fbpx
Custom Text
News

Praca i Studia? Dzięki Kolegium Jagiellońskiemu jest to możliwe – niezależnie od wieku!

Połączenie studiów z pracą to dziś powszechny problem. Jednak Kolegium Jagiellońskie da Ci taką możliwość (fot. Kolegium Jagiellońskie/facebook)
Praca i Studia? Dzięki Kolegium Jagiellońskiemu jest to możliwe – niezależnie od wieku!
Aleksy Kiełbasa
REAKCJE

Studia i praca to często wybierany przez studentów wariant. Nie zawsze jednak udaje się połączyć te dwie aktywności. Taką możliwość stwarza Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa. Jest to Uczelnia, w której bez problemu będziesz mógł zdobywać wykształcenie i zarabiać na swoje utrzymanie.

Praca i studia

Wielu młodych ludzi chcąc podjąć studia nie może pozwolić sobie wyłącznie na poświęcenie się nauce. Wyjazd z rodzinnej miejscowości do innego miasta przysparza wielu problemów, przede wszystkim finansowych. Stąd też nierzadko studenci podejmują pełnowymiarową prace zarobkową. Są wśród nich także osoby, chcące łączyć studia i pracę, aby zdobywać cenne doświadczenie, ale również takie, które dopiero po kilku latach decydują się na powrót do edukacji. Możliwość pogodzenia nauki z pracą daje Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa!

W przeciwieństwie do niektórych uczelni w regionie, gdzie zjazdy są od piątku do niedzieli, organizacja studiów w KJ pozwala na łączenie pracy i studiowania – mówi Ireneusz Margol, student Kolegium Jagiellońskie – Toruńskiej Szkoły Wyższej.  Zjazdy odbywają się tylko w soboty i niedziele. Program i plan zajęć jest tak ułożony, by dni robocze były tylko do dyspozycji studentów. Poza tym, w szczególnych sytuacjach, takich jak nieprzewidziane obowiązki zawodowe, niestandardowy czas pracy, uczelnia „nie robi studentom pod górę” i jest możliwość indywidualnego realizowania programu. Pod tym względem studiowanie w KJ nie powoduje u mnie żadnych napięć, stresów lub logistycznych niespodzianek – dodaje.

Jak wygląda studiowanie na Kolegium Jagiellońskim – Toruńskiej Szkole Wyższej ?

Zjazdy odbywają się w weekendy raz, dwa lub czasem trzy razy w miesiącu. Jest to uzależnione od kilku czynników, np. od długości miesiąca. Oczywiście studenci mogą również wystąpić, w uzasadnionych przypadkach, o indywidualną organizację studiów.

Po pierwsze, że jest to dla mnie przygoda przez duże „P” – zaczyna Ireneusz. Żeby była jasność – studiując na tej uczelni czuję, że się rozwijam, zdobywam wiele nowych umiejętności i wiedzę. Wymaga to ode mnie wysiłku oraz poświęcenia czasu, ale traktuję moje studiowanie jako wyzwanie, okazję do nowych doświadczeń oraz odkrywania siebie, swoich zasobów i słabości. Bonusem jaki otrzymuję podczas studiów jest ogromne zróżnicowanie grupy studenckiej, w której się uczę – pod względem posiadanego już doświadczenia zawodowego, ale i życiowego. Kolejnym atutem studiowania w Kolegium Jagiellońskim jest kadra, która w większości składa się z praktyków. Przekazują oni swoją wiedzę praktyczną, którą zdobywali pracując w instytucjach i placówkach, poza pracą dydaktyczną na uczelni. Podczas zajęć otrzymujemy profesjonalną opiekę dydaktyczną, ale też jakże dla nas ważną – opiekę emocjonalną. Jako student Kolegium Jagiellońskiego bardzo sobie cenię indywidualne podejście do każdego ze studentów, którego doświadczamy od całej kadry uczelni. Do tego, jak już wspomniałem, zjazdy są w soboty oraz niedziele, uczelnia znajduje się w ścisłym centrum Torunia przy ulicy Jęczmiennej, jest w niej bardzo przyjazny i kameralny klimat co daje też poczucie bezpieczeństwa – dlatego właśnie wybrałem Kolegium Jagiellońskie –  Toruńską Szkołę Wyższą.

Większe możliwości

Dzięki wyższemu wykształceniu otworzysz przed sobą drzwi do wielu możliwości. Podczas studiowania niektórzy studenci podejmują pracę w swoim przyszłym zawodzie – w granicach uprawnień jakie posiadają, a niektórzy decydują się nawet na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Nauka w Kolegium Jagiellońskim – Toruńskiej Szkole Wyższej nie tylko umożliwi Tobie zdobycie niezbędnych kwalifikacji, ale także ułatwi realizację zaplanowanej przez Ciebie ścieżki kariery.

Zawodowo jestem instruktorem terapii uzależnień – opowiada Ireneusz. Posiadam certyfikat PARPA (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), pracuję w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, a także prowadzę swój prywatny gabinet terapii uzależnień. Ukończenie studiów magisterskich na kierunku pedagogika pozwoli mi na rozszerzenie moich kompetencji oraz rozwój zawodowy. Uzyskam wiele dodatkowych uprawnień, pomimo że już teraz legitymuję się wyższym wykształceniem i wieloletnim stażem zawodowym. Takie instytucje jak PARPA, Ministerstwo Zdrowia czy Narodowy Fundusz Zdrowia wymagają posiadania tytułu magistra np. pedagogiki, psychologii, czy socjologii, bym mógł rozpocząć proces certyfikacji na specjalistę psychoterapii uzależnień. Ponieważ z wyżej wymienionych kierunków studiów pedagogika jest mi bliska zawodowo oraz mentalnie, wybrałem właśnie studia magisterskie na tym kierunku.

Koszty

Wszelkie informacje na temat kosztów znajdziesz pod tym linkiem: http://kj.edu.pl/rekrutacja-2/

 

News
Aleksy Kiełbasa

Pasjonat piłki nożnej, skoków narciarskich i dobrego kina. Generalnie człowiek sportu, ale lubi także wiedzieć, co się dzieje wokół. Dziennikarz, komentator oraz spiker radiowy. Otwarty, uśmiechnięty i przy tym bardzo gadatliwy. Zauroczony Toruniem.

Więcej w dziale News

42575363_2458090540868070_8119433491797508096_n-1000x600

Sławomir Mentzen pochwalił… swoich kontrkandydatów

Mateusz Bąk17 października 2018
received_351143508969364

Uwaga kierowcy – wypadek na Reja!

Mateusz Bąk16 października 2018
SONY DSC

Toruń jednak będzie mieć most tymczasowy!

Mateusz Bąk16 października 2018
34160251_1643042872431047_6473930829486620672_o

Torunianin pilnie potrzebuje krwi! Choruje na białaczkę

Mateusz Bąk15 października 2018
mzk pożar

Kłęby dymu nad Toruniem. Autobus stanął w płomieniach! (FOTO + WIDEO)

Mateusz Bąk10 października 2018
traffic-signal-495205_960_720

Na Turystycznej powstanie rondo. Uwaga na utrudnienia!

Mateusz Bąk10 października 2018
146-229112

Trwają poszukiwania 39-latka! Jest podejrzenie samobójstwa

Mateusz Bąk10 października 2018
z2thumb_3

Remont Chełmińskiej oficjalnie zakończony! Co się zmieniło? (FOTO)

Mateusz Bąk9 października 2018
43454504_2128642594051008_4563782835130859520_n

PILNE! Zderzenie pojazdów MZK! Ruch tramwajów wstrzymany

Mateusz Bąk9 października 2018