fbpx
Motoryzacja

Transport Polska-Chiny – jak znaleźć produkt do importu?

(fot. Wikipedia)
Transport Polska-Chiny – jak znaleźć produkt do importu?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Transport Polska-Chiny stał się bardzo popularny ze względu na opłacalność zamawiania towaru z Azji. Firmy i sklepy internetowe chętnie korzystają z takiego rozwiązania, mimo pewnego ryzyka związanego ze zlecaniem produkcji przedsiębiorstwom znajdującym się w odległym kraju oraz długim czasem oczekiwania na realizację i dostarczenie gotowych produktów. Aby zlecić transport towarów z Chin do Polski, trzeba najpierw znaleźć interesujący nas produkt oraz sprawdzonego producenta, który go wykona. Jak to jednak zrobić?

Transport Polska-Chiny – jaki budżet będzie potrzebny?

Koszty zlecenia produkcji w Azji i zdecydowania się na transport Polska-Chiny są oczywiście zależne od branży oraz skali biznesu, jednak dla przeciętnego właściciela jednoosobowej działalności gospodarczej, który chce prowadzić sklep internetowy, budżet całego przedsięwzięcia będzie wystarczający na poziomie kilkudziesięciu złotych. Wystarczy to na pokrycie kosztów sprowadzania wybranego towaru w niewielkich ilościach.

Transport Polska-Chiny – sprawdzenie produktu

Bardzo ważnym punktem sprowadzania towaru transportem Polska-Chiny jest sprawdzenie, czy dany produkt nie figuruje na liście wyrobów objętych cłem antydumpingowym – jest to cło wyrównawcze, zabezpieczające kraj przed produktami o zbyt niskich cenach w stosunku do produktów w nim produkowanych. Jeśli wybrany towar jest od niego wolny, można wyszukać go na platformach B2B, które umożliwiają dokonanie transakcji z innymi przedsiębiorstwami. Platformy umożliwiające negocjacje z chińskimi firmami to np. Made In China, gdzie podane są konkretne produkty wraz ze specyfikacjami i cenami.

Można liczyć na duży wybór produktów i producentów – najlepiej nie decydować się od razu na tylko jednego z nich. Warto w pierwszej kolejności rozesłać maile z pytaniem o konkretne parametry produktów oraz ich cenę w przypadku zamówienia ilości, która jest nam potrzebna. Często ceny za produkcję oraz transport Polska-Chiny w propozycjach mailowych różnią się od tych widniejących na serwisach B2B.

Transport Polska-Chiny – sprawdzenie producenta

Po otrzymaniu odpowiedzi ofertowych możemy odrzucić wszystkie przedsiębiorstwa, które nam nie odpowiadają. Pozostałe firmy warto sprawdzić pod kątem ich dotychczasowej działalności, by nie paść ofiarą oszusta. Warto zachować czujność i weryfikować przedsiębiorstwa, np. szukając o nich informacji w sieci – dobrze sprawdzić, czy firma posiada choćby stronę internetową. Najlepiej unikać ofert, które wydają się być zbyt dobrą okazją, szczególnie na tle innych ofert w tej dziedzinie. Można także zadzwonić na podany numer kontaktowy, by przekonać się, czy jest to faktycznie numer do biura przedsiębiorstwa, a kiedy uda się nawiązać kontakt, warto wypytać, czy firma posiada referencje od innych klientów.

Przed zdecydowaniem się na transport Polska-Chiny i  wyborze producenta warto także dowiedzieć się, czy spełnia on wymagania odnośnie prowadzenia danej działalności, czy dysponuje odpowiednim wyposażeniem i czy wykonywane przez niego towary są zgodne z normami.

Więcej w dziale Motoryzacja

01 - gumtal - link do strony

Czym są tuleje? Jakie funkcje w samochodzie spełniają?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
01 - codex.org.pl - link na stronę ZEW

Miałeś wypadek na motocyklu? Poznaj cenne rady eksperta jak starać się o odszkodowanie

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
jxuwnhil00s80dz

Tanie OC dla młodych kierowców? To możliwe!

Redakcja ChilliTorun.pl27 grudnia 2021
20211206154323_gcde5e08e5cde490235bcb0764ef412616be07e3c6258e5fe3102b5ed4cf7bc0de7402fd2137a34a5bf6fd6bb9a04591e81882a00c337c11c27130b3c549231e3_640.jpg

Wybierz najlepsze opony do swojego samochodu

Redakcja ChilliTorun.pl9 grudnia 2021
fordmustangmache

Samochody elektryczne Ford

Redakcja ChilliTorun.pl29 października 2021
wypadeksamochodowy

Kto i kiedy będzie potrzebował ubezpieczenia NNW?

Redakcja ChilliTorun.pl4 grudnia 2020
policja

Prawie 4 promile u motorowerzysty pod Toruniem!

Hubert Grabowski23 września 2020
car-1213139_1920

Rajd Samochodów Zabytkowych przejedzie przez Toruń

Mateusz Bąk9 lipca 2020
Low angle of extravagance store with cars in a row for sale

Misja: nowy samochód. O czym trzeba pamiętać?

Redakcja ChilliTorun.pl23 października 2019