fbpx
Lifestyle

Poznaj kilka powodów, dla których warto prowadzić firmowego bloga

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Poznaj kilka powodów, dla których warto prowadzić firmowego bloga
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Początki blogowania w Polsce sięgają 1997 roku, a dziś taka forma kontaktu z użytkownikami sieci przeżywa prawdziwy renesans popularności. Blog firmowy jest świetnym narzędziem, które wspomaga pozycjonowanie strony i umożliwia zoptymalizowanie jej pod kątem SEO. Nie posiadasz jeszcze dziennika internetowego? Pozwól że wyjaśnimy Ci, dlaczego warto to zmienić

Dzień dobry. Nazywam się Jan Nowak, czyli blog, jako forma przedstawienia się Klientom

Internetowy research przed zakupem interesującego nas produktu to coraz popularniejsze zjawisko, które możemy zaobserwować w niemalże każdej branży. Elektronika, ubrania, kosmetyki. Wielu Klientów swoje decyzje zakupowe podejmuje w oparciu o informacje, jakie udało się zebrać w sieci. Firmowy blog jest idealną formą komunikacji z potencjalnym nabywcą naszych usług. Nie musimy nawet wychodzić z domu. Wystarczy, że treści umieszczane na naszej stronie internetowej będą interesujące i odpowiedzą na wszystkie potencjalne pytania, jakie mogą nurtować naszych gości. Blog jest także świetnym miejscem, w którym możemy wykreować wizerunek eksperta w dziedzinie. To bardzo istotne, ponieważ wszelakie badania potwierdzają, że Klienci ufają produktom, których sprzedawcy są nie tylko wiarygodni, ale także profesjonalni.

O czym należy pisać na blogu firmowym, aby treści tam zamieszczane były atrakcyjne dla Klienta? Przede wszystkim musimy uwydatnić wszystkie zalety skorzystania z naszych usług. Warto także powiedzieć więcej o samej marce i wartościach, jakimi się kieruje. Twoja firma jest rodzinnym biznesem, który przechodzi z pokolenia na pokolenie? Taka informacja powinna znaleźć się w dzienniku! Blog jest miejscem, w którym możemy zyskać nowych Klientów, albo ich całkowicie stracić. Brak regularności w jego prowadzeniu to prawdziwe marketingowe samobójstwo.

Odkryj marketingowy potencjał bloga i daj sobie szansę na zwiększanie zysków

Kontakt z potencjalnymi klientami to nie jedyna zaleta prowadzenia firmowego bloga. To także miejsce, które w sposób naturalny wspiera pozycjonowanie stron w sieci. Proces ten jest absolutną podstawą marketingu internetowego. Za pomocą artykułów umieszczanych w naszym dzienniku można w bardzo prosty sposób zbudować długi ogon fraz kluczowych, czyli haseł najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę przez naszych potencjalnych Klientów. Ciekawe i inspirujące treści są źródłem pozyskiwania nowych linków. Prowadząc wartościowego bloga możemy być pewni, że prędzej czy później link do strony zostanie udostępniony w mediach społecznościowych lub na innych stronach internetowych.

Aby pozycjonowanie stron przebiegało sprawnie i skutecznie, warto zadbać o regularność w prowadzeniu bloga firmowego. Taką czynność możemy wykonywać sami lub zlecić ją profesjonalnemu copywriterowi. Znajdziesz ich m.in. w agencji SEO InPozycjonowanie. Nie jest żadną tajemnicą, że Google wspiera świeży content. Strony często aktualizowane są dobrze postrzegane przez wyszukiwarkę, a każdy nowy post to kolejna podstrona naszej witryny. W skrócie? Regularne publikowanie treści na blogu daje jasny sygnał dla Google’a, że strona rozwija się i warto pozycjonować ją nieco wyżej na liście wyszukań.

Więcej w dziale Lifestyle

acdeda37e74592f425a6a7738c353af3

Dlaczego warto wybudować dom z prefabrykatów?

Redakcja ChilliTorun.pl1 lipca 2020
endoskopowe operacje kregoslupa - torun

Problem Nowego Pokolenia Bóle Kręgosłupa. Operacje kręgosłupa za i przeciw?

Redakcja ChilliTorun.pl26 czerwca 2020
08 - organic24 - sklep z naturalnymi kosmetykami

Kosmetyki naturalne są coraz bardziej pożądane. Po czym jednak można je rozpoznać?

Redakcja ChilliTorun.pl22 czerwca 2020
02-forever4you-forever living

Aloes, czyli magiczna roślina wspomagająca organizm. Odkryj jej zalety!

Redakcja ChilliTorun.pl17 marca 2020
02 - spps - terapia małżeńska ZEWN

Żaden związek nie będzie wieczną sielanką. Co zrobić, kiedy w małżeństwie pojawiają się kolejne poważne kryzysy?

Redakcja ChilliTorun.pl16 marca 2020
casino-3491253_960_720

Legalne kasyna w okolicach Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020
real_1582707028

Źle dobrany podkład – Twój największy wróg. Sprawdź jak znaleźć swojego sojusznika?

Redakcja ChilliTorun.pl26 lutego 2020
01 - polskie-centrum-kalibracji - alkomaty ZEWN

Czy wszystkie alkomaty są równie dokładne? Dowiedz się, co zaburza wskazania analizatorów wydychanego powietrza

Redakcja ChilliTorun.pl14 lutego 2020
lezaki-pixabey

Prosty sposób na relaks, czyli leżaki ogrodowe

Redakcja ChilliTorun.pl11 lutego 2020