fbpx
Motoryzacja

Samochody elektryczne Ford

fot. Materiały Zewnętrzne
Samochody elektryczne Ford
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE
Zgodnie z zapowiedziami osób zarządzających marką Ford, do roku 2030 w Europie nie będzie produkowany żaden samochód z napędem spalinowym. Już dzisiaj widać pewne zmiany, które prowadzą do tego momentu, wystarczy spojrzeć na nowego Ford Kuga, Ford Mustang Mach-E czy nadchodzącego Ford Transit-E. Jak zapowiadają osoby odpowiedzialne za strategię firmy, w pierwszej kolejności auta będą przechodzić na napęd plug-in by do wspomnianego 2030 roku być wyłącznie samochodami elektrycznymi. Czy to dobre rozwiązanie? Jak pokazując działania innych firm prawdopodobnie jedyne słuszne, zagłębmy się w ten temat nieco bardziej.

Elektryfikacja aut Ford

Żeby był możliwy rozwój należy wyznaczać sobie cele, nawet bardzo ambitne, które jednak są wykonalne. Z perspektywy roku 2021 taki właśnie cel wytyczyła sobie ta amerykańska marka. Ford posiada kilkanaście modeli aut osobowych i to bliżej liczby 20 jak dalej. Zdecydowana większość aut napędzana jest silnikami hybrydowymi, ale modeli hybrydowych plug-in nie ma jeszcze za wiele. Do omawianej zmiany pozostało niecałe 9 lat, więc plan wydaje się bardzo ambitny, nawet jeżeli wiązałby się z ograniczeniem liczby modeli.

Nie znaczy to, że Ford rzuca słowa na wiatr, gdyż w ofercie dostępny jest w pełni elektryczny Mustang Mach-E, który posiada bardzo dane techniczne jak na auto elektryczne tych rozmiarów. Szczególne wrażenie robi najbardziej pojemna bateria, która pozwala przejechać w granicach 600 km co dla wielu aut elektrycznych jest wynikiem absurdalnie wysokim. Oczywiście to, ile będziemy w stanie przejechać na jednym ładowaniu zależy od wielu rzeczy, niemniej to wciąż więcej niż w większości elektryków.

Każda nieco starsza osoba pamięta dokładnie wojny zwolenników aut elektrycznych i tych broniących “prawdziwej motoryzacji” czyli aut spalinowych. Obecnie szala przechyla się zdecydowanie na jedną ze stron. Większość osób, która miała okazję jechać samochodem elektrycznym, deklaruje że wolałby nie wracać do spalinowego. Ta technologiczna zmiana była potrzebna i na dłuższą metę nikt nie będzie protestował. Wracając do zapowiedzi Pana Stuart Rowley w roku 2026 wszystkie samochody Ford napędzane będą hybrydami plug-in lub napędami w pełni elektrycznymi. Zmiany dotkną w głównej mierze aut osobowych, ale również samochody dostawcze powoli będą czerpać energię z prądu elektrycznego. Tutaj jednak zmiany potrwają dłużej i na pewno nie zakończą się do 2030 roku.

Ford był od samego początku przy tworzeniu się motoryzacji, on ustalał trendy i sprawił, że dzisiaj samochody są dostępne dla każdego. Pytanie tylko czy wartości klasycznej motoryzacji nie mogą zostać przeniesione do realiów 21 wieku, czy jest po co stawać na barykady i bronić się przed zmianami? W końcu jak pokazał Ford Mustang Mach-E ciężko krytykować coś co jest po prostu obiektywnie dobre a to w jaki sposób auto jest napędzane nie powinno mieć większego znaczenia.

Zapewne wielu klientów zastanawia się jak będzie wyglądała polityka cenowa marki, w końcu auta elektryczne z zasady są droższe. jednak jak można zaobserwować to po innych popularnych markach, technologia powoli na tyle się upowszechnia i tanieje, że również ceny spadają. Elektryczne Ford Fiesta czy Ford Mondeo? Czemu nie, chętnie poczekamy na rezultat tych zmian, ale na razie trzeba żyć teraźniejszością.

Ford Auto-Boss

Teraźniejszość jest taka, że samochody Ford to doskonała relacja jakości do ceny. Postęp w kwestii napędu, nie jest jedynym postępem jaki dzieje się autach Ford. Nowoczesne technologie nawet w podstawowych wyposażeniach aut skutecznie poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Pomimo tego faktu ceny samochodów Ford utrzymują się stale na atrakcyjnym poziomie, dlatego można być optymistą odnośnie przyszłości. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak działa technologia plug-in w samochodach Ford, koniecznie interesuje się modelem Ford Kuga, a gdy nie chcesz robić kroku przejściowego, zerknij przyjaznym okiem w stronę Ford Mustang Mach-E. Nie rezygnuj również z pozostałych, aut, które oferują doskonałe silniki, gwarantujące ekonomiczną jazdę i niską emisję CO2. Wszystkie obecnie produkowane auta Ford w Europie, możesz zamówić korzystając z usług Autoryzowanego Salon Ford Auto-Boss.

Motoryzacja

Więcej w dziale Motoryzacja

wypadeksamochodowy

Kto i kiedy będzie potrzebował ubezpieczenia NNW?

Redakcja ChilliTorun.pl4 grudnia 2020
policja

Prawie 4 promile u motorowerzysty pod Toruniem!

Hubert Grabowski23 września 2020
car-1213139_1920

Rajd Samochodów Zabytkowych przejedzie przez Toruń

Mateusz Bąk9 lipca 2020
Low angle of extravagance store with cars in a row for sale

Misja: nowy samochód. O czym trzeba pamiętać?

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2019
Dhl.a300b4.oo-dlz.arp

Transport Polska-Chiny – jak znaleźć produkt do importu?

Redakcja ChilliTorun.pl4 września 2018
cadet-2887604_960_720

Toruński motopark opanują ople!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2018

Unijni urzędnicy chcą zwiększyć nasze bezpieczeństwo przez… zablokowanie prędkościomierzy

Redakcja ChilliTorun.pl20 lipca 2018
Jazda defensywna, czyli jak prowadzić samochód bezpiecznie i odpowiedzialnie

Jazda defensywna, czyli jak prowadzić samochód bezpiecznie i odpowiedzialnie

Redakcja ChilliTorun.pl29 grudnia 2017
coins-635873_640

Jak znaleźć dobre OC i AC w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 października 2017