fbpx
Lifestyle

Ogrody wewnętrzne – nowość, która stale podbija serca Polaków

fot. Materiały Zewnętrzne
Ogrody wewnętrzne – nowość, która stale podbija serca Polaków
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Przywykliśmy do starannie zaprojektowanych ogrodów wewnętrznych, pełnych dekoracji, krzewów i drzew. Pięknie wyglądające wiosną i latem ogrody, jesienią zaczynają tracić na kolorycie, a intensywnie pomarańczowe liście opadają na trawę, tworząc bliżej niezidentyfikowaną brunatną breję. Wszystko to w zimie zostaje przykryte przez śnieg, jednak wtedy nie spędzamy już czasu w ogrodzie, poświęcając wolne chwile na odpoczynku w domowym zaciszu. Jednak coraz częściej słyszy się o idei ogrodów wewnętrznych, które zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Ich współczesny design oparty jest na kontekstach historycznych ogrodów umieszczanych wewnątrz pałaców czy bogatych domostw. Dziś każdy może przenieść do swojego wnętrza namiastkę wiosny i lata, które w domowych warunkach trwa przez cały rok. Wystarczy jedynie odrobina miejsca oraz pomysł na aranżację i można cieszyć się zupełnie nową odsłoną ogrodu.

Urban jungle jako wyjście dla mieszkańców bloków i osób nieposiadających ogrodów

Jesteś miłośnikiem roślin, jednak nie masz ogrodu zewnętrznego? Ogród wewnętrzny będzie dla ciebie ratunkiem od miejskiej codzienności. Podążając ideą urban jungle, możesz wybrać jeden pokój lub jego skrawek i finalnie urządzić swój własny ogród do którego będziesz musiał przejść jedynie kilka kroków. Z zieloną roślinnością zdecydowanie dobrze komponuje się beton architektoniczny. Choć może wydawać się to zadziwiające, w rzeczywistości wygląda to znakomicie. Obecnie z betonu architektonicznego można wykonać naprawdę wiele rzeczy – począwszy od donic, aż po płyty którymi można pokryć ściany, w celu ochrony przed przypadkowym opryskaniem ich mieszankami dla roślin. Wytrzymały i doskonale prezentujący się beton architektoniczny może swoim wyglądem przypominać drewniane deski, co nada wnętrzu prawdziwy szyk i będzie nawiązywać bezpośrednio do natury. Kompozycja betonu i ogromnej ilości kwiatów przedstawia ideę urban jungle w pigułce. Beton architektoniczny jest bardzo prosty w czyszczeniu, przy czym nie wymaga dodatkowych konserwacji w warunkach domowych. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu możesz stworzyć miejsce relaksu, w którym poczujesz się niczym na wakacjach. Gdy za oknem będzie padać śnieg, ty będziesz odpoczywać w otoczeniu domowej zieleni. Czy to nie pomysł na wymarzone przetrwanie okresu jesienno-zimowego?

Gdzie znaleźć materiał, dzięki któremu uzyskamy efekt wow?

Obecnie istnieje wiele sklepów oferujących płyty betonowe, jednak na ich tle szczególnie wyróżnia się VHCT. Beton architektoniczny to główny materiał, z które tworzone są niesamowite panele, dodatki czy nawet cegły dekoracyjne. Na stronie www.vhct.pl znajdziesz cały asortyment pełen płyt w różnych stylach i barwach. To właśnie na wyglądzie ścian i podłóg opierają się wszystkie aranżacje – uczyń swoje miejsce wyjątkowym, wykorzystując przy tym wręcz historyczny materiał, jakim jest beton. Efekty prac mogą naprawdę zaskoczyć – montaż płyt betonowych przebiega z łatwością, dzięki czemu w szybkim czasie możesz radować się nową odsłoną wnętrza. Warto czynić zakup u renomowanych producentów; masz wtedy pewność, że wraz z kupionym przez Ciebie materiałem otrzymujesz gwarancję jakości i estetyki. Ciesz się wewnętrznym ogrodem, odnajdując w nim chwilę spokoju.

Więcej w dziale Lifestyle

2664840

Refrakcyjna wymiana soczewki – prosty sposób na życie bez okularów?

Redakcja ChilliTorun.pl1 marca 2023
attosepilacjalaserowa

Epilacja laserowa ATOS

Redakcja ChilliTorun.pl1 marca 2023
20230216121429_pexels-photo-7220906.jpeg

Elektryczna szczoteczka dla dzieci – czy to dobry wybór?

Redakcja ChilliTorun.pl27 lutego 2023
post-acne, scars and red festering pimples on the face of a young woman. concept of skin problems and harmonic failure

Cera naczynkowa – jak o nią dbać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 lutego 2023
audiobookiszpiegowskie

Wciel się w postać śledczego lub szpiega

Redakcja ChilliTorun.pl5 lutego 2023
podlogiidrzwidrewnianetorun

JAKIE DRZWI…? Drzwi do budynku lub lokalu mieszkalnego

Redakcja ChilliTorun.pl5 stycznia 2023
01-rozwod

Dopuszczalność i zasadność wniosku o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem w trakcie rozwodu

Redakcja ChilliTorun.pl21 grudnia 2022
04 - wetwatches.pl - link na stronę ZEW

Uniwersalny zegarek na każdą okazję? Poznaj jego najważniejsze cechy

Redakcja ChilliTorun.pl21 grudnia 2022
20221205094731_pexels-photo-7446681.jpeg

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać?

Redakcja ChilliTorun.pl6 grudnia 2022