fbpx
Hokej na lodzie

Totalna kompromitacja Nesty

Po raz kolejny torunianie gratulowali wygranej drużynie. Kiedy kibice doczekają się zmiany ról? (fot. Jakub Strzelka)
Totalna kompromitacja Nesty
Jakub Strzelka
REAKCJE

Żenada, wstyd i… jeszcze raz żenada. Te słowa chyba najtrafniej określają postawę toruńskich hokeistów we wczorajszym meczu z Unią Oświęcim. Już pierwsza tercja zwiastowała niekorzystny wynik Nesty Mires, ale nikt się nie spodziewał, że będzie aż tak źle

Sezon 2015/2016 jest bez wątpienia jednym z najgorszych w historii toruńskiego hokeja. Kibice praktycznie przyzwyczaili się już do porażek swojej drużyny i nikt fajerwerków w ich wykonianiu nawet się nie spodziewa. Nikt się też nie spodziewał takiego „lania”, jakie dostali od przeciwników hokeiści Nesty Mires Toruń. Inaczej chyba nie można nazwać wyniku 10:2 na korzyść Unii Oświęcim.

Od samego początku na tafli Tor – Toru dominowali goście, którzy po dziesięciu minutach prowadzili już 2:0. Szansę na w miarę „korzystny” wynik dla Nesty podtrzymał jeszcze Michał Kalinowski, który w trzynastej minucie zdobył bramkę kontaktową, ale na tym się toruński opór skończył. Oświęcimscy hokeiści rozkręcili się na dobre i urządzili sobie w Toruniu istną kanonadę. Bezradni gospodarze, na czele z jeszcze bardziej bezradnym niż swoi zawodnicy trenerem, Olegiem Małaszkiewiczem, mogli tylko patrzeć jak goście strzelają kolejne gole Krzysztofowi Bojanowskiemu. Co ciekawe w strzałach na bramkę nie było wielkiej przepaści pomiędzy obiema drużynami. Torunianie oddali 40 uderzeń, a Unia 47. Nietrudno zatem zauważyć, że o wyniku zadecydowała nie znakomita skuteczność gości, ale fatalna Nesty Mires. Zawodnikom z Oświęcimia nie pozostawało nic innego jak ukarać za to gospodarzy i zrobili to aż dziesięciokrotnie. W pewnym momencie doszło do tego, że toruńscy kibice oklaskiwali bramki zdobywane przez gości. Nic dziwnego, bo tych zdobytych przez Nestę Mires wielu nie zobaczyliśmy.

Jednej z przyczyn tego blamażu można doszukiwać się w komunikacji trenera z zawodnikami. Wszyscy kibice na własne oczy mogli wczoraj zobaczyć jak Oleg Małaszkiewicz spokojnie patrzył na „egzekucję” swojej drużyny, stojąc oparty o pleksę toruńskiego boksu. Niewiele jest przypadków, kiedy trener nie pokrzykuje do swoich zawodników, ale widać w Toruniu zdarzają się wyjątki. Szkoda tylko, że to już kolejny raz z rzędu. Jak widać ta metoda nie zdaje egzaminu, dlatego proponujemy trenerowi Małaszkiewiczowi zmianę podejścia. A nuż to przyniesie pozytywne skutki, a na tym chyba wszystkim zależy.

Co można powiedzieć po tak sromotnej porażce? Na usta cisną się tylko słowa pełne rozgoryczenia, zdenerwowania i politowania dla naszego zespołu. Jak wiadomo łaska kibica na pstrym koniu jeździ, a ten najwidoczniej zaczyna coraz bardziej brykać, bo kibiców na Tor-Torze z każdym meczem ubywa. Ilu fanów zobaczymy na następnym spotkaniu Nesty Mires? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie po ich ostatnim wyczynie. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że najwytrwalsi zostaną ze swoją drużyną i dodadzą jej sił do zrehabilitowania się. Na to teraz liczy całe miasto i aż strach pomyśleć co się stanie, kiedy hokeiści zawiodą ponownie.

Hokej na lodzie
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Hokej na lodzie

hokej3_0

Nowi napastnicy w KH Enerdze

Mateusz Bąk21 stycznia 2020
hokej3_0

Hokeiści przegrywają na inaugurację

Mateusz Bąk15 września 2019
DSC_0145-1000x600

Hokeiści gotowi na nowy sezon! Takim składem powalczą o play-off

Mateusz Bąk11 września 2019
1440px-Boisko_ze_sztuczną_nawierzchnią_do_hokeja_na_trawie_w_Toruniu

KH i Pomorzanin zapraszają na wspólną prezentację

Mateusz Bąk5 września 2019
img_0124_0

MKS Sokoły Toruń mistrzem Polski!

Mateusz Bąk30 kwietnia 2019
IMG_20171007_171014 (1)

Reprezentacja Polski na zgrupowaniu w Toruniu!

Mateusz Bąk18 kwietnia 2019
hokej17

Rosyjskie trio opuszcza Toruń. Spore osłabienie KH Energi

Mateusz Bąk22 marca 2019
hokej24-1000x600

Piękne chwile KH Energi Toruń. Półfinał coraz bliżej!

Mateusz Bąk22 lutego 2019
ice-hockey-64167_960_720

Energa górą w derbach Pomorza!

Mateusz Bąk28 października 2018