fbpx
Lifestyle

Najpopularniejsze błędy popełniane na siłowni. Zobacz, czego unikać w treningu z ciężarami

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Najpopularniejsze błędy popełniane na siłowni. Zobacz, czego unikać w treningu z ciężarami
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

W ostatnich kilku latach można zauważyć znaczny wzrost popularności miejsc, takich jak siłownia. Coraz więcej osób decyduje się na dbanie o wygląd własnej sylwetki, a podczas treningów często nieświadomie popełniane są rażące błędy. Takie uchybienia nie tylko zmniejszają efektywność ćwiczeń, ale także mogą powodować niezwykle bolesne kontuzje, które uniemożliwiają realizację celu treningowego. Prezentujemy zestawienie najpopularniejszych i najniebezpieczniejszych gaf

Zadbaj o swoje zdrowie. Znajdź kilkanaście minut na przeprowadzenie rozgrzewki i rozciągania

Zdecydowanie najpopularniejszym błędem popełnianym na polskich siłowniach jest całkowite pominięcie rozgrzewki i bezpośrednie przechodzenie do operowania ogromnymi ciężarami. Skutki tak bezmyślnego postępowania mogą być niezwykle niebezpieczne dla zdrowia. Niedostateczne przygotowanie mięśni do wysiłku fizycznego w najlepszym wypadku może zakończyć się niezbyt efektywnym dniem treningowym. W najgorszym? Ciężkim urazem, który przekreśli Twoje szanse na zbudowanie wymarzonej formy. Rozgrzewka przygotowuje ciało do wytężonej pracy i zwiększa objętość ćwiczeń, co przekłada się na osiąganie jeszcze lepszych wyników sportowych. Powinna trwać około dziesięciu minut, zawierać elementy cardio, a także statyczne rozruszanie stawów. Równie ważny jak rozgrzewka przed treningiem, jest krótki stretching po jego zakończeniu.

Swoje zajęcia przekaż w ręce specjalisty. Korzyści współpracy z trenerem osobistym są ogromne!

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się bajecznie proste. Plan treningowy przecież zupełnie za darmo można ściągnąć z internetu. Wystarczy wkupić karnet na siłownię i zrealizować rozpiskę ułożoną według wytartego przez lata schematu. To również bardzo popularny błąd. Korzystanie z tego typu ułatwień niezwykle rzadko przynosi oczekiwane efekty. Aby móc cieszyć się wydajnymi jednostkami treningowymi warto, przemyśleć współpracę ze specjalistą, takim jak Sebastian Stoch. Oferuje on trening personalny, czyli zajęcia pod okiem fachowca, który nie tylko ułoży plan dopasowany pod Twoje możliwości i doświadczenie, ale zadba także o najwyższą poprawność wykonywanych ćwiczeń i o inne ważne aspekty przygody z siłownią.

Trening, regeneracja, trening… Zawsze postępuj według tego sprawdzonego schematu

Mimo, iż świadomość na temat treningu siłowego wśród Polaków rośnie z miesiąca na miesiąc, to w dalszym ciągu spotyka się myślenie, jakoby codzienne wykonywanie jednostek ćwiczeniowych przynosiły najlepsze efekty. To totalna bzdura! Przez specjalistów zalecany jest minimum jeden dzień całkowitego odpoczynku. Wówczas zadbasz o odpowiednią regenerację i przygotowanie się do kolejnego ciężkiego treningu. Niezwykle istotne jest również wykonywanie przerw pomiędzy samymi seriami. Wówczas umożliwiamy naturalne rozrastanie się masy mięśniowej.

Więcej w dziale Lifestyle

woman

Koszulki damskie – stylowe na różne okazje

Redakcja ChilliTorun.pl19 listopada 2019
jezdziectwo

Typowanie meczów w LVbet zakłady bukmacherskie

Redakcja ChilliTorun.pl13 listopada 2019
03 - telefonarium - wymiana szybki iphone 7

Wyświetlacz smartfona. Jak skutecznie chronić go przed uszkodzeniami?

Redakcja ChilliTorun.pl5 listopada 2019
3 - feldhaus - elewacja z klinkieru

Właściwości, zalety i zastosowanie. Wszystko, co musisz wiedzieć o klinkierze

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2019
pexels-photo-2111016

W centrum starówki znów będę imprezować!

Mateusz Bąk9 października 2019
08-bovem-kolczyki złote

Wybierz biżuterię, w której zabłyśniesz podczas swojego ślubu

Redakcja ChilliTorun.pl7 października 2019
fantasy-2847724_960_720

Halloween po toruńsku. Ścieżka Duchów w Forcie IV!

Mateusz Bąk7 października 2019
wrzesien

Jak możemy realizować swój wolny czas podczas jesieni?

Redakcja ChilliTorun.pl30 września 2019
2. gal-art.pl - kamienie jubilerskie

Szukasz pomysłu na nietuzinkowy prezent? Poznaj masażery z kamieni szlachetnych

Redakcja ChilliTorun.pl13 września 2019