fbpx
Lifestyle

Stworzenie projektu domu, który nie nadwyręży budżetu? To możliwe!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Stworzenie projektu domu, który nie nadwyręży budżetu? To możliwe!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Stało się: podjąłeś decyzję o wybudowaniu własnego domu. Oczyma wyobraźni widzisz już idealne cztery ściany, w których bezpiecznie zamieszka Twoja rodzina. Zanim jednak na plac budowy wjadą robotnicy i postawią pierwszą cegiełkę, konieczne będzie wykonanie projektu. Pomagają w tym profesjonalne biura architektoniczne, więc nie musisz się obawiać, że wszystkie trudne decyzje pozostaną po Twojej stronie. Niemniej jednak, jeszcze przed kontaktem ze specjalistami, przyda się odrobina podstawowej wiedzy na temat projektowania domu, gdyż będzie Ci łatwiej rozmawiać z ekspertami. Zatem do dzieła!

Czym właściwie jest projekt domu i co wchodzi w jego skład?

Można śmiało powiedzieć, że projekt domu jest pierwszym namacalnym dowodem na to, że Twoje wymarzone cztery kąty niedługo powstaną. To po prostu rysunek techniczny przedstawiający zarys wszystkich pomieszczeń w domu, razem z opisem koniecznych parametrów. Projekt tworzony przez firmę PSW Architektura zawiera konstrukcję domu, rozkład pokoi, charakterystykę materiałów i rozwiązań energetycznych, jak również umiejscowienie gotowego domu na działce budowlanej. Eksperci dbają o to, by powstały projekt spełniał wszelkie wymogi prawa budowlanego i MPZP. Potrzebny jest każdy szczegół: od rzutów każdej kondygnacji, przez rozmieszczenie okien, drzwi, wyposażenia sanitarnego, aż do obliczeń wytrzymałościowych budynku.

Projekt indywidualny i gotowy – poznaj różnice między nimi

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, jakie trzeba wziąć pod uwagę podczas projektowania nowego domu, lepiej zdecydować się na współpracę indywidualną. Co prawda na różnych stronach można natknąć się na gotowe projekty domów jednorodzinnych, lecz specjaliści z PSW Architektura doradzają stworzenie własnej koncepcji. Dzięki temu będzie można zastosować ciekawe rozwiązania, które u sąsiada by się nie sprawdziły, a w Twoim domu okażą się wręcz niezbędne. Dodatkowym plusem jest fakt, że w przypadku projektu wymyślanego od zera istnieje możliwość puszczenia wodzy fantazji i wybudowania domu, o jakim od zawsze marzymy. Wybierając gotowy projekt, trzeba się liczyć z ograniczeniami narzuconymi przez firmy architektoniczne.

Czy na projekcie domu można zaoszczędzić? Oczywiście!

Budowa własnego domu pochłania ogromne koszty. Nic więc dziwnego, że w takiej sytuacji każdy zastanawia się, gdzie może je bezpiecznie obciąć. Wbrew pozorom, to właśnie indywidualny projekt domu jest obszarem, jaki sprzyja oszczędnościom. Pierwsza opcja to prosta bryła na planie kwadratu albo prostokąta, ale nie zawsze odpowiada to oczekiwaniom. Jeśli tak jest i w Twoim przypadku, zacznij myśleć nad projektem dużo wcześniej: uchroni Cię to przed podjęciem nieprzemyślanej decyzji. Warto także porównać oferty biur architektonicznych i wybrać to, które przedstawi Ci najkorzystniejszą ofertę.

Więcej w dziale Lifestyle

Screenshot_4

Postaw na aktywny wypoczynek w wakacje i wygraj hulajnogę elektryczną!

Redakcja ChilliTorun.pl21 sierpnia 2019
1

Wszystko w nowy sposób – zaawansowana technologia budowy domów

Redakcja ChilliTorun.pl12 sierpnia 2019
glowne_bora-bora-3023437_1920

Tanie wakacje z biura podróży – 3 porady jak nie przepłacić za zagraniczną wycieczkę

Redakcja ChilliTorun.pl9 sierpnia 2019
04 - grawercom - rocznica ślubu prezent ZEWN

Rocznica Waszego ślubu za każdym razem powinna być wyjątkowa. Od Was obojga zależy, jak się uda to specjalne święto

Redakcja ChilliTorun.pl1 sierpnia 2019
07-novotime-zegarki aerowatch

Klasyka czy nowoczesność: na co postawić przy wyborze męskiego zegarka?

Redakcja ChilliTorun.pl30 lipca 2019
moskitierabalkonowa

Moskitiera balkonowa, czyli jak ochronić się przed owadami?

Redakcja ChilliTorun.pl29 lipca 2019
03 - yellowsport - plastry kinesiotaping

Kinesiotaping i stosowane w nim plastry zdrowia. Sprawdź, co to takiego!

Redakcja ChilliTorun.pl22 lipca 2019
07 - hellodent - nić dentystyczna ZEWN

Irytują Cię resztki jedzenia tkwiące pomiędzy zębami? Daj sobie spokój z wykałaczką, sprawdź nici dentystyczne!

Redakcja ChilliTorun.pl27 czerwca 2019
jakprzetrwacupalnelatowmiescie1

Jak przetrwać upalne lato w mieście?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2019