fbpx
Motoryzacja

Transport Polska-Chiny – jak znaleźć produkt do importu?

(fot. Wikipedia)
Transport Polska-Chiny – jak znaleźć produkt do importu?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Transport Polska-Chiny stał się bardzo popularny ze względu na opłacalność zamawiania towaru z Azji. Firmy i sklepy internetowe chętnie korzystają z takiego rozwiązania, mimo pewnego ryzyka związanego ze zlecaniem produkcji przedsiębiorstwom znajdującym się w odległym kraju oraz długim czasem oczekiwania na realizację i dostarczenie gotowych produktów. Aby zlecić transport towarów z Chin do Polski, trzeba najpierw znaleźć interesujący nas produkt oraz sprawdzonego producenta, który go wykona. Jak to jednak zrobić?

Transport Polska-Chiny – jaki budżet będzie potrzebny?

Koszty zlecenia produkcji w Azji i zdecydowania się na transport Polska-Chiny są oczywiście zależne od branży oraz skali biznesu, jednak dla przeciętnego właściciela jednoosobowej działalności gospodarczej, który chce prowadzić sklep internetowy, budżet całego przedsięwzięcia będzie wystarczający na poziomie kilkudziesięciu złotych. Wystarczy to na pokrycie kosztów sprowadzania wybranego towaru w niewielkich ilościach.

Transport Polska-Chiny – sprawdzenie produktu

Bardzo ważnym punktem sprowadzania towaru transportem Polska-Chiny jest sprawdzenie, czy dany produkt nie figuruje na liście wyrobów objętych cłem antydumpingowym – jest to cło wyrównawcze, zabezpieczające kraj przed produktami o zbyt niskich cenach w stosunku do produktów w nim produkowanych. Jeśli wybrany towar jest od niego wolny, można wyszukać go na platformach B2B, które umożliwiają dokonanie transakcji z innymi przedsiębiorstwami. Platformy umożliwiające negocjacje z chińskimi firmami to np. Made In China, gdzie podane są konkretne produkty wraz ze specyfikacjami i cenami.

Można liczyć na duży wybór produktów i producentów – najlepiej nie decydować się od razu na tylko jednego z nich. Warto w pierwszej kolejności rozesłać maile z pytaniem o konkretne parametry produktów oraz ich cenę w przypadku zamówienia ilości, która jest nam potrzebna. Często ceny za produkcję oraz transport Polska-Chiny w propozycjach mailowych różnią się od tych widniejących na serwisach B2B.

Transport Polska-Chiny – sprawdzenie producenta

Po otrzymaniu odpowiedzi ofertowych możemy odrzucić wszystkie przedsiębiorstwa, które nam nie odpowiadają. Pozostałe firmy warto sprawdzić pod kątem ich dotychczasowej działalności, by nie paść ofiarą oszusta. Warto zachować czujność i weryfikować przedsiębiorstwa, np. szukając o nich informacji w sieci – dobrze sprawdzić, czy firma posiada choćby stronę internetową. Najlepiej unikać ofert, które wydają się być zbyt dobrą okazją, szczególnie na tle innych ofert w tej dziedzinie. Można także zadzwonić na podany numer kontaktowy, by przekonać się, czy jest to faktycznie numer do biura przedsiębiorstwa, a kiedy uda się nawiązać kontakt, warto wypytać, czy firma posiada referencje od innych klientów.

Przed zdecydowaniem się na transport Polska-Chiny i  wyborze producenta warto także dowiedzieć się, czy spełnia on wymagania odnośnie prowadzenia danej działalności, czy dysponuje odpowiednim wyposażeniem i czy wykonywane przez niego towary są zgodne z normami.

Więcej w dziale Motoryzacja

pexels-vitali-adutskevich-13459033

Renault: Innowacja i tradycja spotykają się na drodze

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2024
benjamin-nijs-g4xgophhgly-unsplash

Wybierając idealny samochód: twoja podróż z salonem Renault w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2023
rekawicewarsztatowe

Wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego – o czym musisz pamiętać?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2023
e235b8c386056c0774d85969bda8dc9e

Dlaczego barierki drogowe są ważne?

Redakcja ChilliTorun.pl24 stycznia 2023
20221212121520_pexels-photo-164634.jpeg

Solidny skup aut w Rzeszowie – warto sprzedać im swój samochód

Redakcja ChilliTorun.pl12 grudnia 2022
20221104143245_pexels-photo-4191879.jpeg

Jak szybko kupić ubezpieczenie samochodu?

Redakcja ChilliTorun.pl8 listopada 2022
01 - gumtal - link do strony

Czym są tuleje? Jakie funkcje w samochodzie spełniają?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
01 - codex.org.pl - link na stronę ZEW

Miałeś wypadek na motocyklu? Poznaj cenne rady eksperta jak starać się o odszkodowanie

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
jxuwnhil00s80dz

Tanie OC dla młodych kierowców? To możliwe!

Redakcja ChilliTorun.pl27 grudnia 2021