Siatkówka

Derby za trzy punkty!

Maciej Gorczyński

Siatkarki Budowlanych Toruń potwierdziły swoją wyższość nad lokalnymi rywalkami ze Świecia, zwyciężając z nimi po raz drugi w rundzie zasadniczej. Tym razem padł wynik 3:1, dzięki czemu torunianki zainkasowały do ligowej tabeli 3 punkty. Było to szesnaste zwycięstwo podopiecznych Mariusza Soi w tym sezonie.

Gospodynie ze Świecia dobrze zaczęły to spotkanie, szybko obejmując wysokie prowadzenie w pierwszym secie. Torunianki potrafiły już jednak wychodzić w tym sezonie z większych opresji, więc strata sześciu punktów przy stanie 13:7 nie była im straszna. Najpierw doprowadziły one do wyrównania 18:18, a chwilę później miały już 4 punkty przewagi nad świeciankami, aby ostatecznie wygrać tego seta 25:20.

Drugi set miał podobny przebieg, lecz tym razem ze zwycięstwa cieszyła się drużyna ze Świecia. Siatkarki Jokera pod przewodnictwem Andrzeja Nadolnego systematycznie powiększały przewagę, aby w końcówce znowu dać się dogonić wiceliderom z Torunia. Niestety, Budowlanym nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego seta i ostatecznie uległy świeciankom 22:25.

W trzeciej partii torunianki zdeklasowały piątą drużynę ligi zwyciężając 25:15. W czwartym, jak się okazało decydującym secie, to gospodynie wcieliły się w rolę goniących wynik. Początek tej partii był bardzo wyrównany, oba zespoły grały punkt za punkt, jednak w końcu to podopiecznym Mariusza Soi udało się odskoczyć rywalkom na 4 oczka. Siatkarki Jokera Świecie nie poddawały się i systematycznie odrabiały straty. Ostatecznie to przyjezdne okazały się lepsze w derbach Pomorza i Kujaw 26:24, a w całym meczu 3:1.

W tym sezonie było to już drugie zwycięstwo Budowlanych nad Jokerem Świecie. W pierwszym spotkaniu w Toruniu padł wynik 3:0. Dzisiejszy rezultat spotkania nie zmienia sytuacji w tabeli żadnej z drużyn. Torunianki wciąż pozostaną na 2. miejscu, natomiast świecianki utrzymają 5. pozycję. Kolejny mecz Budowlane powinny rozegrać na własnym terenie w walentynki. Według terminarza ich rywalkami ma być Ekstrim Gorlice. Nie wiadomo jednak, czy drużyna z Małopolski przyjedzie do grodu Kopernika, ponieważ boryka się z poważnymi problemami finansowymi.

MUKS JOKER Świecie – Budowlani Toruń 1:3 (20:25, 25:22, 15:25, 24:26)