fbpx
Sprawy studenckie

WOŚP na WPiSM walczy o głosy w ogólnopolskim rankingu Studenckiego Projektu Roku!

W 2011 roku została zapoczątkowana piękna tradycja na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych (fot. materiały organizatora)
WOŚP na WPiSM walczy o głosy w ogólnopolskim rankingu Studenckiego Projektu Roku!
Marcin Morkowski
REAKCJE

Różnorodność inicjatyw uczelnianych potrafi ucieszyć niejedno oko obecnych jak i byłych studentów, którzy regularnie dokładali lub nadal dokładają swoją cegiełkę do wspólnej sprawy. Nie inaczej jest również w przypadku jednego z wydziałów toruńskiego UMK, który walczy o głosy w ogólnopolskim konkursie na najciekawszą inicjatywę studencką. Działalność charytatywna może się opłacić, ponieważ w grę wchodzi łączna pula 35.000 zł dla laureatów na kolejne projekty

Studencki Projekt Roku to specjalny konkurs organizowany przez PZU, którego celem jest wyłonienie tej najbardziej docenianej oraz lubianej inicjatywy uczelnianej. Powszechny Zakład Ubezpieczeń chce w ten sposób nagrodzić aktywność studentów oraz samej uczelni, oferując atrakcyjne nagrody pieniężne oraz wsparcie merytoryczne przez cały rok akademicki. W szranki z innymi uczelniami oraz uniwersytetami stanął również Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK w Toruniu. To właśnie w jego murach została zapoczątkowana tradycja corocznych turniejów charytatywnych WOŚP na WPiSM, które są organizowane przez dr. Wojciecha Peszyńskiego, studentów WPiSM oraz SKN Klub Dziennikarza.

Zdecydowana większość zgłoszeń opiera się na podstawowej kategorii, jaką jest kultura i rozwój osobisty. Nasza rodzima inicjatywa charytatywna dodatkowo dorzuca do swoich szeregów rozrywkę oraz odpowiedzialność społeczną. Uczestnicy turnieju, poprzez wiele kropel zostawionego na boisku potu, nie tylko świetnie się bawią, ale nic bardziej ich nie satysfakcjonuje i nie wyzwala, jak pomoc niesiona uzasadnionym wysiłkiem fizycznym. Przez kilka lat działalności, turniej zdołał zaskarbić sobie wiele życzliwych serc oraz zdobyć spore uznanie, nie tylko w oczach uczestników.

“Obecnie „WOŚP na WPiSM” to impreza, w której gra wielu studentów, wykładowców i znanych Torunian. To nie tylko turniej piłkarski, ale też koncerty, e-gaming oraz krwiodawstwo. W ciągu 5 edycji zebraliśmy dla chorych dzieci i seniorów przeszło 20tys. zł. Zebraliśmy też kilkaset litrów krwi, a tego nie kupimy w sklepie” – podkreślają organizatorzy turnieju w oficjalnym zgłoszeniowym portfolio.

O tym samym przekonuje prof. dr hab. Roman Bäcker, który w materiale przygotowanym przez SKN Klub Dziennikarza mówi: “Mamy tu do czynienia z aktywnością o charakterze bardzo wyraźnie obywatelskim, dobroczynnym i sensownym”

Obserwatorzy kilkuletniej działalności inicjatywy, jak również sami uczestnicy, są pod ogromnym wrażeniem sukcesu, jaki osiąga WOŚP na WPiSM każdego roku. Jako redakcja wspieramy inicjatywę od kilku lat, zaś w ubiegłej edycji mieliśmy okazję wystąpić na boisku osobiście i ciężką pracą zebrać pieniądze dla potrzebujących. Do 21 czerwca trwa głosowanie na oficjalnej stronie, którą możecie znaleźć pod TYM linkiem. Zachęcamy do oddania głosu!

Sprawy studenckie
Marcin Morkowski
@Morkowsky

Redaktor naczelny, współzałożyciel portalu ChilliTorun.pl. Publicysta, komentator. Prywatnie rubaszny jegomość, słynący z ciętej riposty

Więcej w dziale Sprawy studenckie

unnamed

Poznaliśmy tegoroczny ranking “Perspektyw”. Jak wypadły toruńskie uczelnie?

Mateusz Bąk17 lipca 2020
800px-Toruń_rektorat_UMK

Rektor UMK wydał nowe zarządzenie! Co z zajęciami i sesją?

Mateusz Bąk27 maja 2020
_DSC5997

Studenci UMK utworzyli petycję w sprawie sesji

Mateusz Bąk20 maja 2020
centrum_weterynarii_umk_-_wizualizacja_1

Tak będzie wyglądać Centrum Medycyny Weterynaryjnej

Mateusz Bąk23 marca 2020
Akademik_UMK_Torun

Akademiki przeznaczone na kwarantanne? Ważny komunikat Kanclerza UMK!

Mateusz Bąk20 marca 2020
rektor umk

UMK ma nowego rektora

Mateusz Bąk12 marca 2020
DSC_3510

Juwenalia odwołane! Rektor UMK wydał komunikat

Mateusz Bąk11 marca 2020
DSC6227-1000x600

UMK będzie mieć nowego rektora! Znamy termin wyborów

Mateusz Bąk3 lutego 2020
1280px-Nicolaus_Copernicus_University_in_Toruń_rectors_office-1000x600-1

Muzułmańscy studenci UMK z nietypową prośbą

Mateusz Bąk21 listopada 2019