fbpx
Ciekawostki

Promowanie firmy w internecie – przykłady skutecznych działań

(fot. Materiały Partnera)
Promowanie firmy w internecie – przykłady skutecznych działań
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Surfując po sieci z pewnością spotkamy także i firmy, które do tej pory nie zdawały sobie sprawy z konieczności prowadzenia działań marketingowych. Witryny należące do tego rodzaju spółek świecąc pustkami, nie dają im żadnej realnej przewagi na rynku. Nie sprzedaje się tu bowiem ani wizerunek marki, ani same towary

Winić za ten stan rzeczy możemy w zależności od sytuacji niekompetentnych menedżerów lub przekonania właścicieli o tym, że najważniejsza jest sprzedaż tradycyjna. Jednak prędzej czy później znaczna część nieprzekonanych także sięgnie po narzędzia, z których pomocą sukces nie przychodzi aż tak ciężko. Poniżej prezentujemy dwie gotowe ścieżki do wypróbowania dla każdego, kto zdecydował się zarabiać na firmowej stronie.

Powiększ traffic w serwisie dzięki SEO

SEO, czyli Search Engine Optimization, to powszechna metoda na zajęcie czołowych miejsc w wynikach wyszukiwania Google względem konkretnych fraz i słów kluczowych. Określane też jako pozycjonowanie stron działanie to polega na skutecznym przebudowaniu witryny klienta, aby spełniała wszelkie wytyczne dostarczyciela wyszukiwania. W rezultacie za każdym wyszukaniem „tanich markowych sukienek” jedną z topowych odpowiedzi Google będzie strona twojego butiku z modą damską. A kiedy już znajdziesz się w górnej dziesiątce wyników wyszukiwania, kwestią czasu pozostanie zjawienie się w twoim sklepie tłumów potencjalnych klientów, zainteresowanych asortymentem.

Specjaliści zmienią treści naszych stron i wpisów, tak by były odpowiednio nasycone słowami kluczowymi, a jednocześnie przedstawiały realną wartość czytelniczą. W następnej kolejności dostosowana zostanie architektura serwisu oraz wszelkie funkcjonalności i technikalia (jak choćby zapełnienie metaopisów, odpowiednie użycie tagów HTML, oraz wzbogacenie tytułów stron czy pozyskanie dobrych wartościowych linków zewnętrznych). Skutki optymalizacji i pozycjonowania pozostają bardzo długofalowe, a całość dokonanych zabiegów jest nie tylko warta swojej ceny, ale wręcz opłacalna, biorąc pod uwagę realny zwrot z inwestycji. Jedynym mankamentem jest fakt, że na wyniki akcji seowców musimy poczekać do kilku miesięcy – tłumaczy ekspert agencji afterweb.pl.

Alternatywą dla SEO pozostają linki sponsorowane Adwords, które możemy też z powodzeniem wykorzystywać jako dodatkową formułę marketingu firmowej www. Wystarczy tylko ustalić budżet w narzędziu, wybrać target, słowa kluczowe, czas wyświetlania reklamy oraz formę rozliczeń i już stajemy przed praktycznie nieograniczonymi możliwościami promocji w Google. Nasze linki pojawią się na górze wyników wyszukiwania już w 15 minut po odpaleniu kampanii! Korzyściami możemy się cieszyć tak długo, na jak długo pozwala ustalona kwota promocji.

Więcej w dziale Ciekawostki

casino-3491253_960_720

Najpopularniejsze automaty do gier

Redakcja ChilliTorun.pl24 marca 2020
Josef_Thorak_-_Kopernikus2

Kolejny pomnik Kopernika w Toruniu?

Mateusz Bąk20 lutego 2020
07 - hak - obrotnica do spawania ZEWN

Szybkie i efektywne spawanie na miarę XXI wieku. Sprawdź, jakich przyrządów używają najlepsi i jak na nich pracują

Redakcja ChilliTorun.pl7 lutego 2020
players-green-football-football-match-football-pitch-sports-ground

Ludzie Sportu Związani z Lublinem

Redakcja ChilliTorun.pl4 lutego 2020
07 - afterweb - pozycjonowanie stron internetowych-Wrocław 2 ZEWN

Pozycjonowanie dla bystrzaków: czy w 2020 da się samodzielnie wywindować witrynę www na szczyt listy Google’a?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2020
wkroczeniewojskpolskichdotor18stycznia1920a

Upragniony powrót do Ojczyzny – 10 faktów z historii oswobodzenia Torunia!

Mateusz Bąk18 stycznia 2020
mzk

O historii miejskich autobusów słów kilka

Mateusz Bąk18 listopada 2019
głowne wiersze

Jan Kasprowicz – wyjątkowy, polski poeta

Redakcja ChilliTorun.pl21 października 2019
123

Absolwent UMK w drodze na Koronę Ziemi

Mateusz Bąk8 września 2019