fbpx
Sprawy studenckie

Kontrowersje wokół boiska przy uczelni o. Rydzyka…

(fot. wikipedia)
Kontrowersje wokół boiska przy uczelni o. Rydzyka…
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka powstanie wielofunkcyjne boisko. Fundusze na budowę obiektu będę pochodzić z budżetu obywatelskiego. Nie wszystkim podoba się ta sytuacja, ale tak zagłosowała większość torunian. O co więc chodzi? 

Inwestycja pochłonie 420 tys złotych. Boisko ma być ogólnodostępne, choć zapewne najbardziej skorzystają z niego studenci uczelni ojca redemptorysty. Każdy będzie mógł wejść bezpłatnie, był to warunek, aby projekt został zakwalifikowany do głosowania. Znajdą się tam boiska do piłki nożnej (ze standardami wypełniającymi wymagania FIFA), siatkówki oraz koszykówki. Obiekt będzie ogrodzony oraz oświetlony lampami LED.

Niektórym mieszkańcom nie odpowiadają zasady głosowania podczas planowania budżetu partycypacyjnego oraz umiejscowienie boiska. Pewna część torunian uważa, iż mieszkańcy powyżej wieku studenckiego nie mają szans przegłosować studentów i jest to niesprawiedliwe (chodzi również o remont dróg dojazdowych oraz parkingów wokół akademików na Bydgoskim Przedmieściu). Wydaję się to dość krzywdzącą oceną, gdyż jest realizowanych wiele innych inwestycji zupełnie niezwiązanych ze studentami. Pojawiają się także uwagi, co do miejsca budowy obiektu. Niektórzy zarzucają, że to studenci o. Rydzyka mieli znaczący udział w tym, aby kompleks powstał właśnie na obrzeżach Torunia. Jednak z naszych informacji wynika, że uczniowie WSKSiM w większości głosowali za projektem “Namioty Wyklętych”. Zatem zarzuty w ich kierunku nie są poparte realnymi argumentami, zwłaszcza, że trudno byłoby uzbierać ponad 600 głosów na inną inwestycję akurat we wspomnianej placówce. Tymczasem Urząd Miasta czeka na zgłoszenia wykonawców projektu do 6 września bieżącego roku.

A co Wy myślicie o zasadach rozdziału budżetu partycypacyjnego? Też uważacie, że miasto cierpi, bo realizowane są projekty wybrane przez studentów? Piszcie w komentarzach!

Więcej w dziale Sprawy studenckie

unnamed

Poznaliśmy tegoroczny ranking “Perspektyw”. Jak wypadły toruńskie uczelnie?

Mateusz Bąk17 lipca 2020
800px-Toruń_rektorat_UMK

Rektor UMK wydał nowe zarządzenie! Co z zajęciami i sesją?

Mateusz Bąk27 maja 2020
_DSC5997

Studenci UMK utworzyli petycję w sprawie sesji

Mateusz Bąk20 maja 2020
centrum_weterynarii_umk_-_wizualizacja_1

Tak będzie wyglądać Centrum Medycyny Weterynaryjnej

Mateusz Bąk23 marca 2020
Akademik_UMK_Torun

Akademiki przeznaczone na kwarantanne? Ważny komunikat Kanclerza UMK!

Mateusz Bąk20 marca 2020
rektor umk

UMK ma nowego rektora

Mateusz Bąk12 marca 2020
DSC_3510

Juwenalia odwołane! Rektor UMK wydał komunikat

Mateusz Bąk11 marca 2020
DSC6227-1000x600

UMK będzie mieć nowego rektora! Znamy termin wyborów

Mateusz Bąk3 lutego 2020
1280px-Nicolaus_Copernicus_University_in_Toruń_rectors_office-1000x600-1

Muzułmańscy studenci UMK z nietypową prośbą

Mateusz Bąk21 listopada 2019