fbpx
Sprawy studenckie

Toruńscy studenci na WOŚP – WPiSM działa po raz kolejny!

WOŚP na WPiSM to studencka akcja pomocy największej akcji charytatywnej w Polsce (fot. materiały organizatora)
Toruńscy studenci na WOŚP – WPiSM działa po raz kolejny!
Jakub Strzelka
REAKCJE

W WOŚP od lat włączają się przedstawiciele najróżniejszych grup społecznych: uczniowie, politycy, sportowcy itd. W społeczności tej znajdują się także studenci z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Już od czterech lat organizują towarzyszące WOŚPowi eventy. Nie zabraknie ich również tym razem. Zapowiada się niezwykle interesująco – WOŚP na WPiSM wraca!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy służy pomocy, ale i świetnej zabawie. Taka jest idea całego przedsięwzięcia. Pomoc ta nie sprowadza się jednak tylko i wyłącznie do kwestowania z puszką w ręce. Doskonale wiedzą o tym studenci z wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych, którzy kolejny rok z rzędu są zaangażowani w WOŚP. Eventy organizowane przez nich są bardzo różnorodne i każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Studenci w znacznej mierze stawiają na sport. W poprzednich latach z okazji finału WOŚP organizowane były różnorakie turnieje sportowe, m.in. koszykarskie i piłkarskie, z których dochód był przeznaczany na rzecz fundacji. Podobnie będzie i tym razem. 8 stycznia w hali IV Liceum Ogólnokształcącego, przy ul. Warszawskiej zostanie rozegrany turniej charytatywny. Wstęp będzie kosztował 4 złote (nie dotyczy uczniów IV LO). Zebrane pieniądze zostaną przekazane sztabowi WOŚP. Przez cały czas trwania rozgrywek będzie można odwiedzić także punkt krwiodawstwa i oddać swoją krew na rzecz najbardziej jej potrzebujących. Odbędzie się także rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

Nie zabraknie także atrakcji kulturalnych. Wieczorem, gdy sportowe emocje już opadną, w Od Nowie rozpocznie się część artystyczna, podczas której swoje koncerty zagrają takie zespoły jak Sztokholm, Burleska, Der Birken (tu ciekawostka – w zespole występują legendarni wykładowcy wydziału profesor Marek Jeziński, oraz doktor Łukasz Wojtkowski) i Tenpercentkiss. Na scenie pojawi się również Zwierzak. Podczas koncertu odbędą się licytacje, w których do wygrania będą liczne ciekawe fanty. Bilet wstępu będzie do nabycia w cenie czterech złotych.

Coś dla siebie znajdą również fani e-gamingu. 9 stycznia w budynku UCNTN przy ul. Gagarina odbędzie się turniej w popularną grę internetową – League of Legends.

W ramach WOŚP na WPiSM organizujemy trzy główne imprezy – mówi Damian Zatorski, jeden z organizatorów akcji i prezes SKN Klubu Dziennikarza. – Oprócz dobrze znanego wszystkim turnieju piłkarskiego i koncertu w Od Nowie, czeka nas wydarzenie bez precedensu. 9 stycznia zostanie rozegrany pierwszy w historii WOŚP na WPiSM Final turnieju League of Legends. W hali UCNTN-u zmierzą się ze sobą najlepsze ekipy z III LO, IV LO oraz WPiSM. W trakcie rozgrywek nie zabraknie tez tradycyjnych licytacji czy konkursów. 

Podobne eventy z okazji WOŚP studenci WPiSM organizowali już w przeszłości. W 2012 udało się uzbierać przeszło tysiąc złotych. Rok później środków było już dwukrotnie więcej. Po turniejach i koncertach w roku 2014 do kasy WOŚP wpłynęło już ponad cztery i pół tysiąca złotych. Te z roku na rok rosnące liczby świadczą tylko o tym, że torunianom przypadła do gustu pomoc przez aktywne spędzanie czasu. To rokuje dobrze na kolejną edycję WPiSM na WOŚP. Ta już w dniach 8-9 stycznia 2016 roku. Zapraszamy do pomagania!

8657_638555332953594_3333735310246638610_n

Sprawy studenckie
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Sprawy studenckie

unnamed

Poznaliśmy tegoroczny ranking “Perspektyw”. Jak wypadły toruńskie uczelnie?

Mateusz Bąk17 lipca 2020
800px-Toruń_rektorat_UMK

Rektor UMK wydał nowe zarządzenie! Co z zajęciami i sesją?

Mateusz Bąk27 maja 2020
_DSC5997

Studenci UMK utworzyli petycję w sprawie sesji

Mateusz Bąk20 maja 2020
centrum_weterynarii_umk_-_wizualizacja_1

Tak będzie wyglądać Centrum Medycyny Weterynaryjnej

Mateusz Bąk23 marca 2020
Akademik_UMK_Torun

Akademiki przeznaczone na kwarantanne? Ważny komunikat Kanclerza UMK!

Mateusz Bąk20 marca 2020
rektor umk

UMK ma nowego rektora

Mateusz Bąk12 marca 2020
DSC_3510

Juwenalia odwołane! Rektor UMK wydał komunikat

Mateusz Bąk11 marca 2020
DSC6227-1000x600

UMK będzie mieć nowego rektora! Znamy termin wyborów

Mateusz Bąk3 lutego 2020
1280px-Nicolaus_Copernicus_University_in_Toruń_rectors_office-1000x600-1

Muzułmańscy studenci UMK z nietypową prośbą

Mateusz Bąk21 listopada 2019