fbpx
Lifestyle

Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

(fot. Materiały Partnera)
Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Co jakiś czas media donoszą, że Polacy są bardzo zadłużeni. Posiadanie różnego rodzaju zobowiązań finansowych nie jest na świeci niczym dziwnym. Niektórzy ludzie po prostu nie chcą czekać na to, aż odłożą wymaganą sumę, by kupić upragnione dobra. Są również rzeczy, których zazwyczaj nie da się nabyć bez zaciągnięcia kredytu, jak na przykład mieszkanie. Problem zaczyna się jednak wówczas, gdy dłużnik nie jest w stanie regulować swoich zobowiązań. W takich przypadkach rozwiązaniem może być upadłość konsumencka

Z czego wynika zadłużenie Polaków?

Statystycznie, każdy Polak posiada zadłużenie w wysokości około 5500 złotych. Oczywiście, są tacy, którzy nie posiadają żadnych zobowiązań, ale są i tacy, których długi są znacznie wyższe. Na co najczęściej zadłużają się Polacy? Przede wszystkim zobowiązania finansowe są zaciągane na zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli na zakup mieszkania. Nierzadko też w ten sposób finansowane są większe zakupy, takie jak chociażby samochód, sprzęt elektroniczny, czy też wyposażenie domu. Niektórzy biorą kredyty na wykształcenie swoich dzieci lub leczenie bliskich. Wypada także zauważyć, że w naszym narodzie wciąż popularny jest obyczaj „zastaw się, a postaw się”. Nierzadko bowiem na kredyt organizowane są przyjęcia weselne oraz inne uroczystości rodzinne. Wszystko po to, aby chociaż przez chwilę poczuć się jak w bajce i zapomnieć o codzienności. Problem jednak zaczyna się później, gdy zadłużenie trzeba zacząć spłacać.

Upadłość konsumencka – lekarstwo na zadłużenie?

Każdy z nas posiada możliwości finansowe, które są ograniczone poprzez wysokość dochodów. Jeżeli zatem podejmujemy decyzję o zaciągnięciu kredytu, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym kiedy, i czy w ogóle, będziemy w stanie go spłacić. Gdy wysokość zadłużenia w stosunku do wysokości dochodów zaczyna być naprawdę wysoka, wówczas pojawiają się poważne problemy. Ratunkiem dla wielu zadłużonych osób jest upadłość konsumencka. Na polskim rynku działa wiele firm świadczących pomoc w tym zakresie. Jedną z nich jest Kancelaria AIF, która specjalizuje się w prowadzeniu postępowań upadłościowych. Korzystając z pomocy profesjonalistów, dłużnik nie musi martwić się o żadne formalności. To oni przygotują dokumentację, a ponadto poradzą, w jaki sposób zachować się wobec wierzycieli, aby postępowanie przed sądem zakończyło się sukcesem. Wówczas będzie można zaspokoić roszczenia wierzycieli, a później zacząć wszystko od nowa.

Zadłużenie Polaków znacznie wzrosło w ostatnich latach. Chcemy mieć więcej i szybciej, nie lubimy czekać aż odłożymy pieniądze na sfinalizowanie danego zakupu. Problem jednak w tym, że nie wszyscy potrafią dobrze oszacować swoje możliwości finansowe, po czym wpadają w spiralę zadłużenia. Sposobem na wyjście z niej jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, co umożliwia rozpoczęcie życia wolnego od długów od nowa.

Więcej w dziale Lifestyle

2664840

Refrakcyjna wymiana soczewki – prosty sposób na życie bez okularów?

Redakcja ChilliTorun.pl1 marca 2023
attosepilacjalaserowa

Epilacja laserowa ATOS

Redakcja ChilliTorun.pl1 marca 2023
20230216121429_pexels-photo-7220906.jpeg

Elektryczna szczoteczka dla dzieci – czy to dobry wybór?

Redakcja ChilliTorun.pl27 lutego 2023
post-acne, scars and red festering pimples on the face of a young woman. concept of skin problems and harmonic failure

Cera naczynkowa – jak o nią dbać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 lutego 2023
audiobookiszpiegowskie

Wciel się w postać śledczego lub szpiega

Redakcja ChilliTorun.pl5 lutego 2023
podlogiidrzwidrewnianetorun

JAKIE DRZWI…? Drzwi do budynku lub lokalu mieszkalnego

Redakcja ChilliTorun.pl5 stycznia 2023
01-rozwod

Dopuszczalność i zasadność wniosku o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem w trakcie rozwodu

Redakcja ChilliTorun.pl21 grudnia 2022
04 - wetwatches.pl - link na stronę ZEW

Uniwersalny zegarek na każdą okazję? Poznaj jego najważniejsze cechy

Redakcja ChilliTorun.pl21 grudnia 2022
20221205094731_pexels-photo-7446681.jpeg

Z jakich zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać?

Redakcja ChilliTorun.pl6 grudnia 2022