fbpx
Custom Text
Lifestyle

Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

(fot. Materiały Partnera)
Upadłość konsumencka jako sposób na wyjście ze spirali zadłużenia
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Co jakiś czas media donoszą, że Polacy są bardzo zadłużeni. Posiadanie różnego rodzaju zobowiązań finansowych nie jest na świeci niczym dziwnym. Niektórzy ludzie po prostu nie chcą czekać na to, aż odłożą wymaganą sumę, by kupić upragnione dobra. Są również rzeczy, których zazwyczaj nie da się nabyć bez zaciągnięcia kredytu, jak na przykład mieszkanie. Problem zaczyna się jednak wówczas, gdy dłużnik nie jest w stanie regulować swoich zobowiązań. W takich przypadkach rozwiązaniem może być upadłość konsumencka

Z czego wynika zadłużenie Polaków?

Statystycznie, każdy Polak posiada zadłużenie w wysokości około 5500 złotych. Oczywiście, są tacy, którzy nie posiadają żadnych zobowiązań, ale są i tacy, których długi są znacznie wyższe. Na co najczęściej zadłużają się Polacy? Przede wszystkim zobowiązania finansowe są zaciągane na zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli na zakup mieszkania. Nierzadko też w ten sposób finansowane są większe zakupy, takie jak chociażby samochód, sprzęt elektroniczny, czy też wyposażenie domu. Niektórzy biorą kredyty na wykształcenie swoich dzieci lub leczenie bliskich. Wypada także zauważyć, że w naszym narodzie wciąż popularny jest obyczaj „zastaw się, a postaw się”. Nierzadko bowiem na kredyt organizowane są przyjęcia weselne oraz inne uroczystości rodzinne. Wszystko po to, aby chociaż przez chwilę poczuć się jak w bajce i zapomnieć o codzienności. Problem jednak zaczyna się później, gdy zadłużenie trzeba zacząć spłacać.

Upadłość konsumencka – lekarstwo na zadłużenie?

Każdy z nas posiada możliwości finansowe, które są ograniczone poprzez wysokość dochodów. Jeżeli zatem podejmujemy decyzję o zaciągnięciu kredytu, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym kiedy, i czy w ogóle, będziemy w stanie go spłacić. Gdy wysokość zadłużenia w stosunku do wysokości dochodów zaczyna być naprawdę wysoka, wówczas pojawiają się poważne problemy. Ratunkiem dla wielu zadłużonych osób jest upadłość konsumencka. Na polskim rynku działa wiele firm świadczących pomoc w tym zakresie. Jedną z nich jest Kancelaria AIF, która specjalizuje się w prowadzeniu postępowań upadłościowych. Korzystając z pomocy profesjonalistów, dłużnik nie musi martwić się o żadne formalności. To oni przygotują dokumentację, a ponadto poradzą, w jaki sposób zachować się wobec wierzycieli, aby postępowanie przed sądem zakończyło się sukcesem. Wówczas będzie można zaspokoić roszczenia wierzycieli, a później zacząć wszystko od nowa.

Zadłużenie Polaków znacznie wzrosło w ostatnich latach. Chcemy mieć więcej i szybciej, nie lubimy czekać aż odłożymy pieniądze na sfinalizowanie danego zakupu. Problem jednak w tym, że nie wszyscy potrafią dobrze oszacować swoje możliwości finansowe, po czym wpadają w spiralę zadłużenia. Sposobem na wyjście z niej jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, co umożliwia rozpoczęcie życia wolnego od długów od nowa.

Więcej w dziale Lifestyle

all-clean cont zew firma sprzątająca - chillitorun

Sprzątanie po remoncie – jak wykonać je dobrze?

Redakcja ChilliTorun.pl30 listopada 2018
img_8_auto_1496322028

Dlaczego hotelowa sala konferencyjna?

Redakcja ChilliTorun.pl27 listopada 2018
czwarta-noc-gier-planszowych

Przed nami czwarta Noc Gier Planszowych

Mateusz Bąk14 listopada 2018
makrolux cont zew biżuteria z bursztynem2 - chillitorun

Jak właściwie dobierać biżuterię? Pamiętaj o kilku istotnych sprawach

Redakcja ChilliTorun.pl24 października 2018
3. feel8studio.pl cont. zew. teledysk ślubny - chillitorun

Teledysk ślubny to film, do którego chętnie będziecie wracać. Zaszalejcie przed obiektywem!

Redakcja ChilliTorun.pl22 października 2018

Wygraj podróż w dowolne miejsce z FlixBusem! [KONKURS]

Redakcja ChilliTorun.pl11 października 2018
8. aptisan.pl cont. zew. - chillitorun

Czy wiesz, jak prawidłowo czyścić uszy? Upewnij się, że dobrze to robisz

Redakcja ChilliTorun.pl10 października 2018
4. ramykultury.pl cont. zew. podpóki pod książki - chillitorun

Szkolne księgozbiory pod kontrolą. Zobacz, jak zaplanować działy przyjazne najmłodszym

Redakcja ChilliTorun.pl5 października 2018
złość

Warsztaty rozwoju osobistego dla każdego

Aleksandra Pladzyk4 października 2018