń każdy z kamieni posiada inną energię i jest przeznaczony do konkretnych celów, a także – dla konkretnych osób. Podobno każdy z nas ma swój zestaw kamieni szlachetnych, które noszone razem (na przykład w postaci akcesoriów takich jak naszyjniki, pierścionki czy bransoletki) przynoszą szczęście czy odnawiają witalne siły, a także mogą uchronić przed złą energią.

Szlachetne i pełne mocy. Najpopularniejsze kamienie w biżuterii

Istnieje wierzenie, że kamienie szlachetne dopasowują się do pól energetycznych, wypełniając przy tym różne braki na aurze. Niektóre pomagają w zrelaksowaniu się, inne zaś w skupieniu na wykonywaniu określonego zadania. Osoby blisko związane z pojęciem wewnętrznej siły energetycznej, mocy czy wierzeniom, polecają dobierać kamienie intuicyjnie. Istnieją jednak klejnoty przypisane na przykład według znaków zodiaku:

 • Ryby – ametyst, fluoryt (świadomość)
 • Baran – jaspis, granat (serce)
 • Byk – kwarc różowy (miłość)
 • Bliźnięta – tygrysie oko, cytryn (pewność siebie)
 • Rak – awenturyn, perła (szczęście)
 • Lew – kryształ górski (sensualność)
 • Panna – agat, sodalit (spokój)
 • Waga – opal, lapis lazuli (komunikacja)
 • Skorpion – karneol, malachit (miłość i komunikacja w relacji)
 • Strzelec – turkus, chalcedon (szczęście)
 • Koziorożec – hematyt, onyks (ochrona)
 • Wodnik – akwamaryn, ametyst (minerałka anielska)

Jak widać, każdy znak zodiaku otrzymuje dwa kompatybilne ze sobą kamienie, które wzmacniają swoje wzajemne działanie. Oczywiście jednostkowo mają też inne właściwości i znaczenia, jednak jeżeli chciałoby się poświęcić czas na poznanie legend i historii wszystkich kamieni szlachetnych, można było spędzić nad tym nawet kilkanaście lat! Kamienie cieszą się obecnie ogromną popularnością – związane jest to ze wzrostem praktykowania buddyzmu i medytacji, a także zagadnienia dotyczącego „duchowego rozwoju”. Do najbardziej poszukiwanych należy kamień księżycowy – legenda mówi, że trzymając go w ustach podczas pełni księżyca, kochankowie mogli zobaczyć przyszłość swojego związku. Historie są więc niezwykłe, a – co najciekawsze – znaczenie danego kamienia jest inne, w zależności od kultury w jakiej się on obraca. Zazwyczaj jednak są elementy podobieństwa, dzięki którym można ułożyć odpowiednią definicję.

Kolczyki z kamieniami szlachetnymi – doskonały dodatek dla każdej kobiety

Szacuje się, że jest to ulubiony dodatek kobiet. Kolczyki mogą początkowo nie rzucać się w oczy, jednak to, jak potrafią zmienić kształt twarzy lub wpłynąć na całą stylizację jest niesamowite. Zwłaszcza, jeżeli mają w sobie kamienie szlachetne. Najczęściej ozdoby te wykonywane są ze stali chirurgicznej, dzięki czemu mogą je nosić również osoby uczulone na inne metale. Szeroki wybór kolczyków ze stali szlachetnej, wypełnionych drogocennymi kamieniami znajdziesz na Gal-art. Sklep oferuje również klasyczną biżuterię w piękne wzory. Więcej do zobaczenia czeka na https://www.gal-art.pl/category/bizuteria-ze-stali-chirurgicznej-kolczyki. Wybierz swój ulubiony kamień i spraw, że będzie on towarzyszył ci podczas codziennych obowiązków. To, czy będzie on miał moc zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Zacznij nadawać znaczenie już dziś – kupując nowe, hipoalergiczne kolczyki.

Lifestyle

Więcej w dziale Lifestyle

podlogiidrzwidrewnianetorun

JAKIE DRZWI…? Drzwi do budynku lub lokalu mieszkalnego

Redakcja ChilliTorun.pl5 stycznia 2023
01-rozwod

Dopuszczalność i zasadność wniosku o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem w trakcie rozwodu

Redakcja ChilliTorun.pl21 grudnia 2022
04 - wetwatches.pl - link na stronę ZEW

Uniwersalny zegarek na każdą okazję? Poznaj jego najważniejsze cechy

Redakcja ChilliTorun.pl21 grudnia 2022
20221205094731_pexels-photo-7446681.jpeg

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać?

Redakcja ChilliTorun.pl6 grudnia 2022
02 - NETCUBE - netcube com pl kostki 3x3

Fenomen logicznej kostki w dzisiejszych czasach

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
02 - eudajmonia.eu - EUDAJMONIA ZEW

Nie powielaj oklepanych schematów i wybierz oryginalny prezent na parapetówkę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
hotelcrocus

4 powody dla których warto spędzić urlop w luksusowym hotelu

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - VHCT - vhct pl

Ogrody wewnętrzne – nowość, która stale podbija serca Polaków

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
20221005230433_g384db44ebad355e43f699975c0031a19e6070d701e05c5cc7df081333521861fa2f39ca1f3a868d71f7f98d017b5b3df54857f123d295a5f096abaed375754fa_640.jpg

Toruń – wybieramy najlepsze miejsce na imprezę okolicznościową

Redakcja ChilliTorun.pl10 października 2022