fbpx
Lifestyle

Małe rzeczy, które upiększą wygląd Twojego domu

(fot. Pixabay)
Małe rzeczy, które upiększą wygląd Twojego domu
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Jest sporo ciekawych dodatków aranżacyjnych, które łącza w sobie dwie ważne cechy – praktyczność i piękno. Dzięki nim każdy, nawet najstarszy dom, nabiera charakteru i staje się bardziej funkcjonalny dla mieszkających w nim osób. Warto inwestować w małe rzeczy, które upiększą wygląd domu i ułatwią wykonywanie codziennych czynności. Komfort, bezpieczeństwo i estetyka to trzy filary, na których może stanąć ciepły i przytulny dom

Czy daszki nad drzwi to innowacyjne rozwiązanie o wielu walorach użytkowych i estetycznych?

Daszki nad drzwi to to bardzo ciekawy i praktyczny pomysł na ozdobienie wejścia do swojego domu. Kupno daszku należy poprzedzić zrobieniem solidnego researchu rynku, biorąc pod uwagę przede wszystkim jego przeznaczenie. Powinien być przede wszystkim praktyczny i to jest najważniejszy walor użytkowania daszków nad drzwi. Dlatego tak bardzo liczy się jakość wykonania, materiał z jakiego jest zrobiony daszek i ogólny design. W takim produkcie nie może np. zabraknąć uszczelki ściśle dopasowanej do elewacji, aby woda nie tworzyła nieeleganckich zacieków na ścianach. Oprócz tego daszek nad drzwi musi pasować stylistycznie do dachu i stylistyki domu oraz podwórka. Skupianie się jednak tylko i wyłącznie na jego walorach estetycznych to wielki błąd. Jeśli ktoś szuka tylko i wyłącznie ciekawej ozdoby domku, to może być rozczarowany zakupem. Daszek nad drzwi musi przede wszystkim chronić przed deszczem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Nic tak przecież nie irytuje, jak wyjście z ciepłego i przytulnego korytarza prosto na deszcz. Jeśli nad drzwiami nie ma daszku, wtedy o spokojnym rozłożeniu parasola nie ma mowy. Daszek powinien też dawać cień i chronić przed działaniem promieni UV.

aluminiowy-daszek

Przykład aluminiowego zadaszenia fot. Ogrodosfera.pl

Do czego jeszcze może przydać się daszek nad drzwi?

Przedłużony daszek nad drzwi wejściowe czy tarasowe może osłaniać także miejsce do wypoczynku. Słodki relaks na świeżym powietrzu w cieplejsze dni to na pewno duże udogodnienie i komfort dla każdego. Zadaszenie chroni przed deszczem, wiatrem i zbyt dużym nasłonecznieniem. Warto więc zadbać i sprawdzić chociażby gwarancję produktu by zakup wystarczył na lata i faktycznie chronił przed wspomnianymi warunkami atmosferycznymi. Szukając online, informacje te powinny znaleźć się w opisie produktu, choć nie zawsze, gdyż przykładowo daszki nad drzwi na stronie https://palram.pl/daszki-nad-drzwi posiadają te informacje po prawej stronie w danych technicznych. Warto zwracać uwagę na podane informacje by nic nie pominąć jak choćby sposobu montowania do elewacji by jak najlepiej osłaniał drzwi wejściowe. Dodatkowo można dostawić praktyczne ścianki boczne z obydwu stron daszka, np. ze szkła, poliwęglanu bądź grubej tkaniny maksymalizując ochronę.

Drewniane, akrylowe, poliwęglanowe czy szklane? kilka ciekawych rozwiązań na daszek nad drzwi!

Daszki nad drzwi produkuje się na bazie materiałów klasycznych, jak i tych bardziej nowoczesnych. Każdy zainteresowany tym produktem może więc wybrać daszki pasujące idealnie do swoich aktualnych potrzeb i gustu. Daszki nad drzwi mogą być wykonane z drewna, materiału pasującego świetnie m.in. do stylu Eko czyli Industrial. Równie często montowane są daszki nad drzwi zrobione z trwałego akrylu. Bardzo dobrym, ostatnio bardzo modnym rozwiązaniem, są daszki poliwęglanowe. Wykonane z dobrej jakości eleganckiego tworzywa charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia. Nie zaszkodzi im zalegająca warstwa śniegu czy minusowe temperatury. Nie odkształcają się i nie popękają. Oprócz tego są lekkie i nie przepuszczają promieni UV. Łatwo się je czyści i montuje, dlatego nie ma problemu z samodzielnym założeniem daszku. Bardzo ciekawym materiałem do produkcji daszków na drzwi jest również szkło hartowane. Trwałe, eleganckie i ładnie komponujące się z nowoczesnym budownictwem. Ich jedyną wadą może być to, że przepuszczają też światło, co dla wielu osób jest mało komfortowe. Dla innych tego typu cecha będzie atutem, dlatego nie można powiedzieć, że są niepraktyczne.

Zadaszenia nad drzwi fot. Palram.pl

Zadaszenia nad drzwi fot. Palram.pl

Inne stylowe dodatki!

Daszki nad drzwi to podstawa eleganckiego i praktycznego budownictwa. Natomiast jest jeszcze wiele innych elementów, które mogą stać się ciekawą i funkcjonalną ozdobą domu i obejścia. Na uwagę zasługują stylowe okiennice, które można samodzielnie ozdobić. Jeśli ma się pomysł na okna, można stworzyć bardzo udane rozwiązania. Jedni decydują się na klasyczne okiennice w nowoczesnym ujęciu, inni idą w zupełnie inną stronę, mocno nowoczesną. W pierwszym przypadku prym wiodą drewniane okiennice ozdobione modnym wyrazistym kolorem. Inny równie ciekawy koncept to okiennice w stylu prowansalskim, czyli okna ozdobione drewnianymi żaluzjami. Wyglądają intrygująco w ducie z kwiatowymi girlandami. Stanowczo nowoczesne rozwiązanie obrazują białe okiennice, również ozdobione żaluzjami. Pomalowanie ich na biały kolor lakierobejcą ochronno-dekoracyjną sprawi, że pomieszczenie stanie się mocno rozświetlone.

Co jeszcze można zrobić, aby dom nabrał wydatkowego charakteru?

Sporo osób decyduje się również na malowanie segmentów domu lub zmianę tynku. Łączenie różnych stylistyk, np. tynku z drewnem czy szkłem wygląda zjawiskowo. Uzyskanie efektu minimalistycznej elegancji nie jest wcale trudne, ale wymaga dobrego konceptu i nakładu pracy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być wycięcie ażurowych wzorów w fornirowanych naturalnym drewnem płytach HLP. Jedną ścianę można ozdobić np. dekoracyjnym tynkiem zewnętrznym z efektem kamienia czy ręcznie formowanej cegły.

Przykład zastosowania różnej elewacji. fot. pexels.com

Przykład zastosowania różnej elewacji. fot. pexels.com

Oprócz ww. porad na temat upiększania elewacji swojego domu trzeba również pamiętać o oświetleniu. Wśród wielu pomysłów znajdują się m.in. lampy montowane bezpośrednio na ścianie domu lub słupki oświetleniowe postawione wzdłuż chodnika czy na trawniku. Warto umieścić też źródło światła pod daszkiem i na schodach – w stopniach, podstopnicach lub na ściankach bocznych. Małe reflektorki z czujnikiem ruchu elegancko i dostatecznie doświetlą wejście do domu.

Więcej w dziale Lifestyle

chairs-g4eb6983e7_1280

Lampa podłogowa zapewnia nastrój w salonie i sypialni

Redakcja ChilliTorun.pl26 lipca 2022
główne_petsittter-pethomer-torun(2)

Co zrobić z psem w wakacje?

Redakcja ChilliTorun.pl11 lipca 2022
6e3f1ceebbac4db07e6ddac808127647

Jaki kolor męskich spodenek jeansowych wybrać latem? Sprawdź nasze propozycje

Redakcja ChilliTorun.pl6 czerwca 2022
a7

W jakie elementy warto wyposażyć akwarium?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2022
1

Eleganckie marynarki – czy pasują do każdej stylizacji?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2022
Portrait of traveler woman relaxing and peacefully sleeping with sleep mask at hotel room. Travel concept.

Sen wolnofalowy – co to jest?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - MURRANO - wieszak na krawaty do szafy

Krawat – dodatek wszech czasów. O nieprzemijalności tego elementu w modzie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
06 - OWDTECH - link do strony

Wybierając mądrze. O oświetleniu w domu

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
główne_FordMustangGT

Gokart na pedały – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022