fbpx
Custom Text
Hokej na lodzie

Zwycięski powrót Biało-Czerwonych

Zwycięski powrót Biało-Czerwonych
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Po blisko sześciu latach przerwy, Polska reprezentacja wróciła na taflę Tor-Toru. Inauguracyjne spotkanie Euro Ice Hockey Challenge z Ukrainą, oglądało około 2,5 tysiąca widzów.

Polacy rozpoczęli to spotkanie znakomicie, po bramce Macieja Urbanowicza prowadzili 1:0. Ukraińcy, którzy w większości są w tym momencie zawodnikami „bezrobotnymi” stawiali jednak umiejętnie opór i po pierwszej tercji prowadzili 2:1. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli nasi rywale, którzy po zaledwie minucie zdobyli trzecią bramkę. Biało-Czerwoni nie złożyli jednak broni i w zaledwie 40 sekund doprowadzili do wyrównania za sprawą Rafała Dutki i Sebastiana Kowalówki. Przy remisowym wyniku w grę naszych reprezentantów wdało się spore rozluźnienie, które zasłużenie wykorzystali Ukraińcy. Najpierw grę w przewadze wykorzystał Wołodymir Aleksiuk a chwilę później na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził gości Witalij Donika.

Kibice na toruńskim lodowisku nieustannie wspierali podopiecznych Jacka Płachty głośnym dopingiem. Nasi kadrowicze odwdzięczyli się w trzeciej odsłonie. Najpierw, ku uciesze miejscowych kibiców, swoją premierową bramkę w reprezentacji zdobył Kamil Kalinowski, a chwilę później do wyrównania doprowadził Damian Kapica. Biało-Czerwoni do ostatnich sekund próbowali rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść, świetnie jednak spisywała się ukraińska defensywa. W 56. minucie po jednej z kontr naszych rywali, Rafała Radziszewskiego przed utratą bramki uratował słupek. Wynik nie zmienił się do końca regulaminowego czasu gry, sędzia zarządził więc regulaminową dogrywkę. W tej, jedni i drudzy grali dość ostrożnie, nie ryzykując za bardzo „nadziania” się na kontratak. W dodatku, Polacy mieli sporo szczęścia, gdy w 63. minucie prowadzący to spotkanie duet sędziowski Mayer-Gergely, nie zauważyli ewidentnego przewinienia Adama Bagińskiego. Minutę później Polacy znaleźli się w tercji Ukraińców, krążek trafił na niebieską linię do Rafała Dutki, który huknął potężnie w kierunku bramki, guma odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców i zaskoczyła Napnenkę. Tor-Tor oszalał z radości a Biało-Czerwoni zanotowali swoją pierwszą wygraną w toruńskim turnieju.

W pierwszym spotkaniu turnieju, Węgrzy bez najmniejszych problemów pokonali reprezentację Rumunii 8:0. Sobotnim rywalem Polaków, o godzinie 16 będzie właśnie ekipa Madziarzy.

Polska 6:5d Ukraina (1:2, 2:3, 2:0, 1:0)

1:0 – Maciej Urbanowicz (9:13)

1:1 – Ołeksandr Pobiedonoscew – Serhij Warłamow, Roman Błahy (15:40, 5/4),

1:2 – Dmytro Nimenko – Witalij Donika (19:49),

1:3 – Jurij Nawarenko – Witalij Donika, Wsewołod Tołstuszko (21:04),

2:3 – Rafał Dutka – Bartłomiej Pociecha, Damian Kapica (23:09),

3:3 – Sebastian Kowalówka – Patryk Wajda, Patryk Noworyta (23:48),

3:4 – Wołodymyr Ałeksiuk – Artem Bondariew, Jurij Nawarenko (28:50, 5/4),

3:5 – Witalij Donika – Wołodymyr Ałeksiuk, Jurij Nawarenko (32:46),

4:5 – Kamil Kalinowski – Patryk Noworyta, Adam Bagiński (48:32, 5/4),

5:5 – Damian Kapica – Bartłomiej Pociecha (50:34),

6:5 – Rafał Dutka – Krystian Dziubiński, Aron Chmielewski (63:15),

Sędziowie: Gabor Mayer (Rumunia), Lehel Gergely (Węgry) – Marcin Polak, Patryk Kasprzyk (liniowi).

Widzów: ok. 2500

Składy:

Polska: Przemysław Odrobny (od 33:47 Rafał Radziszewski)- Mateusz Bryk, Mateusz Rompkowski; Aron Chmielewski Grzegorz Pasiut, Sebastian Kowalówka – Rafał Dutka (2), Bartłomiej Pociecha, Marcin Kolusz (2), Krystian Dziubiński, Damian Kapica – Patryk Wajda, Patryk Noworyta; Maciej Urbanowicz (2), Kamil Kalinowski, Adam Bagiński – Jakub Wanacki, Maciej Kruczek; Kacper Guzik, Radosław Galant, Patryk Kogut.

Trener: Jacek Płachta.

Ukraina: Jewhen Napnenko – Kostiantyn Riabenko, Ołeksandr Pobiedonoscew, Roman Błahy, Szamił Ramazanow, Serhij Warłamow – Wołodymyr Ałeksiuk, Jurij Nawarenko, Dmytro Nimenko, Artem Bondariew, Witalij Donika – Wsewołod Tołstuszko, Rusłan Borysenko; Denis Zabłudowsky (2), Artem Hnidenko, Pawło Borysenko (2) – Roman Szczerbatiuk, Serhij Kuzmyk, Witalij Lalka, Serhij Czernenko, Wiktor Zacharow.

Trener: Ołeksandr Hodyniuk

Więcej w dziale Hokej na lodzie

ice-hockey-64167_960_720

Energa górą w derbach Pomorza!

Mateusz Bąk28 października 2018
hokej24

Bezbłędny Semen Garshin – KH Energa nie zwalnia tempa!

Mateusz Bąk25 września 2018
DSC00239

W Gdańsku nie zabraknie toruńskich kibiców! Chętni jechać?

Mateusz Bąk25 września 2018
hokej17

Toruńscy hokeiści z nowym sponsorem!

Mateusz Bąk17 września 2018
dyb_yqrxuamms8f

Ruszył sezon hokejowej Ekstraligi! Nesta podejmie Cracovię

Mateusz Bąk14 września 2018
hok_9

Hokeiści również po prezentacji!

Mateusz Bąk3 września 2018
_DSC9415

Stowarzyszenie Toruńskich Kibiców Hokeja walczy o klubową maskotkę!

Mateusz Bąk21 lipca 2018
Ważny zawodnik opuszcza Nestę Mires Toruń
(fot. Dominika Lipińska)

Pożegnanie zawodnika Nesty Mires Toruń. “Nie chodziło o brak porozumienia”

Konrad Marzec16 maja 2018
DSC9438-1000x600

W Toruniu króluje hokej. Wysoka nota od kanadyjskiego portalu!

Mateusz Bąk4 kwietnia 2018