fbpx
Lifestyle

Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

(fot. Materiały Partnera)
Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Co jakiś czas media donoszą, że Polacy są bardzo zadłużeni. Posiadanie różnego rodzaju zobowiązań finansowych nie jest na świeci niczym dziwnym. Niektórzy ludzie po prostu nie chcą czekać na to, aż odłożą wymaganą sumę, by kupić upragnione dobra. Są również rzeczy, których zazwyczaj nie da się nabyć bez zaciągnięcia kredytu, jak na przykład mieszkanie. Problem zaczyna się jednak wówczas, gdy dłużnik nie jest w stanie regulować swoich zobowiązań. W takich przypadkach rozwiązaniem może być upadłość konsumencka

Z czego wynika zadłużenie Polaków?

Statystycznie, każdy Polak posiada zadłużenie w wysokości około 5500 złotych. Oczywiście, są tacy, którzy nie posiadają żadnych zobowiązań, ale są i tacy, których długi są znacznie wyższe. Na co najczęściej zadłużają się Polacy? Przede wszystkim zobowiązania finansowe są zaciągane na zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli na zakup mieszkania. Nierzadko też w ten sposób finansowane są większe zakupy, takie jak chociażby samochód, sprzęt elektroniczny, czy też wyposażenie domu. Niektórzy biorą kredyty na wykształcenie swoich dzieci lub leczenie bliskich. Wypada także zauważyć, że w naszym narodzie wciąż popularny jest obyczaj „zastaw się, a postaw się”. Nierzadko bowiem na kredyt organizowane są przyjęcia weselne oraz inne uroczystości rodzinne. Wszystko po to, aby chociaż przez chwilę poczuć się jak w bajce i zapomnieć o codzienności. Problem jednak zaczyna się później, gdy zadłużenie trzeba zacząć spłacać.

Upadłość konsumencka – lekarstwo na zadłużenie?

Każdy z nas posiada możliwości finansowe, które są ograniczone poprzez wysokość dochodów. Jeżeli zatem podejmujemy decyzję o zaciągnięciu kredytu, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym kiedy, i czy w ogóle, będziemy w stanie go spłacić. Gdy wysokość zadłużenia w stosunku do wysokości dochodów zaczyna być naprawdę wysoka, wówczas pojawiają się poważne problemy. Ratunkiem dla wielu zadłużonych osób jest upadłość konsumencka. Na polskim rynku działa wiele firm świadczących pomoc w tym zakresie. Jedną z nich jest Kancelaria AIF, która specjalizuje się w prowadzeniu postępowań upadłościowych. Korzystając z pomocy profesjonalistów, dłużnik nie musi martwić się o żadne formalności. To oni przygotują dokumentację, a ponadto poradzą, w jaki sposób zachować się wobec wierzycieli, aby postępowanie przed sądem zakończyło się sukcesem. Wówczas będzie można zaspokoić roszczenia wierzycieli, a później zacząć wszystko od nowa.

Zadłużenie Polaków znacznie wzrosło w ostatnich latach. Chcemy mieć więcej i szybciej, nie lubimy czekać aż odłożymy pieniądze na sfinalizowanie danego zakupu. Problem jednak w tym, że nie wszyscy potrafią dobrze oszacować swoje możliwości finansowe, po czym wpadają w spiralę zadłużenia. Sposobem na wyjście z niej jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, co umożliwia rozpoczęcie życia wolnego od długów od nowa.

Więcej w dziale Lifestyle

1

Eleganckie marynarki – czy pasują do każdej stylizacji?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2022
Portrait of traveler woman relaxing and peacefully sleeping with sleep mask at hotel room. Travel concept.

Sen wolnofalowy – co to jest?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - MURRANO - wieszak na krawaty do szafy

Krawat – dodatek wszech czasów. O nieprzemijalności tego elementu w modzie

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
06 - OWDTECH - link do strony

Wybierając mądrze. O oświetleniu w domu

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2022
główne_FordMustangGT

Gokart na pedały – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
remote-control-4231492_960_720

Podstawowa wiedza o dronach – gdzie ją zdobyć

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2022
02 - puzzle4u - puzzle4u

Co warto wiedzieć o puzzlach? Ich rodzajów jest więcej, niż myślisz!

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
denver-sypialnia

Nastrojowa sypialnia w ciemnych kolorach

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
facet

Prezenty dla mężczyzn na każdą okazję

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022