fbpx
Lifestyle

Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

(fot. Materiały Partnera)
Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Co jakiś czas media donoszą, że Polacy są bardzo zadłużeni. Posiadanie różnego rodzaju zobowiązań finansowych nie jest na świeci niczym dziwnym. Niektórzy ludzie po prostu nie chcą czekać na to, aż odłożą wymaganą sumę, by kupić upragnione dobra. Są również rzeczy, których zazwyczaj nie da się nabyć bez zaciągnięcia kredytu, jak na przykład mieszkanie. Problem zaczyna się jednak wówczas, gdy dłużnik nie jest w stanie regulować swoich zobowiązań. W takich przypadkach rozwiązaniem może być upadłość konsumencka

Z czego wynika zadłużenie Polaków?

Statystycznie, każdy Polak posiada zadłużenie w wysokości około 5500 złotych. Oczywiście, są tacy, którzy nie posiadają żadnych zobowiązań, ale są i tacy, których długi są znacznie wyższe. Na co najczęściej zadłużają się Polacy? Przede wszystkim zobowiązania finansowe są zaciągane na zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli na zakup mieszkania. Nierzadko też w ten sposób finansowane są większe zakupy, takie jak chociażby samochód, sprzęt elektroniczny, czy też wyposażenie domu. Niektórzy biorą kredyty na wykształcenie swoich dzieci lub leczenie bliskich. Wypada także zauważyć, że w naszym narodzie wciąż popularny jest obyczaj „zastaw się, a postaw się”. Nierzadko bowiem na kredyt organizowane są przyjęcia weselne oraz inne uroczystości rodzinne. Wszystko po to, aby chociaż przez chwilę poczuć się jak w bajce i zapomnieć o codzienności. Problem jednak zaczyna się później, gdy zadłużenie trzeba zacząć spłacać.

Upadłość konsumencka – lekarstwo na zadłużenie?

Każdy z nas posiada możliwości finansowe, które są ograniczone poprzez wysokość dochodów. Jeżeli zatem podejmujemy decyzję o zaciągnięciu kredytu, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym kiedy, i czy w ogóle, będziemy w stanie go spłacić. Gdy wysokość zadłużenia w stosunku do wysokości dochodów zaczyna być naprawdę wysoka, wówczas pojawiają się poważne problemy. Ratunkiem dla wielu zadłużonych osób jest upadłość konsumencka. Na polskim rynku działa wiele firm świadczących pomoc w tym zakresie. Jedną z nich jest Kancelaria AIF, która specjalizuje się w prowadzeniu postępowań upadłościowych. Korzystając z pomocy profesjonalistów, dłużnik nie musi martwić się o żadne formalności. To oni przygotują dokumentację, a ponadto poradzą, w jaki sposób zachować się wobec wierzycieli, aby postępowanie przed sądem zakończyło się sukcesem. Wówczas będzie można zaspokoić roszczenia wierzycieli, a później zacząć wszystko od nowa.

Zadłużenie Polaków znacznie wzrosło w ostatnich latach. Chcemy mieć więcej i szybciej, nie lubimy czekać aż odłożymy pieniądze na sfinalizowanie danego zakupu. Problem jednak w tym, że nie wszyscy potrafią dobrze oszacować swoje możliwości finansowe, po czym wpadają w spiralę zadłużenia. Sposobem na wyjście z niej jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, co umożliwia rozpoczęcie życia wolnego od długów od nowa.

Więcej w dziale Lifestyle

jakprzetrwacupalnelatowmiescie1

Jak przetrwać upalne lato w mieście?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2019
główne_craft-2728230_1280

Tarot online – Polacy z niego korzystają!

Redakcja ChilliTorun.pl23 maja 2019
01 - villaromanow - mieszkania w Łodzi na sprzedaż

Co jest najważniejsze przy zakupie mieszkania? Na pewno nie lokalizacja!

Redakcja ChilliTorun.pl11 maja 2019
fotowoltaika toruń

Dzięki uldze na termomodernizację zyskasz na fotowoltaice!

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2019
4powodyktoreprzekonajaciedoprzelozeniawakacjinazime1

Czy wakacje w Turcji są bezpieczne – sprawdź, gdzie możesz pojechać

Redakcja ChilliTorun.pl26 kwietnia 2019
monopoly-2636268_960_720

Świąteczny kiermasz gier w Książnicy Kopernikańskiej

Aleksandra Pladzyk3 kwietnia 2019
02 - lubdent - skaler

Jak skutecznie oczyścić zęby? Samo mycie nie wystarczy!

Redakcja ChilliTorun.pl2 kwietnia 2019
02 - diolut - izopropanol

Jakie proste środki czyszczące warto mieć w domu?

Redakcja ChilliTorun.pl2 kwietnia 2019
l

W Jordankach wystąpi Przemysław Kossakowski!

Mateusz Bąk28 marca 2019