fbpx
Lifestyle

Poznaj kilka powodów, dla których warto prowadzić firmowego bloga

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Poznaj kilka powodów, dla których warto prowadzić firmowego bloga
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Początki blogowania w Polsce sięgają 1997 roku, a dziś taka forma kontaktu z użytkownikami sieci przeżywa prawdziwy renesans popularności. Blog firmowy jest świetnym narzędziem, które wspomaga pozycjonowanie strony i umożliwia zoptymalizowanie jej pod kątem SEO. Nie posiadasz jeszcze dziennika internetowego? Pozwól że wyjaśnimy Ci, dlaczego warto to zmienić

Dzień dobry. Nazywam się Jan Nowak, czyli blog, jako forma przedstawienia się Klientom

Internetowy research przed zakupem interesującego nas produktu to coraz popularniejsze zjawisko, które możemy zaobserwować w niemalże każdej branży. Elektronika, ubrania, kosmetyki. Wielu Klientów swoje decyzje zakupowe podejmuje w oparciu o informacje, jakie udało się zebrać w sieci. Firmowy blog jest idealną formą komunikacji z potencjalnym nabywcą naszych usług. Nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że treści umieszczane na naszej stronie internetowej będą interesujące i odpowiedzą na wszystkie potencjalne pytania, jakie mogą nurtować naszych gości. Blog jest także świetnym miejscem, w którym możemy wykreować wizerunek eksperta w dziedzinie. To bardzo istotne, ponieważ wszelakie badania potwierdzają, że Klienci ufają produktom, których sprzedawcy są nie tylko wiarygodni, ale także profesjonalni.

O czym należy pisać na blogu firmowym, aby treści tam zamieszczane były atrakcyjne dla Klienta? Przede wszystkim musimy uwydatnić wszystkie zalety skorzystania z naszych usług. Warto także powiedzieć więcej o samej marce i wartościach, jakimi się kieruje. Twoja firma jest rodzinnym biznesem, który przechodzi z pokolenia na pokolenie? Taka informacja powinna znaleźć się w dzienniku! Blog jest miejscem, w którym możemy zyskać nowych Klientów, albo ich całkowicie stracić. Brak regularności w jego prowadzeniu to prawdziwe marketingowe samobójstwo.

Odkryj marketingowy potencjał bloga i daj sobie szansę na zwiększanie zysków

Kontakt z potencjalnymi klientami to nie jedyna zaleta prowadzenia firmowego bloga. To także miejsce, które w sposób naturalny wspiera pozycjonowanie stron w sieci. Proces ten jest absolutną podstawą marketingu internetowego. Za pomocą artykułów umieszczanych w naszym dzienniku można w bardzo prosty sposób zbudować długi ogon fraz kluczowych, czyli haseł najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę przez naszych potencjalnych Klientów. Ciekawe i inspirujące treści są źródłem pozyskiwania nowych linków. Prowadząc wartościowego bloga możemy być pewni, że prędzej czy później link do strony zostanie udostępniony w mediach społecznościowych lub na innych stronach internetowych.

Aby pozycjonowanie stron przebiegało sprawnie i skutecznie, warto zadbać o regularność w prowadzeniu bloga firmowego. Taką czynność możemy wykonywać sami lub zlecić ją profesjonalnemu copywriterowi. Znajdziesz ich m.in. w agencji SEO InPozycjonowanie. Nie jest żadną tajemnicą, że Google wspiera świeży content. Strony często aktualizowane są dobrze postrzegane przez wyszukiwarkę, a każdy nowy post to kolejna podstrona naszej witryny. W skrócie? Regularne publikowanie treści na blogu daje jasny sygnał dla Google’a, że strona rozwija się i warto pozycjonować ją nieco wyżej na liście wyszukań.

Więcej w dziale Lifestyle

20211117160824_gde0603ce90ef4704d2c13e661a85bc00551f206aec7a836a1e9d8d3ec94500389d639f8ae5aef1cf3bf33d3bfb5c7231_640.jpg

Jaki grunt pod wylewki?

Redakcja ChilliTorun.pl23 listopada 2021
02 - 925 - link do strony

Półfabrykaty jubilerskie, czyli wspaniały pomysł na biżuterię, która Was zachwyci

Redakcja ChilliTorun.pl12 listopada 2021
02 - devaharmony.com - link do strony

Czy są jakieś sposoby na poprawę pamięci?

Redakcja ChilliTorun.pl12 listopada 2021
05 - 3kiwi - www3kiwipl

Foteliki samochodowe RWF a ich bezpieczeństwo. Bierzemy je pod ekspercką lupę!

Redakcja ChilliTorun.pl12 listopada 2021
szorowarkajednotarczowadopodlog

Najlepsza maszyna do czyszczenia hal sportowych – jak wybrać?

Redakcja ChilliTorun.pl3 listopada 2021
78047937

Powody, dla których kobiety zaczynają grać w gry hazardowe

Redakcja ChilliTorun.pl28 października 2021
crystalweed-cannabis-sw4s519vv3k-unsplash

Jak zmniejszyć pory na twarzy?

Redakcja ChilliTorun.pl29 września 2021
04. malajaponia - sam link

Gorące atrakcje Dolnego Śląska. Zobacz fantastyczne miejsca, które warto odwiedzić

Redakcja ChilliTorun.pl10 września 2021
03. beautymamasense - sam link

Skuteczne preparaty do walki z rozstępami. Znajdź najlepsze rozwiązanie z branży kosmetycznej!

Redakcja ChilliTorun.pl10 września 2021