fbpx
Motoryzacja

Jak znaleźć dobre OC i AC w Toruniu?

Gdzie taniej i jak zdobyć dobre OC lub AC (fot. materiały partnera)
Jak znaleźć dobre OC i AC w Toruniu?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Znalezienie dobrych ubezpieczeń dla auta to niemałe wyzwanie i wcale niełatwa sprawa. Na co zwracać uwagę, wybierając polisy OC i AC, żeby mieć pewność odpowiedniej ochrony i korzystnej ceny? Sprawdź już teraz!

OC

Zacznijmy od ubezpieczenia obowiązkowego dla wszystkich aut zarejestrowanych nad Wisłą, czyli OC. Bez względu na wiek, wartość i stan techniczny musi być nim objęty każdy samochód wyposażony w polskie tablice rejestracyjne. Za brak aktualnej polisy, który odpowiednie organy wykrywają automatycznie, grożą wysokie kary finansowe, dlatego nie ma przed nim ucieczki. Specyfiką OC jest to, że jego warunki są niezmienne bez względu na wysokość składki. To oznacza, że dobre ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej powinno być jak najtańsze.

Wybierając OC, skup się wyłącznie na tym, żeby jego cena była jak najniższa. Najkorzystniejszą ofertę na rynku możesz znaleźć na dwa sposoby: albo we własnym zakresie, posługując się specjalnymi porównywarkami, albo u agenta ubezpieczeniowego, który wykona kalkulację za Ciebie. W ten sposób łatwo wyszukasz tanie ubezpieczenie OC w całej Polsce, nie tylko w Toruniu.

AC

Z autocasco nie jest tak łatwo. Wybierając tę polisę, należy bowiem uwzględnić nie tylko cenę, choć oczywiście jest ona istotna, ale przede wszystkim zakres ochrony. AC powinno być dopasowane do Twoich indywidualnych wymagań, potrzeb i możliwości finansowych. W odróżnieniu od OC warunki, wysokość składki i zakres ochrony autocasco zależą w pełni od danego towarzystwa. Na jakie czynniki wobec tego zwracać uwagę przy wyborze AC?

Najważniejszy jest oczywiście zakres, który powinien obejmować wszystkie ryzyka, na jakich Ci zależy. Ubezpieczenie od kradzieży, szkody z własnej winy czy zniszczenia auta z powodu zdarzeń losowych (np. gradobicie, wandalizm, powódź) to minimum. Kolejna kwestia to suma ubezpieczenia, która powinna odpowiadać wartości Twojego samochodu. Zorientuj się także, jak wysoki musi być wkład własny, czyli kwota, o jaką zostanie potrącone ewentualne odszkodowanie.

Zanim wykupisz AC, dowiedz się, w jaki sposób jest wyceniana szkoda. W przypadku wariantu gotówkowego (kosztorysowego) w ramach odszkodowania otrzymujesz pieniądze i we własnym zakresie wykonujesz naprawę, a w wariancie bezgotówkowym (warsztatowym) wszystkie rozliczenia odbywają się pomiędzy towarzystwem ubezpieczeniowym a warsztatem.

Sprawdź także, czy warunki autocasco gwarantują użycie oryginalnych części zamiennych i czy suma ubezpieczenia jest stała, czy zmienna. Ostatnia sprawa, na którą warto zwrócić uwagę, to wysokość franszyzy integralnej, czyli minimalnej wyceny szkody, poniżej której towarzystwa zastrzegają sobie prawo do niewypłacenia odszkodowania.

Więcej w dziale Motoryzacja

wypadeksamochodowy

Kto i kiedy będzie potrzebował ubezpieczenia NNW?

Redakcja ChilliTorun.pl4 grudnia 2020
policja

Prawie 4 promile u motorowerzysty pod Toruniem!

Hubert Grabowski23 września 2020
car-1213139_1920

Rajd Samochodów Zabytkowych przejedzie przez Toruń

Mateusz Bąk9 lipca 2020
Low angle of extravagance store with cars in a row for sale

Misja: nowy samochód. O czym trzeba pamiętać?

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2019
Dhl.a300b4.oo-dlz.arp

Transport Polska-Chiny – jak znaleźć produkt do importu?

Redakcja ChilliTorun.pl4 września 2018
cadet-2887604_960_720

Toruński motopark opanują ople!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2018

Unijni urzędnicy chcą zwiększyć nasze bezpieczeństwo przez… zablokowanie prędkościomierzy

Redakcja ChilliTorun.pl20 lipca 2018
Jazda defensywna, czyli jak prowadzić samochód bezpiecznie i odpowiedzialnie

Jazda defensywna, czyli jak prowadzić samochód bezpiecznie i odpowiedzialnie

Redakcja ChilliTorun.pl29 grudnia 2017
row of different european marques of used cars for retail sale on a motor dealers forecourt all logos removed

Skąd różnice w cenach OC?

Redakcja ChilliTorun.pl29 września 2017