fbpx
Lifestyle

Kinesiotaping i stosowane w nim plastry zdrowia. Sprawdź, co to takiego!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Kinesiotaping i stosowane w nim plastry zdrowia. Sprawdź, co to takiego!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Wśród nowoczesnych technik terapeutycznych stosowanych przez fizjoterapeutów, coraz częściej wymienia się kinesiotaping. Jest to innowacyjna metoda leczenia poprzez oddziaływanie na skórę. Wykorzystuje się ją głównie w fizjoterapii sportowej u osób kontuzjowanych, ale nie tylko. W niniejszym artykule opowiadamy więcej o kinesiotapingu oraz tak zwanych plastrach zdrowia. Zdradzamy też, gdzie je kupić w atrakcyjnej cenie. Jeśli chcesz zgłębić temat, zachęcamy do lektury!

Napięcie mięśniowe pod pełną kontrolą, czyli plastry do kinesiotapingu w praktyce

Popularny w ostatnim czasie kinesiotaping to nic innego, jak dynamiczne plastrowanie, a więc przyklejanie specjalnych plastrów w określone miejsca na ciele pacjenta. Wykonuje się to w odpowiedni sposób, co umożliwia zredukowanie napięcia mięśniowego. Taki rezultat ma ogromne znaczenie dla pacjentów po niedawno przebytych kontuzjach, którzy odczuwają ból pourazowy. Plastry do kinesiotapingu, nazywane również taśmami zdrowia, stosuje się także w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa oraz w rehabilitacji pooperacyjnej. Ich zadaniem jest odciążenie, a co za tym idzie, rozluźnienie mięśni.

Niektórzy twierdzą, że dobrze naklejone „tejpy” pozwalają pacjentowi normalnie funkcjonować bez konieczności przyjmowania środków przeciwbólowych. Kluczem do sukcesu okazuje się tutaj prawidłowa aplikacja elastycznych taśm. Plastry kinesiotaping można naklejać na różne obszary ciała, a jeśli zostanie to zrobione umiejętnie, dolegliwości bólowe ustąpią w krótkim czasie. Oczywiście taping rehabilitacyjny przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach fizjoterapii. Za zaopatrzeniem takich miejsc w specjalistyczne plastry odpowiadają sklepy z asortymentem dla medycyny sportowej, jak znany na rynku yellowSPORT. Kolorowe taśmy są w nim dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala fizjoterapeutom idealnie dobrać plaster do potrzeb swoich pacjentów.

Plastrowanie dynamiczne wymaga wprawnej ręki, inaczej kinesiotaping nie przyniesie efektów

Bawełniane plastry do kinesiotapingu są stosowane w fizjoterapii sportowej ze względu na swoje właściwości, wspomagające leczenie wielu schorzeń. Aby jednak ich noszenie przyniosło rezultaty, aplikację należy przeprowadzić fachowo, uwzględniając m.in. naturalną pracę mięśni i zakres ruchomości pacjenta. Dobrze naklejone utrzymają się na skórze od 4 do 7 dni, po tym czasie trzeba je usunąć wspomagając się kremem lub oliwką. Jeżeli przeprowadzasz plastrowanie dynamiczne w ramach wykonywanej pracy, z pewnością szukasz miejsca, w którym zamówisz taśmy do kinesiotapingu w atrakcyjnych cenach. Odwiedź sklep yellowSPORT, a znajdziesz plastry, jakich Ci potrzeba. Dysponując profesjonalnymi taśmami różnych rozmiarów będziesz mógł zaproponować pacjentom kinesiotaping, jako dodatek do prowadzonej terapii.

Więcej w dziale Lifestyle

jezdziectwo

Typowanie meczów w LVbet zakłady bukmacherskie

Redakcja ChilliTorun.pl13 listopada 2019
03 - telefonarium - wymiana szybki iphone 7

Wyświetlacz smartfona. Jak skutecznie chronić go przed uszkodzeniami?

Redakcja ChilliTorun.pl5 listopada 2019
3 - feldhaus - elewacja z klinkieru

Właściwości, zalety i zastosowanie. Wszystko, co musisz wiedzieć o klinkierze

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2019
pexels-photo-2111016

W centrum starówki znów będę imprezować!

Mateusz Bąk9 października 2019
08-bovem-kolczyki złote

Wybierz biżuterię, w której zabłyśniesz podczas swojego ślubu

Redakcja ChilliTorun.pl7 października 2019
fantasy-2847724_960_720

Halloween po toruńsku. Ścieżka Duchów w Forcie IV!

Mateusz Bąk7 października 2019
wrzesien

Jak możemy realizować swój wolny czas podczas jesieni?

Redakcja ChilliTorun.pl30 września 2019
2. gal-art.pl - kamienie jubilerskie

Szukasz pomysłu na nietuzinkowy prezent? Poznaj masażery z kamieni szlachetnych

Redakcja ChilliTorun.pl13 września 2019
1 - inpozycjonowanie - pozycjonowanie stron 1

Poznaj kilka powodów, dla których warto prowadzić firmowego bloga

Redakcja ChilliTorun.pl9 września 2019