fbpx
Dla kierowców

Remont Chełmińskiej oficjalnie zakończony! Co się zmieniło? (FOTO)

(fot. SKANSKA S.A.)
Remont Chełmińskiej oficjalnie zakończony! Co się zmieniło? (FOTO)
Mateusz Bąk
REAKCJE

Przebudowa Szosy Chełmińskiej między Trasą Prezydenta Władysława Raczkiewicza a Polną oficjalnie dobiegła końca! Jak zmienił się ten kilometrowy odcinek? 

Trasa zyskała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i drogę rowerową. Przebudowano też skrzyżowania Szosy Chełmińskiej: z ul. Żwirki i Wigury, Długą, św. Józefa, Bartkiewiczówny, Harcerską, Wodociągową i Długosza. Najistotniejsza zmiana dotyczyła jednak skrzyżowania z ul. Długą, gdzie powstał układ drogowy z wyspą centralną i sygnalizacją świetlną.

– Na tę przebudowę torunianie czekali wiele lat – mówi prezydent Michał Zaleski. – Jeszcze w 2017 roku Szosa Chełmińska między Trasą Władysława Raczkiewicza a Polną, parametrami odstawała od innych arterii. Na odcinku od Długiej do Polnej – po stronie zachodniej – w ogóle nie było chodników. Teraz to już tylko wspomnienie. Dzięki inwestycji zyskaliśmy dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i drogę rowerową.

(fot. SKANSKA S.A.)

(fot. SKANSKA S.A.)

Mimo lepszej jezdni kierowcy mają jednak powody do zmartwień, skarżąc się na korki wynikające z niepoprawnie skoordynowanej sygnalizacji świetlnej.

– Wspólnie z policją obserwujemy, jak rozkłada się ruch, jakie są preferencje kierowców – przekonuje Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD. – To pozwoli na wprowadzenie korekt. Potrzeba na to jednak kilku dni. Wielu kierowców oswaja się z nową organizacją ruchu i zupełnie nowym układem drogowym w tym miejscu. Warto dodać, że wprowadzanie sygnalizacji oraz ich koordynacja wymaga wielu testów i prób, co obecnie się odbywa. Dlatego apeluję do kierowców o cierpliwość.

(fot. SKANSKA S.A.)

(fot. SKANSKA S.A.)

W czasie prac powstał także fragment torowiska pod przyszłą linię tramwajową na Jar. Ponadto zmodernizowano przejazd kolejowy w okolicy Polnej. Zadbano też o kanalizację deszczową, sanitarną, sieć gazową, ciepłowniczą i wodociągową. Nie brak też ekranu akustycznego i nowym lamp.

Wartość inwestycji wynosi 19 409 795 złotych. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, dofinansowanie wynosi: 14 432 943,13 PLN. Wykonawcą robót jest Firma Skanska S.A.

źródło: MZD

(fot. SKANSKA S.A.)

(fot. SKANSKA S.A.)

Dla kierowców
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Dla kierowców

37_big

Zmiany na placu Pokoju Toruńskiego! [GRAFIKA]

Mateusz Bąk12 grudnia 2018
DSC0217-1000x600

Uwaga kierowcy! Zmiany w ruchu w trakcie święta Radia Maryja

Mateusz Bąk22 listopada 2018
cruiser-2361684_960_720-1000x600

Aż 36 interwencji jednego dnia! Policja apeluje do pieszych o odblaski

Mateusz Bąk14 listopada 2018
17-041_0003

Poczuj, co znaczy dachowanie!

Mateusz Bąk14 listopada 2018
parking_torun_2_3

Co z parkowaniem 12 listopada?

Mateusz Bąk8 listopada 2018
014 Co jest istotne przy wyborze firmy-odszkodowawczej - chillitorun

Co jest istotne przy wyborze firmy odszkodowawczej?

Redakcja ChilliTorun.pl8 listopada 2018
myjultradzwiekami cont zew myjka ciśnieniowa1 - chillitorun

Właściwe wyposażenie warsztatu podstawowym sposobem na wysoką jakość usług

Redakcja ChilliTorun.pl29 października 2018
20181026_140127 (Copy)

Przy SP4 w końcu mamy sygnalizację świetlną!

Mateusz Bąk28 października 2018
005 Na czym polega odkup odszkodowań komunikacyjnych - chillitorun

Na czym polega odkup odszkodowań komunikacyjnych?

Redakcja ChilliTorun.pl26 października 2018