fbpx
Motoryzacja

Jak znaleźć dobre OC i AC w Toruniu?

Gdzie taniej i jak zdobyć dobre OC lub AC (fot. materiały partnera)
Jak znaleźć dobre OC i AC w Toruniu?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Znalezienie dobrych ubezpieczeń dla auta to niemałe wyzwanie i wcale niełatwa sprawa. Na co zwracać uwagę, wybierając polisy OC i AC, żeby mieć pewność odpowiedniej ochrony i korzystnej ceny? Sprawdź już teraz!

OC

Zacznijmy od ubezpieczenia obowiązkowego dla wszystkich aut zarejestrowanych nad Wisłą, czyli OC. Bez względu na wiek, wartość i stan techniczny musi być nim objęty każdy samochód wyposażony w polskie tablice rejestracyjne. Za brak aktualnej polisy, który odpowiednie organy wykrywają automatycznie, grożą wysokie kary finansowe, dlatego nie ma przed nim ucieczki. Specyfiką OC jest to, że jego warunki są niezmienne bez względu na wysokość składki. To oznacza, że dobre ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej powinno być jak najtańsze.

Wybierając OC, skup się wyłącznie na tym, żeby jego cena była jak najniższa. Najkorzystniejszą ofertę na rynku możesz znaleźć na dwa sposoby: albo we własnym zakresie, posługując się specjalnymi porównywarkami, albo u agenta ubezpieczeniowego, który wykona kalkulację za Ciebie. W ten sposób łatwo wyszukasz tanie ubezpieczenie OC w całej Polsce, nie tylko w Toruniu.

AC

Z autocasco nie jest tak łatwo. Wybierając tę polisę, należy bowiem uwzględnić nie tylko cenę, choć oczywiście jest ona istotna, ale przede wszystkim zakres ochrony. AC powinno być dopasowane do Twoich indywidualnych wymagań, potrzeb i możliwości finansowych. W odróżnieniu od OC warunki, wysokość składki i zakres ochrony autocasco zależą w pełni od danego towarzystwa. Na jakie czynniki wobec tego zwracać uwagę przy wyborze AC?

Najważniejszy jest oczywiście zakres, który powinien obejmować wszystkie ryzyka, na jakich Ci zależy. Ubezpieczenie od kradzieży, szkody z własnej winy czy zniszczenia auta z powodu zdarzeń losowych (np. gradobicie, wandalizm, powódź) to minimum. Kolejna kwestia to suma ubezpieczenia, która powinna odpowiadać wartości Twojego samochodu. Zorientuj się także, jak wysoki musi być wkład własny, czyli kwota, o jaką zostanie potrącone ewentualne odszkodowanie.

Zanim wykupisz AC, dowiedz się, w jaki sposób jest wyceniana szkoda. W przypadku wariantu gotówkowego (kosztorysowego) w ramach odszkodowania otrzymujesz pieniądze i we własnym zakresie wykonujesz naprawę, a w wariancie bezgotówkowym (warsztatowym) wszystkie rozliczenia odbywają się pomiędzy towarzystwem ubezpieczeniowym a warsztatem.

Sprawdź także, czy warunki autocasco gwarantują użycie oryginalnych części zamiennych i czy suma ubezpieczenia jest stała, czy zmienna. Ostatnia sprawa, na którą warto zwrócić uwagę, to wysokość franszyzy integralnej, czyli minimalnej wyceny szkody, poniżej której towarzystwa zastrzegają sobie prawo do niewypłacenia odszkodowania.

Więcej w dziale Motoryzacja

pexels-vitali-adutskevich-13459033

Renault: Innowacja i tradycja spotykają się na drodze

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2024
benjamin-nijs-g4xgophhgly-unsplash

Wybierając idealny samochód: twoja podróż z salonem Renault w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2023
rekawicewarsztatowe

Wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego – o czym musisz pamiętać?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2023
e235b8c386056c0774d85969bda8dc9e

Dlaczego barierki drogowe są ważne?

Redakcja ChilliTorun.pl24 stycznia 2023
20221212121520_pexels-photo-164634.jpeg

Solidny skup aut w Rzeszowie – warto sprzedać im swój samochód

Redakcja ChilliTorun.pl12 grudnia 2022
20221104143245_pexels-photo-4191879.jpeg

Jak szybko kupić ubezpieczenie samochodu?

Redakcja ChilliTorun.pl8 listopada 2022
01 - gumtal - link do strony

Czym są tuleje? Jakie funkcje w samochodzie spełniają?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
01 - codex.org.pl - link na stronę ZEW

Miałeś wypadek na motocyklu? Poznaj cenne rady eksperta jak starać się o odszkodowanie

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
jxuwnhil00s80dz

Tanie OC dla młodych kierowców? To możliwe!

Redakcja ChilliTorun.pl27 grudnia 2021