fbpx
Ciekawostki

[TECHNOLOGIA] Recenzja LG G6. Poznaj zalety modelu

Co nowego w ofercie smartfonów od LG? (fot. play.pl)
[TECHNOLOGIA] Recenzja LG G6. Poznaj zalety modelu
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

LG G6 to flagowy produkt koreańskiej marki należący do segmentu premium. Tego samego, do którego zaliczamy iPhone’a 7 i Samsunga Galaxy S8. Zdecydowaną przewagą recenzowanego modelu jest cena: nowy produkt LG można kupić za ok. 1800 zł, czyli co najmniej 1000 zł taniej niż konkurencyjne smartfony. Dziś przedstawiamy 5 głównych zalet modelu G6

Smartfon LG G6 zaprezentowano na targach Mobile World Congress 2017. Patrząc czysto technicznie recenzowany telefon niewiele różni się od modelu G5. Pamięć operacyjna oraz rozdzielczość ekranu zwiększyły się nieznacznie. W bezdyskusyjny sposób poprawiono tylko jakość wykonania. Gdy spojrzymy na możliwości aparatu, możemy wpaść nawet w pewną konsternację – ubiegłoroczny model miał więcej megapikseli niż model tegoroczny (ich liczba spadła z 16 do 13). Telefon ma jednak wielu zwolenników, nie tylko dzięki atrakcyjnej, jak na model flagowy, cenie.

Wygląd zewnętrzny

Telefon robi bardzo dobre wrażenie w dłoni – dzięki solidnej konstrukcji z metalu i szkła. Do wyboru mamy jedną z kilku wersji kolorystycznych: czarną, białą i platynową. Dwie pierwsze urzekają solidnym i nowoczesnym, szklanym, panelem tylnym. Trzecia sprawia wrażenie, jakby telefon był wykonany w całości z metalu, choć i w tym wariancie warstwę zewnętrzną wykonano ze szkła, spod którego widać metalowy fragment obudowy. Krawędzie boczne, we wszystkich wariantach, to natomiast czysty, wytrzymały metal. Obudowa smartfona spełnia zresztą amerykański militarny standard wytrzymałości MIL-STD-G810.

Działanie

Telefon działa bez zarzutu. Dzięki wygodnej nakładce na Androida, obsługa systemu nie sprawia trudności. W porównaniu z ubiegłym rokiem usprawniono chłodzenie, dzięki czemu układ graficzny nie nagrzewa zbytnio telefonu. Pomimo braku rewolucyjnych zmian w stosunku do modelu G5, pod względem płynności działania, nowy model LG sprawdza się bardzo dobrze.

Wyświetlacz

Do zalet telefonu warto zaliczyć wąskie ramki. Przekątna ekranu to 5,7 cala, a wykorzystany panel charakteryzuje się bardzo dobrą ostrością i idealnymi kątami widoczności. Gwarancją jakości wyświetlacza zamontowanego w telefonie są standardy Dolby Vision oraz HDR 10. W konstrukcji ekranu wykorzystano nietypową proporcję 2:1, nieco większą niż standardowe 16:9. Zdaniem niektórych użytkowników jest to jednak olbrzymia zaleta. Dlaczego? Większość filmów, które oglądamy w serwisach VOD nagrano właśnie w proporcji 2:1 lub zbliżonej – 21:9. Dzięki temu obraz wypełnia cały wyświetlacz, co wzmaga jego atrakcyjność. Tylko w przypadku YouTube’a pojawią się, niestety, boczne paski.

Aparat

Telefon wyposażono w dwa aparaty. Pierwszy posiada obiektyw szerokokątny (pole widzenia 125 stopni), a drugi standardowy (pole widzenia 71 stopni). Zaawansowane algorytmy zastosowane w nowym smartfonie LG sprawiają, że różnica sprzętowa pomiędzy głównym i dodatkowym aparatem staje się niewielka. Przeciętny użytkownik w ogóle może jej nie zauważyć. Telefon umożliwi również nagrywanie filmów w jakości 4K, dzięki matrycy dostarczonej przez firmę Sony.

Dodatki

Jak na flagowca przystało, w modelu G6 znajdziemy kilka pomocnych dodatków. Czytnik linii papilarnych powoli staje się standardem, czego nie można powiedzieć o wodoszczelności. LG G6 to pierwszy smartfon tego koreańskiego producenta, z którym możemy zanurzyć się pod wodą. Miłośnicy fotografii docenią też różne zaawansowane opcje oferowane przez wbudowane aparaty.

Więcej w dziale Ciekawostki

wind-farm-1747331_1280

Energia wiatrowa i słoneczna zamiast węgla

Redakcja ChilliTorun.pl9 września 2020
3 - myjultradzwiekami - link do strony 3

Poznaj trzy powody, dla których warto zainwestować w nowoczesne myjki ultradźwiękowe

Redakcja ChilliTorun.pl1 września 2020
casino-3491253_960_720

Najpopularniejsze automaty do gier

Redakcja ChilliTorun.pl24 marca 2020
Josef_Thorak_-_Kopernikus2

Kolejny pomnik Kopernika w Toruniu?

Mateusz Bąk20 lutego 2020
07 - hak - obrotnica do spawania ZEWN

Szybkie i efektywne spawanie na miarę XXI wieku. Sprawdź, jakich przyrządów używają najlepsi i jak na nich pracują

Redakcja ChilliTorun.pl7 lutego 2020
players-green-football-football-match-football-pitch-sports-ground

Ludzie Sportu Związani z Lublinem

Redakcja ChilliTorun.pl4 lutego 2020
07 - afterweb - pozycjonowanie stron internetowych-Wrocław 2 ZEWN

Pozycjonowanie dla bystrzaków: czy w 2020 da się samodzielnie wywindować witrynę www na szczyt listy Google’a?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2020
wkroczeniewojskpolskichdotor18stycznia1920a

Upragniony powrót do Ojczyzny – 10 faktów z historii oswobodzenia Torunia!

Mateusz Bąk18 stycznia 2020
mzk

O historii miejskich autobusów słów kilka

Mateusz Bąk18 listopada 2019