fbpx
Sprawy studenckie

A Ty robisz to na dwa?

Zrób to #nadwa! (fot. materiały organizatora)
A Ty robisz to na dwa?
REAKCJE

Od niedawna w Toruniu ciekawość budzą dość dwuznaczne treści, kryjące się pod hasłem „Robię to na dwa”. Tajemnicza kampania na pierwszy rzut oka sugerowała ukazanie problemu uzależnienia od seksu lub narkotyków. Jej przesłanie zostało już ujawnione i nie ma nic wspólnego z przypuszczeniami ludzi

Spot zapowiadający akcję miał przede wszystkim zaintrygować, co z pewnością mu się udało. Główna bohaterka Marta wymieniała wyrwane z kontekstu czynności, kojarzące się z uzależnieniem od seksu i narkotyków, a filmik utrzymany był w mrocznej stylistyce. Jego kontynuacją było dokończenie przez Martę dwuznacznych wyrażeń i wyjaśnienie, że chodziło o… Studiowanie dwóch kierunków!

Autorami kampanii “Robię to na dwa” są studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej celem jest zachęcenie studentów do podjęcia nauki na dwóch kierunkach jednocześnie. Chcą oni obalić stereotypy dotyczące kwestii poświęcania całego swojego czasu na naukę. Wcale nie musi tak być! Wystarczy dobrze zorganizować swój czas i wszystko da się pogodzić. Znajdzie się wtedy czas na spotkania ze znajomymi, odpoczynek, imprezy czy rozwijanie swoich pasji. A plusów podjęcia dwóch kierunków studiów jest wiele – obszerna wiedza w kilku dziedzinach, lepsze cv, większe perspektywy, a co za tym idzie – być może lepsza praca w przyszłości.

Osoby studiujące 2 kierunki postrzegane są często jako osoby poświęcające cały swój czas jedynie nauce. Poprzez kampanię “Robię to na dwa” chcemy pokazać, że rzeczywistość jest zupełnie inna – twierdzą organizatorzy.

Na profilu akcji na Facebooku zaczęły pojawiać się historie osób, które jednocześnie studiują dwa fakultety. Na swoim przykładzie pragną pokazać i zachęcić, że warto robić to #nadwa.

A Ty… Podejmiesz wyzwanie?

 

Sprawy studenckie

Więcej w dziale Sprawy studenckie

unnamed

Poznaliśmy tegoroczny ranking “Perspektyw”. Jak wypadły toruńskie uczelnie?

Mateusz Bąk17 lipca 2020
800px-Toruń_rektorat_UMK

Rektor UMK wydał nowe zarządzenie! Co z zajęciami i sesją?

Mateusz Bąk27 maja 2020
_DSC5997

Studenci UMK utworzyli petycję w sprawie sesji

Mateusz Bąk20 maja 2020
centrum_weterynarii_umk_-_wizualizacja_1

Tak będzie wyglądać Centrum Medycyny Weterynaryjnej

Mateusz Bąk23 marca 2020
Akademik_UMK_Torun

Akademiki przeznaczone na kwarantanne? Ważny komunikat Kanclerza UMK!

Mateusz Bąk20 marca 2020
rektor umk

UMK ma nowego rektora

Mateusz Bąk12 marca 2020
DSC_3510

Juwenalia odwołane! Rektor UMK wydał komunikat

Mateusz Bąk11 marca 2020
DSC6227-1000x600

UMK będzie mieć nowego rektora! Znamy termin wyborów

Mateusz Bąk3 lutego 2020
1280px-Nicolaus_Copernicus_University_in_Toruń_rectors_office-1000x600-1

Muzułmańscy studenci UMK z nietypową prośbą

Mateusz Bąk21 listopada 2019