fbpx
Dla kierowców

Oryginały czy zamienniki? Podczas naprawy samochodu należy bardzo dokładnie przemyśleć wybór części do auta

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Oryginały czy zamienniki? Podczas naprawy samochodu należy bardzo dokładnie przemyśleć wybór części do auta
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Elementy tworzące wszelkie układy w pojeździe podczas mechanicznej pracy poddawane są niewyobrażalnym przeciążeniom. W naturalny sposób prowadzi to do ich zużycia, co wiąże się z koniecznością ich wymiany. Najlepiej zrobić to zanim dojdzie do poważniejszych uszkodzeń wewnątrz auta. Jednak oryginalne części samochodowe montowane w ASO zwykle są dużo droższe od zamienników. Który z tych dwóch wariantów będzie optymalny?

Najwyższa jakość, a do tego taka sama cena. Zalety i wady autoryzowanych stacji obsługi

Kupując podzespoły wskazane przez producenta pojazdu kierowca me pewność, że stosuje najlepsze możliwe części samochodowe. A jeżeli jeszcze montuje je w ASO, dochodzą do tego jeszcze sprawdzone kompetencje specjalistów odpowiedzialnych za prawidłowy montaż wszystkich elementów. Niezaprzeczalną zaletą autoryzowanej stacji obsługi jest długa, co najmniej dwuletnia gwarancja na wymienione elementy oraz wykonaną przez mechaników pracę. W razie jakichkolwiek – odpukać – kłopotów z samochodem po wyjeździe z serwisu, zdecydowanie prościej będzie uzyskać dodatkową pomoc, ewentualnie wystąpić z roszczeniami majątkowymi. Jednak za najwyższy poziom akcesoriów oraz świadczonych usług trzeba słono zapłacić. Dla wielu osób przewidywane wydatki na pilną, potrzebną naprawę mogą okazać się nie do udźwignięcia. Czy to oznacza, że trzeba liczyć się z wyraźnie gorszą wydajnością i wytrzymałością części samochodowych? Niekoniecznie!

Specjaliści ze sklepu motoryzacyjnego pomogą dobrać równie dobry, a przy tym znacznie tańszy zamiennik

Jeżeli budżet z różnych powodów nie pozwala skorzystać z pełni usług ASO, należy rozejrzeć się za bardziej ekonomiczną alternatywą. Niższy koszt niekoniecznie będzie równoznaczny z niższą jakością. W sklepie Auto Craft części samochodowe prezentują bardzo porównywalne właściwości względem podzespołów oficjalnie zalecanych przez producenta. Zależnie od rodzaju elementu oraz marki pojazdu, różnice w cenie potrafią przewyższyć 100%. Każdy kierowca powinien samodzielnie ocenić, czy wydawanie ponad dwukrotnie wyższej kwoty w autoryzowanej stacji obsługi za niemal identyczne wyposażenie okaże się opłacalne. Warto tutaj wspomnieć, że korzystanie z zamienników również pozwala na objęcie naprawy w ASO stosowną gwarancją, jeśli tylko naprawa odbywa się w certyfikowanym warsztacie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji nie zaszkodzi zasięgnąć porady u kilku różnych mechaników, a także zapoznać się z rzetelnymi testami w motoryzacyjnych czasopismach lub serwisach internetowych.

Dla kierowców

Więcej w dziale Dla kierowców

traffic-jam-688566_1920

Uwaga kierowcy! Duże utrudnienia na DK80 między Bydgoszczą a Toruniem

Mateusz Bąk15 listopada 2019
2019_10_28_parkingi_019

Nowy parking na Grudziądzkiej

Mateusz Bąk6 listopada 2019
parking_fot_mzd

Ruszyła budowa parkingu Park&Ride

Mateusz Bąk23 października 2019
tn_waly 3.10.19_3

Wraca ruch na Wały gen. Sikorskiego!

Mateusz Bąk3 października 2019
zolkiewskiego_zmiana_ruch_fot_mzd

Do galerii znów dojedziemy ulicą Żółkiewskiego!

Mateusz Bąk27 września 2019
r

W Toruniu mamy nowe rondo

Mateusz Bąk29 sierpnia 2019
auto-przyszlosci

Bezpieczeństwo na drodze – o czym należy pamiętać i co czeka nas w najbliższej przyszłości?

Redakcja ChilliTorun.pl27 sierpnia 2019
69273480_404615063746722_2937688069173673984_n

Uwaga kierowcy! Szosa Lubicka zablokowana! [FOTO]

Mateusz Bąk19 sierpnia 2019
Policyjne_radiowozy-1-1000x600

Policja zapowiada wzmożone kontrole!

Mateusz Bąk14 sierpnia 2019