fbpx
Pozostałe dyscypliny

Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu? Trwa akcja promująca naszą kandydaturę!

Time4Toruń - akcja promująca kandydaturę Torunia (fot. materiały prasowe PZLA)
Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu? Trwa akcja promująca naszą kandydaturę!
Konrad Marzec
REAKCJE

Time for Toruń, czyli czas na Toruń – pod takim hasłem promowana jest polska kandydatura do organizacji Halowych Mistrzostw Europy 2021. Udział w kampanii biorą  największe gwiazdy polskiej i europejskiej lekkoatletyki

Pod koniec kwietnia dowiemy się, kto został wyznaczony przez European Athletics do zorganizowania Halowych Mistrzostw Europy. W tym roku kandydaturę polskiego miasta wspiera silna kampania Time for Toruń, która od kilku tygodni trwa w Social Media. Jej znakiem rozpoznawczym jest  litera T ułożona z rąk, która w wielu sportach symbolizuje wzięcie czasu. Symbolika ma rzecz jasna nawiązywać do naszego faworyta – teraz czas na Toruń! Dziś to właśnie nasze miasto jest coraz bardziej rozpoznawalne w światowej lekkoatletyce m.in. dzięki organizacji w tutejszej Arenie mityngu z cyklu IAAF World Indoor Tour. Copernicus Cup zgromadził na trybunach znakomitą widownię, która wspaniale dopingowała zawodników.

– Nie chcę mówić czy jesteśmy faworytem. Na pewno na mapie światowej lekkoatletyki Toruń jest widoczny dużo lepiej niż holenderski Apeldoorn, który jest jego rywalem w walce o halowe mistrzostwa Europy. W Toruniu odbył się puchar Europy w wielobojach, Copernicus Cup zbiera znakomite oceny, a i Polska jest świetnie postrzegana przez władze europejskiej oraz światowej federacji jako sprawdzony organizator imprez. – mówi Piotr Długosielski, dyrektor ds. międzynarodowych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki.

Toruń był już kandydatem do zorganizowania Mistrzostw Europy w 2017 i 2019 roku, ale musiał uznać wyższość Belgradu i Glasgow. Dziś oprócz świetnej lokalizacji, za naszym miastem przemawiają także świetne rezultaty naszych lekkoatletów.

– Ostatnie sukcesy polskich lekkoatletów nakręcają popularność dyscypliny. To też ważny argument dla Rady European Athletics. Oczywiście Holendrzy mają Dafne Schippers, ale to biało-czerwoni dominują w ostatnich dwóch latach w halach i na stadionach lekkoatletycznych. Takie nazwiska jak Piotr Lisek, Adam Kszczot, Ewa Swoboda, Paweł Wojciechowski czy Marcin Lewandowski znają kibice Królowej Sportu na całym świecie. – mówi koordynujący toruńską kandydaturę Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Kandydaturę Torunia wspierają czołowi sportowcy z naszego kraju. Po biegu w Copernicus Cup, pytaliśmy o sprawę chociażby Angelikę Cichocką, która wyrażała podziw na temat Areny Toruń – tekst przypominamy TUTAJ.

– Startowałem w Polsce na mistrzostwach świata juniorów i halowych mistrzostwach świata. Atmosfera była świetna, a dodatkowo mogli mnie dopingować moi bliscy. Pochodzę z Kruszwicy, która leży blisko Torunia, więc na pewno miałbym na trybunach spory fanklub. – śmieje się halowy mistrz i rekordzista świata w sztafecie 4×400 metrów Jakub Krzewina, który także dołączył do grona ambasadorów kampanii Time for Toruń.

W tej kampanii nie mogło rzecz jasna zabraknąć wsparcia władz Torunia, w tym prezydenta Michała Zaleskiego. Miasto od lat podkreśla swoje zaangażowanie w sport i finansuje liczne wydarzenia m.in. lekkoatletyczne mistrzostwa Polski, czy światowej klasy mityng Copernicus Cup, które mogą mieć miejsce, dzięki zbudowaniu pięknej Areny Toruń.

– Toruń to miasto, które łączy w sobie wszystko to co najlepsze: doskonałe położenie, kulturę, sport i infrastrukturę na najwyższym, światowym poziomie. W ostatnich latach udoskonaliliśmy i znacznie poszerzyliśmy naszą bazę sportową. To właśnie tutaj, w Toruniu, padają światowe rekordy w różnorodnych dyscyplinach i odbywają się coraz większe i ważniejsze imprezy rangi mistrzostw świata i Europy. Nasze miasto zatem to ważny punkt na sportowej mapie Polski oraz świata jako sprawdzony organizator wielokrotnie nagradzanych imprez sportowych. – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Cenne wsparcie dają również sympatycy lekkoatletyki, którzy do akcji przyłączają się spontanicznie.

– Praktycznie codziennie odbieram wiadomości ze zdjęciami, na których biegacze-amatorzy, grupy młodzieżowe czy też kibice pozują z charakterystycznym ułożeniem rąk w literę T. – cieszy się Chris Kwacz, pomysłodawca kampanii, który odpowiada za jej koordynację w social-mediach.

Czy Toruń zostanie gospodarzem 36. Halowych Mistrzostw Europy dowiemy się pod koniec kwietnia. Decyzję podejmie na swoim spotkaniu w Berlinie Rada European Athletics. Polska dotychczas raz gościła halowe mistrzostwa kontynentu – w 1975 roku areną tej imprezy był katowicki Spodek.

Źródło: materiały prasowe PZLA

Pozostałe dyscypliny
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

mistrzostwa_europy_w_speedrowerze_14083655873253

W Toruniu powalczą o mistrzostwo Polski w speedrowerze

Mateusz Bąk5 września 2019
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska wicemistrzynią Europy!

Mateusz Bąk2 września 2019
1280px-Eurocup_Formula_Renault_2.0_(2)

Alex Karkosik zadebiutował w Formuła Renault Eurocup!

Mateusz Bąk1 września 2019
maxresdefault-1000x600

Katarzyna Zillmann tym razem ze srebrem!

Mateusz Bąk1 września 2019
Lieutenant Junior Grade (LTJG) John Walters and teammates on the US Olympic rowing team vie for the gold in the rowing-4 competition during the XXIV Olympic Games.

Toruńscy wioślarze mistrzami świata!

Mateusz Bąk1 września 2019
2017_10_03_nagrody_dla_wioslarzy_009_1_0

Wioślarze AZS UMK wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
alicja

Alicja Śliwicka mistrzynią Europy!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
aircraft-67566_960_720

Podniebni akrobaci powalczą o mistrzostwo Europy!

Mateusz Bąk30 lipca 2019
aircraft-67566_960_720

Torunianin znów zostanie mistrzem świata?

Mateusz Bąk12 czerwca 2019