fbpx
Dla kierowców

Oryginały czy zamienniki? Podczas naprawy samochodu należy bardzo dokładnie przemyśleć wybór części do auta

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Oryginały czy zamienniki? Podczas naprawy samochodu należy bardzo dokładnie przemyśleć wybór części do auta
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Elementy tworzące wszelkie układy w pojeździe podczas mechanicznej pracy poddawane są niewyobrażalnym przeciążeniom. W naturalny sposób prowadzi to do ich zużycia, co wiąże się z koniecznością ich wymiany. Najlepiej zrobić to zanim dojdzie do poważniejszych uszkodzeń wewnątrz auta. Jednak oryginalne części samochodowe montowane w ASO zwykle są dużo droższe od zamienników. Który z tych dwóch wariantów będzie optymalny?

Najwyższa jakość, a do tego taka sama cena. Zalety i wady autoryzowanych stacji obsługi

Kupując podzespoły wskazane przez producenta pojazdu kierowca me pewność, że stosuje najlepsze możliwe części samochodowe. A jeżeli jeszcze montuje je w ASO, dochodzą do tego jeszcze sprawdzone kompetencje specjalistów odpowiedzialnych za prawidłowy montaż wszystkich elementów. Niezaprzeczalną zaletą autoryzowanej stacji obsługi jest długa, co najmniej dwuletnia gwarancja na wymienione elementy oraz wykonaną przez mechaników pracę. W razie jakichkolwiek – odpukać – kłopotów z samochodem po wyjeździe z serwisu, zdecydowanie prościej będzie uzyskać dodatkową pomoc, ewentualnie wystąpić z roszczeniami majątkowymi. Jednak za najwyższy poziom akcesoriów oraz świadczonych usług trzeba słono zapłacić. Dla wielu osób przewidywane wydatki na pilną, potrzebną naprawę mogą okazać się nie do udźwignięcia. Czy to oznacza, że trzeba liczyć się z wyraźnie gorszą wydajnością i wytrzymałością części samochodowych? Niekoniecznie!

Specjaliści ze sklepu motoryzacyjnego pomogą dobrać równie dobry, a przy tym znacznie tańszy zamiennik

Jeżeli budżet z różnych powodów nie pozwala skorzystać z pełni usług ASO, należy rozejrzeć się za bardziej ekonomiczną alternatywą. Niższy koszt niekoniecznie będzie równoznaczny z niższą jakością. W sklepie Auto Craft części samochodowe prezentują bardzo porównywalne właściwości względem podzespołów oficjalnie zalecanych przez producenta. Zależnie od rodzaju elementu oraz marki pojazdu, różnice w cenie potrafią przewyższyć 100%. Każdy kierowca powinien samodzielnie ocenić, czy wydawanie ponad dwukrotnie wyższej kwoty w autoryzowanej stacji obsługi za niemal identyczne wyposażenie okaże się opłacalne. Warto tutaj wspomnieć, że korzystanie z zamienników również pozwala na objęcie naprawy w ASO stosowną gwarancją, jeśli tylko naprawa odbywa się w certyfikowanym warsztacie. Przed podjęciem ostatecznej decyzji nie zaszkodzi zasięgnąć porady u kilku różnych mechaników, a także zapoznać się z rzetelnymi testami w motoryzacyjnych czasopismach lub serwisach internetowych.

Dla kierowców

Więcej w dziale Dla kierowców

IMG-20200902-WA0009

Wypadek na autostradzie A1. Lamborghini stanęło w płomieniach

Redakcja ChilliTorun.pl2 września 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
city-1487891_1920

Strefa Płatnego Parkowania poszerzona

Mateusz Bąk23 lipca 2020
road-sign-4474011_960_720

Odcinek Chrobrego będzie zamknięty dla ruchu. Sprawdź objazd!

Mateusz Bąk23 lipca 2020
2019_12_16_parking_gregorkiewicza_017

Kolejne parkingi w Strefie Płatnego Parkowania?

Mateusz Bąk17 lipca 2020
Bez tytułu

Na moście będą betonować. Zmiany w organizacji ruchu!

Mateusz Bąk15 lipca 2020
20200706_094419

Nowe rondo turbinowe w Toruniu!

Mateusz Bąk6 lipca 2020
most_2020_06_04_1_mzd

Uwaga kierowcy – ruch wahadłowy na moście Piłsudskiego!

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w ruchu na placu Niepodległości! [MAPKA]

Mateusz Bąk9 czerwca 2020