fbpx
Lifestyle

Kierunek Anglia. Sprawdzamy, które środki transportu są lepsze: samoloty czy busy do Anglii. Pomożemy Ci w wyborze!

(fot. Materiały Partnera)
Kierunek Anglia. Sprawdzamy, które środki transportu są lepsze: samoloty czy busy do Anglii. Pomożemy Ci w wyborze!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Czym dojechać do Anglii? Wybrać krótszy lot samolotem czy dłuższą podróż busem? Ten dylemat mają turyści z całego świata, nie tylko z Polski, którzy postanowili wyruszyć na Wyspy Brytyjskie. Zebraliśmy w jednym miejscu wady i zalety podróżowania busem i samolotem do Anglii, porównując ze sobą te środki transportu na różnych płaszczyznach. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszych obiektywnych testów

Komfort jazdy busem i podróży samolotem

Wybierając bilety na samolot w klasie ekonomicznej, musimy liczyć się z mniejszym luksusem niż w klasie biznes lub premium, ale też niższą ceną. Lot do Anglii nie trwa długo (od 2 do 4 godzin), lecz nawet w takim czasie brak komfortu może dać o sobie znać. Plusem korzystania z samolotu jest możliwość wstania i przejścia się po pokładzie (jeśli nie ma turbulencji), na przykład do toalety. Odczuwalne zmiany ciśnienia u większości pasażerów wywołują nieprzyjemne uczucie zatkanych uszu.

W busie raczej nie doświadczymy takiego zjawiska, jednak musimy się liczyć z brakiem możliwości wstania. Jazda trwa sporo (ok. 19 godzin), ale przewoźnicy zapewniają postoje z przerwą na spacer i skorzystanie z toalety. Busy do Anglii mają duże, regulowane fotele, które można ustawiać według potrzeb. Mimo, że w busie jest niewiele miejsc (jednocześnie podróżuje od 6 do 9 osób z licencjonowanym kierowcą), można trafić na uciążliwego współpasażera. Podobnie jest w samolotach, którymi podróżują małe dzieci. Zarówno głośny płacz, jak i niemiły zapach lub wyczerpujące rozmowy psują atmosferę podróży.

Ograniczona ilość bagaży i przeciwwskazania do lotu i jazdy

Do samolotu nie można wnieść wielu walizek (bagaż podręczny i rejestrowany są ograniczone wagowo). Przewoźnicy oferujący busy do Anglii z reguły nie określają limitów w tej kwestii. Busem przewieziemy też czworonoga, co w przypadku samolotu musiałoby się odbyć w luku bagażowym. Mniejsze zwierzęta można co prawda transportować w kabinie pasażerskiej, ale tu również wprowadzono ograniczenie (do 8 kg). Za przewóz psa trzeba dużo zapłacić. Busy do Anglii pobierają opłatę wysokości 50% normalnego biletu, natomiast samoloty mają specjalne tabele opłat zależne od wagi zwierzaka (z Polski do Anglii za małego psa zapłacimy ok. 300 zł, a dużego nawet 1200 zł).

Latanie odradza się osobom po operacjach brzucha, zawale, a także cierpiącym na nadciśnienie tętnicze. Nie poleci również kobieta w zaawansowanej ciąży ani osoba chorująca psychicznie. Busy do Anglii wożą wszystkich pasażerów, którzy nie zachowują się podejrzanie. Ostateczny wybór musi być indywidualną decyzją. W przypadku busa, przed zarezerwowaniem biletu radzimy porównać ceny przejazdu u kilku przewoźników. Pomocna będzie wyszukiwarka FLOTEA, ułatwiająca zaplanowanie taniej podróży do Anglii i w inne miejsca na świecie.

Więcej w dziale Lifestyle

domy-na-sprzedaz

Ogrzewanie podłogowe – plusy i minusy

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2020
pixabay.com

Nowe hulajnogi elektryczne od Xiaomi

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Duże linie lotnicze muszą przetrwać pandemię

Redakcja ChilliTorun.pl19 października 2020
pixabay.com

Smartfon integralną częścią dorastania?

Redakcja ChilliTorun.pl18 października 2020
20200925100349_download

Impregnujesz drewno na budowę sam, czy kupisz gotowe drewno?

Redakcja ChilliTorun.pl8 października 2020
pipes-4161383_1280

Rekuperacja – czyste powietrze cały rok

Redakcja ChilliTorun.pl1 października 2020
me-your-seo-fully

O wyższości White Hat SEO nad Black Hat SEO, czyli dlaczego warto być uczciwym

Redakcja ChilliTorun.pl18 września 2020
headphones-690685_1280

Sony WH-1000XM4 – słuchawki z górnej półki

Redakcja ChilliTorun.pl9 września 2020
tiktok-5064078_1280

Kto przejmie TikToka?

Redakcja ChilliTorun.pl6 września 2020