fbpx
Lifestyle

Kinesiotaping i stosowane w nim plastry zdrowia. Sprawdź, co to takiego!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Kinesiotaping i stosowane w nim plastry zdrowia. Sprawdź, co to takiego!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Wśród nowoczesnych technik terapeutycznych stosowanych przez fizjoterapeutów, coraz częściej wymienia się kinesiotaping. Jest to innowacyjna metoda leczenia poprzez oddziaływanie na skórę. Wykorzystuje się ją głównie w fizjoterapii sportowej u osób kontuzjowanych, ale nie tylko. W niniejszym artykule opowiadamy więcej o kinesiotapingu oraz tak zwanych plastrach zdrowia. Zdradzamy też, gdzie je kupić w atrakcyjnej cenie. Jeśli chcesz zgłębić temat, zachęcamy do lektury!

Napięcie mięśniowe pod pełną kontrolą, czyli plastry do kinesiotapingu w praktyce

Popularny w ostatnim czasie kinesiotaping to nic innego, jak dynamiczne plastrowanie, a więc przyklejanie specjalnych plastrów w określone miejsca na ciele pacjenta. Wykonuje się to w odpowiedni sposób, co umożliwia zredukowanie napięcia mięśniowego. Taki rezultat ma ogromne znaczenie dla pacjentów po niedawno przebytych kontuzjach, którzy odczuwają ból pourazowy. Plastry do kinesiotapingu, nazywane również taśmami zdrowia, stosuje się także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa oraz w rehabilitacji pooperacyjnej. Ich zadaniem jest odciążenie, a co za tym idzie, rozluźnienie mięśni.

Niektórzy twierdzą, że dobrze naklejone „tejpy” pozwalają pacjentowi normalnie funkcjonować bez konieczności przyjmowania środków przeciwbólowych. Kluczem do sukcesu okazuje się tutaj prawidłowa aplikacja elastycznych taśm. Plastry kinesiotaping można naklejać na różne obszary ciała, a jeśli zostanie to zrobione umiejętnie, dolegliwości bólowe ustąpią w krótkim czasie. Oczywiście taping rehabilitacyjny przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach fizjoterapii. Za zaopatrzeniem takich miejsc w specjalistyczne plastry odpowiadają sklepy z asortymentem dla medycyny sportowej, jak znany na rynku yellowSPORT. Kolorowe taśmy są w nim dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala fizjoterapeutom idealnie dobrać plaster do potrzeb swoich pacjentów.

Plastrowanie dynamiczne wymaga wprawnej ręki, inaczej kinesiotaping nie przyniesie efektów

Bawełniane plastry do kinesiotapingu są stosowane w fizjoterapii sportowej ze względu na swoje właściwości, wspomagające leczenie wielu schorzeń. Aby jednak ich noszenie przyniosło rezultaty, aplikację należy przeprowadzić fachowo, uwzględniając m.in. naturalną pracę mięśni i zakres ruchomości pacjenta. Dobrze naklejone utrzymają się na skórze od 4 do 7 dni, po tym czasie trzeba je usunąć wspomagając się kremem lub oliwką. Jeżeli przeprowadzasz plastrowanie dynamiczne w ramach wykonywanej pracy, z pewnością szukasz miejsca, w którym zamówisz taśmy do kinesiotapingu w atrakcyjnych cenach. Odwiedź sklep yellowSPORT, a znajdziesz plastry, jakich Ci potrzeba. Dysponując profesjonalnymi taśmami różnych rozmiarów będziesz mógł zaproponować pacjentom kinesiotaping, jako dodatek do prowadzonej terapii.

Więcej w dziale Lifestyle

Screenshot_4

Postaw na aktywny wypoczynek w wakacje i wygraj hulajnogę elektryczną!

Redakcja ChilliTorun.pl21 sierpnia 2019
1

Wszystko w nowy sposób – zaawansowana technologia budowy domów

Redakcja ChilliTorun.pl12 sierpnia 2019
glowne_bora-bora-3023437_1920

Tanie wakacje z biura podróży – 3 porady jak nie przepłacić za zagraniczną wycieczkę

Redakcja ChilliTorun.pl9 sierpnia 2019
04 - grawercom - rocznica ślubu prezent ZEWN

Rocznica Waszego ślubu za każdym razem powinna być wyjątkowa. Od Was obojga zależy, jak się uda to specjalne święto

Redakcja ChilliTorun.pl1 sierpnia 2019
02-pswarchitektura-projekty domów

Stworzenie projektu domu, który nie nadwyręży budżetu? To możliwe!

Redakcja ChilliTorun.pl31 lipca 2019
07-novotime-zegarki aerowatch

Klasyka czy nowoczesność: na co postawić przy wyborze męskiego zegarka?

Redakcja ChilliTorun.pl30 lipca 2019
moskitierabalkonowa

Moskitiera balkonowa, czyli jak ochronić się przed owadami?

Redakcja ChilliTorun.pl29 lipca 2019
07 - hellodent - nić dentystyczna ZEWN

Irytują Cię resztki jedzenia tkwiące pomiędzy zębami? Daj sobie spokój z wykałaczką, sprawdź nici dentystyczne!

Redakcja ChilliTorun.pl27 czerwca 2019
jakprzetrwacupalnelatowmiescie1

Jak przetrwać upalne lato w mieście?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2019