fbpx
News

Sportowe Wagary 2018 w Arenie Toruń

Sportowe Wagary 2018 w Arenie Toruń (fot. archiwum)
Sportowe Wagary 2018 w Arenie Toruń
Konrad Marzec
REAKCJE

To druga edycja wydarzenia przygotowanego na pierwszy dzień wiosny dla uczniów  z toruńskich szkół podstawowych, którego organizatorami są: Gmina Miasta Toruń (Wydział Sportu i Rekreacji UM) i Radio GRA oraz Stowarzyszenie Go Sport

Powitanie wiosny na sportowo. Blisko 2 tysiące uczniów toruńskich szkół podstawowych i weźmie udział w nietypowych obchodach  popularnego Dnia Wagarowicza. Sportowe Wagary to świetna okazja do spotkania mistrzów sportu z Torunia. W całej imprezie udział weźmie ok. tysiąca uczniów oraz 22 kluby sportowe. Możliwy jest także udział prezydenta Michała Zaleskiego.

Uczniowie kilkunastu toruńskich szkół spotkają się m.in. z piłkarzami  Elany, laskarzami Pomorzanina, futbolistami amerykańskimi z ekipy Angels, koszykarkami Energii Toruń i siatkarkami Poli Budowlanych.  Będą też pokazy sztuk walki w wykonaniu m.in. karateków z Toruńskiego Klubu Kumade i judoków z Toruńskiego Klubu Judo. W akcji będzie można też zobaczyć pięściarzy z Ringu Wolnego, czy najlepszych wspinaczy z U Rock z naszego miasta, którzy zaprezentują swoje umiejętności na ścianie wspinaczkowej Areny Toruń.  Zaplanowano też spotkania  z żużlowcami z KS Toruń, zawodnikami jeżdżącymi na Pit Bike’ach, czyli mini motocyklach crossowych, czy curlerami z Toruńskiego Klubu Curlingowego, którzy zaprezentują halową wersję uprawianej przez siebie dyscypliny.  W programie imprezy są też mini zawody w halowej odmianie hokeja przygotowane przez ekipę Pomorzanina Toruń i hokeistów Nesty Mires, czy rywalizacja  na ergometrach wioślarskich pod okiem zawodników AZS UMK Toruń.  Swój udział w imprezie zapowiedzieli też koszykarze Twardych Pierników i  olimpijki z kolarskiego klubu Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Ponadto będzie okazja by pojeździć na rolkach ze szkołą Ice&roll. Swoje umiejętności przy tenisowym stole zaprezentują przedstawiciele KST Energii Toruń.

Sportowe Wagary 2018 - oficjalny plakat wydarzenia

Sportowe Wagary 2018 – oficjalny plakat wydarzenia

Uczestników „Sportowych Wagarów” zaprosimy również do strefy bezpieczeństwa i edukacji przygotowanej przez toruńską policję oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu.

Organizatorzy  przygotowali mnóstwo nagród dla uczestników  Sportowej Wiosny w Arenie Toruń! Będzie można powalczyć o profesjonalne piłki do różnych dyscyplin, sportowe akcesoria, bidony, plecaki, torby,  zegarki sportowe, bilety i wejściówki na mecze toruńskich drużyn. Do tego sporo gadżetów i słodkości ufundowanych przez Polski Cukier. Będzie tez okazja by obejrzeć wystawę Gwiazd Toruńskiego Sportu, czyli kolekcję koszulek  z autografami sportowców z naszego miasta.

Impreza rozpocznie się w bocznej sali Areny Toruń przy ulicy Bema, w pierwszy dzień wiosny, w środę 21 marca o 10.00 i potrwa do 14.00.

News
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale News

pilne

Śmiertelne wypadki w Lipnie i Nakle nad Notecią! Utrudnienia na DK 10

Mateusz Bąk17 stycznia 2020
fhfh

Tragiczny finał nieprawidłowego wyprzedzania na DK 91

Mateusz Bąk17 stycznia 2020
tramwaje_zmiany_m_litwin-1

Tramwaje otrzymają imiona twórców toruńskiej niepodległości

Mateusz Bąk16 stycznia 2020
industry-1957317_960_720

Toruń zaskarżony do sądu! Warszawski aktywista podważa legalność opłaty klimatycznej

Mateusz Bąk15 stycznia 2020
plac_hoffmanna_fot_malgorzata_litwin

Czy to przejście jest bezpieczne? To wideo wiele wyjaśnia…

Mateusz Bąk14 stycznia 2020
800px-Most_tymczasowy_DMS_65_na_rzece_Prudnik,_Prudnik_2018.04.27_(11)

Rusza przetarg na przebudowę dróg do przeprawy tymczasowej!

Mateusz Bąk14 stycznia 2020
fire-1345264_1920

Pożar hali na Grudziądzkiej. Dramat klubu bokserskiego…

Mateusz Bąk10 stycznia 2020
25528843203_aee27cedbc_b

Iwona Michałek znów wiceministrem. Tym razem w resorcie…

Mateusz Bąk10 stycznia 2020
dav

Od jutra na placu Hoffmanna pojedziemy turbiną!

Mateusz Bąk23 grudnia 2019