fbpx
Lifestyle

Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

(fot. Materiały Partnera)
Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Co jakiś czas media donoszą, że Polacy są bardzo zadłużeni. Posiadanie różnego rodzaju zobowiązań finansowych nie jest na świeci niczym dziwnym. Niektórzy ludzie po prostu nie chcą czekać na to, aż odłożą wymaganą sumę, by kupić upragnione dobra. Są również rzeczy, których zazwyczaj nie da się nabyć bez zaciągnięcia kredytu, jak na przykład mieszkanie. Problem zaczyna się jednak wówczas, gdy dłużnik nie jest w stanie regulować swoich zobowiązań. W takich przypadkach rozwiązaniem może być upadłość konsumencka

Z czego wynika zadłużenie Polaków?

Statystycznie, każdy Polak posiada zadłużenie w wysokości około 5500 złotych. Oczywiście, są tacy, którzy nie posiadają żadnych zobowiązań, ale są i tacy, których długi są znacznie wyższe. Na co najczęściej zadłużają się Polacy? Przede wszystkim zobowiązania finansowe są zaciągane na zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli na zakup mieszkania. Nierzadko też w ten sposób finansowane są większe zakupy, takie jak chociażby samochód, sprzęt elektroniczny, czy też wyposażenie domu. Niektórzy biorą kredyty na wykształcenie swoich dzieci lub leczenie bliskich. Wypada także zauważyć, że w naszym narodzie wciąż popularny jest obyczaj „zastaw się, a postaw się”. Nierzadko bowiem na kredyt organizowane są przyjęcia weselne oraz inne uroczystości rodzinne. Wszystko po to, aby chociaż przez chwilę poczuć się jak w bajce i zapomnieć o codzienności. Problem jednak zaczyna się później, gdy zadłużenie trzeba zacząć spłacać.

Upadłość konsumencka – lekarstwo na zadłużenie?

Każdy z nas posiada możliwości finansowe, które są ograniczone poprzez wysokość dochodów. Jeżeli zatem podejmujemy decyzję o zaciągnięciu kredytu, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym kiedy, i czy w ogóle, będziemy w stanie go spłacić. Gdy wysokość zadłużenia w stosunku do wysokości dochodów zaczyna być naprawdę wysoka, wówczas pojawiają się poważne problemy. Ratunkiem dla wielu zadłużonych osób jest upadłość konsumencka. Na polskim rynku działa wiele firm świadczących pomoc w tym zakresie. Jedną z nich jest Kancelaria AIF, która specjalizuje się w prowadzeniu postępowań upadłościowych. Korzystając z pomocy profesjonalistów, dłużnik nie musi martwić się o żadne formalności. To oni przygotują dokumentację, a ponadto poradzą, w jaki sposób zachować się wobec wierzycieli, aby postępowanie przed sądem zakończyło się sukcesem. Wówczas będzie można zaspokoić roszczenia wierzycieli, a później zacząć wszystko od nowa.

Zadłużenie Polaków znacznie wzrosło w ostatnich latach. Chcemy mieć więcej i szybciej, nie lubimy czekać aż odłożymy pieniądze na sfinalizowanie danego zakupu. Problem jednak w tym, że nie wszyscy potrafią dobrze oszacować swoje możliwości finansowe, po czym wpadają w spiralę zadłużenia. Sposobem na wyjście z niej jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, co umożliwia rozpoczęcie życia wolnego od długów od nowa.

Więcej w dziale Lifestyle

02 - NETCUBE - netcube com pl kostki 3x3

Fenomen logicznej kostki w dzisiejszych czasach

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
02 - eudajmonia.eu - EUDAJMONIA ZEW

Nie powielaj oklepanych schematów i wybierz oryginalny prezent na parapetówkę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
02- GAL-ART - link biżuteria ze stali chrirugicznej kolczyki

Kamienie szlachetne – niegdyś zdobienia władców, dziś dostępne dla każdego

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
hotelcrocus

4 powody dla których warto spędzić urlop w luksusowym hotelu

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - VHCT - vhct pl

Ogrody wewnętrzne – nowość, która stale podbija serca Polaków

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
20221005230433_g384db44ebad355e43f699975c0031a19e6070d701e05c5cc7df081333521861fa2f39ca1f3a868d71f7f98d017b5b3df54857f123d295a5f096abaed375754fa_640.jpg

Toruń – wybieramy najlepsze miejsce na imprezę okolicznościową

Redakcja ChilliTorun.pl10 października 2022
balustradaszklananarotulachskorcz01

Szklany balkon – wysmakowana elegancja i modny design

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
kurtkawkrate1

Kurtka w kratę w stylizacjach codziennych. Noś ją modnie bez względu na obowiązujące trendy!

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
pazurki

Jak wykonać manicure hybrydowy od podstaw w domu

Redakcja ChilliTorun.pl23 września 2022