fbpx
Lifestyle

Sprzątanie po remoncie – jak wykonać je dobrze?

(fot. Materiały Partnera)
Sprzątanie po remoncie – jak wykonać je dobrze?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Każde mieszkanie wymaga niekiedy pewnych przeobrażeń. Czasami są one związane ze zmianą sposobu użytkowania, innym razem są konieczne ze względu na postępujące zużycie różnego rodzaju wyposażenia i potrzebę odnowienia wystroju. Remonty, jakkolwiek ich efektów zawsze niecierpliwie oczekujemy, należą nierzadko do dość uciążliwych przedsięwzięć. Również po ich zakończeniu, kiedy trzeba uporać się wysprzątaniem poddawanego nim wnętrza. Można jednak sprawić, że uda się to zrobić minimalnym wysiłkiem

Dobrze się przygotuj

Zawsze lubimy otrzymywać wszystko co nowe natychmiast i móc od razu przystąpić do użytkowania. Remontując użytkowane mieszkanie nie uzyskamy jednak tego efektu. Nawet wówczas, gdy wyschnie już ostatnia nowa powłoka malarska, a wszystkie nowe elementy wyposażenia zostaną już zainstalowane, czeka nas jeszcze sporo pracy. O tym, by zminimalizować jej nakład należy pomyśleć jeszcze przed i w trakcie remontu. Należy w miarę możliwości odizolować czystą, użytkowaną właśnie strefę od tej, która jest właśnie remontowana, stosując folie i wycieraczki, które choć częściowo pomogą nam zmniejszyć np. ilość roznoszonego pyłu, który towarzyszy wielu czynnościom, takim jak cięcie czy szlifowanie.

Przystępując zaś do sprzątania po zakończeniu wszystkich prac, pamiętajmy o tym, by zaczynać na sucho – poprzez odkurzenie, wyniesienie i wymiecenie wszystkiego, co się da. Wody użyjemy dopiero później, co pozwoli nam uniknąć błota. Kolejna istotna sprawa to to, by czyścić wszystko od góry do dołu – z oczywistej przyczyny: by opadający kurz nie niweczył naszego wysiłku.  Odkurzanie zazwyczaj trzeba będzie ponawiać kilkukrotnie, jako że pył zawieszony w powietrzu będzie stale na nowo osadzał się na wszystkich powierzchniach.

Odpowiednie wyposażenie gwarancją sukcesu

Gdy przystąpimy już do czyszczenia „mokrego” istotne jest, by nie robić tego byle czym: dobra chłonność wykorzystanych przez nas szmatek pozwoli nam uniknąć rozmazywania zanieczyszczeń. Wszędzie tam, gdzie pozostały resztki farby wymagającej użycia rozpuszczalnika, trzeba zwracać uwagę na jego rodzaj. Chodzi jednak nie tylko o to, aby była to substancja radząca sobie z likwidacją określonego typu śladów, ale by nie zagrażała jednocześnie materiałowi, z którego będziemy je usuwać. Szkoda byłoby np. uszkodzić nową podłogę.

Dużym wyzwaniem może się okazać odkurzanie, jeśli zamierzamy wykonywać je przy pomocy typowego urządzenia domowego. Znacznym ułatwieniem będzie wielu wypadkach sięgnięcie po przemysłowy – kto jednak taki posiada? To jest więc jeden z przykładów ilustrujących to, jaką przewagę ma każda firma sprzątająca, taka jak np. warszawska All-Clean, której opłaca się inwestować w specjalistyczny sprzęt. Warto więc rozważyć zlecenie wszystkich prac takiemu przedsiębiorstwu, które zdolne jest wykonać je szybciej, dokładniej i bez brzemiennych w skutki błędów. Jeśli remontu dokonywała także zewnętrzna ekipa, należy zawczasu ustalić z nią w jakim zakresie zadanie sprzątania może należeć do niej – to także może być sposób na ułatwienie sobie zadania.

Więcej w dziale Lifestyle

img_8_auto_1496322028

Dlaczego hotelowa sala konferencyjna?

Redakcja ChilliTorun.pl27 listopada 2018
czwarta-noc-gier-planszowych

Przed nami czwarta Noc Gier Planszowych

Mateusz Bąk14 listopada 2018
022 Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia - chillitorun

Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2018
makrolux cont zew biżuteria z bursztynem2 - chillitorun

Jak właściwie dobierać biżuterię? Pamiętaj o kilku istotnych sprawach

Redakcja ChilliTorun.pl24 października 2018
3. feel8studio.pl cont. zew. teledysk ślubny - chillitorun

Teledysk ślubny to film, do którego chętnie będziecie wracać. Zaszalejcie przed obiektywem!

Redakcja ChilliTorun.pl22 października 2018

Wygraj podróż w dowolne miejsce z FlixBusem! [KONKURS]

Redakcja ChilliTorun.pl11 października 2018
8. aptisan.pl cont. zew. - chillitorun

Czy wiesz, jak prawidłowo czyścić uszy? Upewnij się, że dobrze to robisz

Redakcja ChilliTorun.pl10 października 2018
4. ramykultury.pl cont. zew. podpóki pod książki - chillitorun

Szkolne księgozbiory pod kontrolą. Zobacz, jak zaplanować działy przyjazne najmłodszym

Redakcja ChilliTorun.pl5 października 2018
złość

Warsztaty rozwoju osobistego dla każdego

Aleksandra Pladzyk4 października 2018