fbpx
News

Sportowe Wagary 2018 w Arenie Toruń

Sportowe Wagary 2018 w Arenie Toruń (fot. archiwum)
Sportowe Wagary 2018 w Arenie Toruń
Konrad Marzec
REAKCJE

To druga edycja wydarzenia przygotowanego na pierwszy dzień wiosny dla uczniów  z toruńskich szkół podstawowych, którego organizatorami są: Gmina Miasta Toruń (Wydział Sportu i Rekreacji UM) i Radio GRA oraz Stowarzyszenie Go Sport

Powitanie wiosny na sportowo. Blisko 2 tysiące uczniów toruńskich szkół podstawowych i weźmie udział w nietypowych obchodach  popularnego Dnia Wagarowicza. Sportowe Wagary to świetna okazja do spotkania mistrzów sportu z Torunia. W całej imprezie udział weźmie ok. tysiąca uczniów oraz 22 kluby sportowe. Możliwy jest także udział prezydenta Michała Zaleskiego.

Uczniowie kilkunastu toruńskich szkół spotkają się m.in. z piłkarzami  Elany, laskarzami Pomorzanina, futbolistami amerykańskimi z ekipy Angels, koszykarkami Energii Toruń i siatkarkami Poli Budowlanych.  Będą też pokazy sztuk walki w wykonaniu m.in. karateków z Toruńskiego Klubu Kumade i judoków z Toruńskiego Klubu Judo. W akcji będzie można też zobaczyć pięściarzy z Ringu Wolnego, czy najlepszych wspinaczy z U Rock z naszego miasta, którzy zaprezentują swoje umiejętności na ścianie wspinaczkowej Areny Toruń.  Zaplanowano też spotkania  z żużlowcami z KS Toruń, zawodnikami jeżdżącymi na Pit Bike’ach, czyli mini motocyklach crossowych, czy curlerami z Toruńskiego Klubu Curlingowego, którzy zaprezentują halową wersję uprawianej przez siebie dyscypliny.  W programie imprezy są też mini zawody w halowej odmianie hokeja przygotowane przez ekipę Pomorzanina Toruń i hokeistów Nesty Mires, czy rywalizacja  na ergometrach wioślarskich pod okiem zawodników AZS UMK Toruń.  Swój udział w imprezie zapowiedzieli też koszykarze Twardych Pierników i  olimpijki z kolarskiego klubu Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Ponadto będzie okazja by pojeździć na rolkach ze szkołą Ice&roll. Swoje umiejętności przy tenisowym stole zaprezentują przedstawiciele KST Energii Toruń.

Sportowe Wagary 2018 - oficjalny plakat wydarzenia

Sportowe Wagary 2018 – oficjalny plakat wydarzenia

Uczestników „Sportowych Wagarów” zaprosimy również do strefy bezpieczeństwa i edukacji przygotowanej przez toruńską policję oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu.

Organizatorzy  przygotowali mnóstwo nagród dla uczestników  Sportowej Wiosny w Arenie Toruń! Będzie można powalczyć o profesjonalne piłki do różnych dyscyplin, sportowe akcesoria, bidony, plecaki, torby,  zegarki sportowe, bilety i wejściówki na mecze toruńskich drużyn. Do tego sporo gadżetów i słodkości ufundowanych przez Polski Cukier. Będzie tez okazja by obejrzeć wystawę Gwiazd Toruńskiego Sportu, czyli kolekcję koszulek  z autografami sportowców z naszego miasta.

Impreza rozpocznie się w bocznej sali Areny Toruń przy ulicy Bema, w pierwszy dzień wiosny, w środę 21 marca o 10.00 i potrwa do 14.00.

News
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale News

technology-2500010_1920

Kradzież alkoholu ze sklepu na Bydgoskim. Mamy wideo z wizerunkiem sprawców!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
unnamed

Szykują się zmiany w kursowaniu kolejnych linii autobusowych!

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
2020_06_09_powrot_tramwaju_na_jpii_007

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie alei św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
city-1487891_1920

Strefa Płatnego Parkowania poszerzona

Mateusz Bąk23 lipca 2020
road-sign-4474011_960_720

Odcinek Chrobrego będzie zamknięty dla ruchu. Sprawdź objazd!

Mateusz Bąk23 lipca 2020
DSC1558-1000x600

Czy linie nr 18 i 22 zostaną wycofane? Prezydent wydał komunikat

Mateusz Bąk22 lipca 2020
2020/07/22 Torun
Podpisanie umowy MZK i PESY na dostawe nowytch tramwajow w Toruniu..
Fot. Wojtek Szabelski / szabelski.com

Miasto kupuje kolejne tramwaje

Mateusz Bąk22 lipca 2020
unnamed (1)

Radny i dwaj posłowie wystosowali apel do prezydenta! Chodzi o linie autobusowe

Mateusz Bąk21 lipca 2020
pilne

W weekend zaginęła 22-letnia studentka! [FOTO]

Mateusz Bąk20 lipca 2020