fbpx
Sprawy studenckie

Gdzie, za ile i czy w ogóle? Sprawdzamy oferty wynajmu dla studentów

Ofert wynajmu dla studentów pozostało niewiele (fot. wikipedia)
Gdzie, za ile i czy w ogóle? Sprawdzamy oferty wynajmu dla studentów
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

W tym tygodniu rozpoczął się kolejny etap walki studentów o licencjaty, tytuły magistrów, doktorów etc… W drodze do sukcesu trzeba jednak stworzyć sobie odpowiednie warunki do nauki. Sprawdziliśmy, jakie pozostały jeszcze oferty wynajmu oraz ile trzeba przeznaczyć na lokum w Toruniu

Ofert jest już coraz mniej. Znaleźć coś sensownego będzie ciężko. Gdzie zatem szukać? Nie powinno dziwić, że tereny wokół UMK cieszą się największym zainteresowaniem. Studenci oblegają takie ulice jak: Broniewskiego, Gagarina, Fałata, Łukasiewicza – generalnie Bydgoskie Przedmieście. Wynajem mieszkania w tej okolicy o powierzchni 48 m kwadratowych aktualnie kosztuje 1500 zł + czynsz administracyjny 405 zł. Osoby szukające w tej okolicy ciekawego i przyjaznego cenowo lokum o tej porze muszą liczyć na cud. Polecamy zatem kierować się w osiedla nieco oddalone od kampusu.

Chyba, że odpowiada Wam wynajem pokoju. Tu można natknąć się na atrakcyjne oferty, zaczynające się już od 350 zł za 1 pokój + opłaty za prąd i wodę. Średni koszt wynajmu jest jednak nieco wyższy. Wynosi on 512 zł. Z ofert mieszkań oddalonych od kampusu nieźle prezentuje się osiedle Koniuchy. Tu dwupokojowe mieszkanie można wynająć za około 1400 zł (łącznie z wszystkimi opłatami). Kawalerka natomiast ze wszystkimi opłatami to koszt 1250 zł.

Jeśli długie poszukiwania nie przyniosą efektu, z odsieczą przychodzi Rubinkowo. Tu ceny prezentują się naprawdę atrakcyjnie. Wbrew pozorom ta część miasta też jest często zamieszkiwana przez studentów, właśnie ze względu na niskie koszta wynajmu. Na dwupokojowe mieszkanie trzeba przeznaczyć 1200 zł (w tym uśredniona wysokość opłat za prąd i wodę).

Nie pomogą – przynajmniej na razie – akademiki. Wszystkie miejsca są już zapełnione. Domy studenckie pękają w szwach. Mimo to zalecamy kontrolowanie sytuacji, bo szkolnictwo wyższe potrafi sprawiać studentom wiele trudności, czasem zmuszając nawet do przerwania nauki. Niewykluczone, że wkrótce zwolnią się miejsca.

Ofert pozostało naprawdę niewiele. Studentom, którzy nie zdążyli jeszcze znaleźć dachu nad głową, zalecamy pośpiech, bo czasu jest coraz mniej!

 

Więcej w dziale Sprawy studenckie

unnamed

Poznaliśmy tegoroczny ranking “Perspektyw”. Jak wypadły toruńskie uczelnie?

Mateusz Bąk17 lipca 2020
800px-Toruń_rektorat_UMK

Rektor UMK wydał nowe zarządzenie! Co z zajęciami i sesją?

Mateusz Bąk27 maja 2020
_DSC5997

Studenci UMK utworzyli petycję w sprawie sesji

Mateusz Bąk20 maja 2020
centrum_weterynarii_umk_-_wizualizacja_1

Tak będzie wyglądać Centrum Medycyny Weterynaryjnej

Mateusz Bąk23 marca 2020
Akademik_UMK_Torun

Akademiki przeznaczone na kwarantanne? Ważny komunikat Kanclerza UMK!

Mateusz Bąk20 marca 2020
rektor umk

UMK ma nowego rektora

Mateusz Bąk12 marca 2020
DSC_3510

Juwenalia odwołane! Rektor UMK wydał komunikat

Mateusz Bąk11 marca 2020
DSC6227-1000x600

UMK będzie mieć nowego rektora! Znamy termin wyborów

Mateusz Bąk3 lutego 2020
1280px-Nicolaus_Copernicus_University_in_Toruń_rectors_office-1000x600-1

Muzułmańscy studenci UMK z nietypową prośbą

Mateusz Bąk21 listopada 2019