fbpx
Motoryzacja

Misja: nowy samochód. O czym trzeba pamiętać?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Misja: nowy samochód. O czym trzeba pamiętać?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Zakup nowego samochodu to dla niektórych prawdziwe wyzwanie. Trzeba brać pod uwagę wiele różnych czynników: stan techniczny pojazdu, ubezpieczenie, formalności w urzędach… Niewielu z nas ma również odłożoną odpowiednią kwotę oszczędności – korzystamy więc z usług banków, wspierając swój budżet kredytem. Jak nie pogubić się w gąszczu formalności i pamiętać o wszystkim? Podpowiadamy!

Finanse – oblicz i podsumuj wszystkie koszty

Pierwsze o czym powinieneś pomyśleć, kiedy planujesz zakup samochodu to miejsce, w którym zamierzasz go nabyć. Stosownie do tego czy będzie to auto prosto z salonu, czy z drugiej ręki, możesz ubiegać się o odpowiednie finansowanie. Santander Consumer Bank – bank od kredytów oferuje specjalny kredyt na samochód używany dla tych, którzy chcą kupić swoje auto w komisie, bądź od prywatnego użytkownika. Przed podjęciem decyzji o zakupie samochodu warto przeliczyć dokładnie wszystkie wydatki, bowiem suma jaką ostatecznie wydamy będzie przekraczać kwotę wydaną na sam pojazd.

Wybór auta – uważaj na trefne okazje!

Jeżeli nie znasz się za bardzo na samochodach – zakup używanego auta, w dobrej cenie i bez ukrytych usterek technicznych może przysporzyć nieco kłopotów. Jak mówi staropolskie przysłowie „Każda pliszka swój ogonek chwali” – tak jest też z osobami pragnącymi sprzedać swoje auto. Warto jest wybrać się na jazdę próbną i oglądanie samochodu z osobą, która zna się na motoryzacji i pomoże nam ocenić, czy zachwalany przez sprzedawcę pojazd jest rzeczywiście warty swojej ceny.

Urzędy – opłata za przerejestrowanie i nowe tablice

Kiedy już zdecydujemy się na wybrany przez nas egzemplarz, otrzymamy kredyt na samochód używany, czeka nas wyprawa do urzędu miejskiego, w celu przerejestrowania auta. Musimy wyrobić nowy dowód rejestracyjny i tablice – to ostateczne przypieczętowanie tego, że pojazd będzie należał do nas. W tym miejscu czekają nas kolejne wydatki, które warto uwzględnić w swoim planie finansowym.

Ubezpieczenie – obowiązkowe OC i dodatkowe pakiety

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem całej układanki jest wizyta u ubezpieczyciela i wykupienie obowiązkowego OC. Koszt polisy jest uzależniony od wielu czynników takich jak m.in. nasz staż za kółkiem, model samochodu, oraz to czy byliśmy w przeszłości sprawcami wypadków drogowych. Jedne z nich mogą obniżyć wysokość składki, inne zaś wpływają na utratę zniżek. Warto również rozważyć możliwość nabycia innych ubezpieczeń: AC i Assistance mogą niejednokrotnie uratować nasz portfel przed dodatkowymi wydatkami.

Więcej w dziale Motoryzacja

wypadeksamochodowy

Kto i kiedy będzie potrzebował ubezpieczenia NNW?

Redakcja ChilliTorun.pl4 grudnia 2020
policja

Prawie 4 promile u motorowerzysty pod Toruniem!

Hubert Grabowski23 września 2020
car-1213139_1920

Rajd Samochodów Zabytkowych przejedzie przez Toruń

Mateusz Bąk9 lipca 2020
Dhl.a300b4.oo-dlz.arp

Transport Polska-Chiny – jak znaleźć produkt do importu?

Redakcja ChilliTorun.pl4 września 2018
cadet-2887604_960_720

Toruński motopark opanują ople!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2018

Unijni urzędnicy chcą zwiększyć nasze bezpieczeństwo przez… zablokowanie prędkościomierzy

Redakcja ChilliTorun.pl20 lipca 2018
Jazda defensywna, czyli jak prowadzić samochód bezpiecznie i odpowiedzialnie

Jazda defensywna, czyli jak prowadzić samochód bezpiecznie i odpowiedzialnie

Redakcja ChilliTorun.pl29 grudnia 2017
coins-635873_640

Jak znaleźć dobre OC i AC w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 października 2017
row of different european marques of used cars for retail sale on a motor dealers forecourt all logos removed

Skąd różnice w cenach OC?

Redakcja ChilliTorun.pl29 września 2017