fbpx
Lifestyle

Kierunek Anglia. Sprawdzamy, które środki transportu są lepsze: samoloty czy busy do Anglii. Pomożemy Ci w wyborze!

(fot. Materiały Partnera)
Kierunek Anglia. Sprawdzamy, które środki transportu są lepsze: samoloty czy busy do Anglii. Pomożemy Ci w wyborze!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Czym dojechać do Anglii? Wybrać krótszy lot samolotem czy dłuższą podróż busem? Ten dylemat mają turyści z całego świata, nie tylko z Polski, którzy postanowili wyruszyć na Wyspy Brytyjskie. Zebraliśmy w jednym miejscu wady i zalety podróżowania busem i samolotem do Anglii, porównując ze sobą te środki transportu na różnych płaszczyznach. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszych obiektywnych testów

Komfort jazdy busem i podróży samolotem

Wybierając bilety na samolot w klasie ekonomicznej, musimy liczyć się z mniejszym luksusem niż w klasie biznes lub premium, ale też niższą ceną. Lot do Anglii nie trwa długo (od 2 do 4 godzin), lecz nawet w takim czasie brak komfortu może dać o sobie znać. Plusem korzystania z samolotu jest możliwość wstania i przejścia się po pokładzie (jeśli nie ma turbulencji), na przykład do toalety. Odczuwalne zmiany ciśnienia u większości pasażerów wywołują nieprzyjemne uczucie zatkanych uszu.

W busie raczej nie doświadczymy takiego zjawiska, jednak musimy się liczyć z brakiem możliwości wstania. Jazda trwa sporo (ok. 19 godzin), ale przewoźnicy zapewniają postoje z przerwą na spacer i skorzystanie z toalety. Busy do Anglii mają duże, regulowane fotele, które można ustawiać według potrzeb. Mimo, że w busie jest niewiele miejsc (jednocześnie podróżuje od 6 do 9 osób z licencjonowanym kierowcą), można trafić na uciążliwego współpasażera. Podobnie jest w samolotach, którymi podróżują małe dzieci. Zarówno głośny płacz, jak i niemiły zapach lub wyczerpujące rozmowy psują atmosferę podróży.

Ograniczona ilość bagaży i przeciwwskazania do lotu i jazdy

Do samolotu nie można wnieść wielu walizek (bagaż podręczny i rejestrowany są ograniczone wagowo). Przewoźnicy oferujący busy do Anglii z reguły nie określają limitów w tej kwestii. Busem przewieziemy też czworonoga, co w przypadku samolotu musiałoby się odbyć w luku bagażowym. Mniejsze zwierzęta można co prawda transportować w kabinie pasażerskiej, ale tu również wprowadzono ograniczenie (do 8 kg). Za przewóz psa trzeba dużo zapłacić. Busy do Anglii pobierają opłatę wysokości 50% normalnego biletu, natomiast samoloty mają specjalne tabele opłat zależne od wagi zwierzaka (z Polski do Anglii za małego psa zapłacimy ok. 300 zł, a dużego nawet 1200 zł).

Latanie odradza się osobom po operacjach brzucha, zawale, a także cierpiącym na nadciśnienie tętnicze. Nie poleci również kobieta w zaawansowanej ciąży ani osoba chorująca psychicznie. Busy do Anglii wożą wszystkich pasażerów, którzy nie zachowują się podejrzanie. Ostateczny wybór musi być indywidualną decyzją. W przypadku busa, przed zarezerwowaniem biletu radzimy porównać ceny przejazdu u kilku przewoźników. Pomocna będzie wyszukiwarka FLOTEA, ułatwiająca zaplanowanie taniej podróży do Anglii i w inne miejsca na świecie.

Więcej w dziale Lifestyle

balustradaszklananarotulachskorcz01

Szklany balkon – wysmakowana elegancja i modny design

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
kurtkawkrate1

Kurtka w kratę w stylizacjach codziennych. Noś ją modnie bez względu na obowiązujące trendy!

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
pazurki

Jak wykonać manicure hybrydowy od podstaw w domu

Redakcja ChilliTorun.pl23 września 2022
1-innowacyjne-kujawsko-pomorskie

Innowacyjne branże przemysłowe w woj. kujawsko-pomorskim

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022
chairs-g4eb6983e7_1280

Lampa podłogowa zapewnia nastrój w salonie i sypialni

Redakcja ChilliTorun.pl26 lipca 2022
główne_petsittter-pethomer-torun(2)

Co zrobić z psem w wakacje?

Redakcja ChilliTorun.pl11 lipca 2022
6e3f1ceebbac4db07e6ddac808127647

Jaki kolor męskich spodenek jeansowych wybrać latem? Sprawdź nasze propozycje

Redakcja ChilliTorun.pl6 czerwca 2022
a7

W jakie elementy warto wyposażyć akwarium?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2022
1

Eleganckie marynarki – czy pasują do każdej stylizacji?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2022