fbpx
Siatkówka

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

(fot. Krzysztof Maliszewski)
Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety
Mateusz Bąk
REAKCJE

Najbliższy tydzień w Toruniu upłynie pod znakiem siatkówki plażowej. Przed nami Bella Plaża Gotyku! Jako pierwsi na boisko wybiegną studenci UMK, natomiast w weekend odbędzie się Turniej Gwiazd

Tegoroczna Plaża Gotyku ze względu na pandemię przybrała nietypową formę. Organizatorzy zaprosili do Torunia wybrane pary. Tym sposobem w zmaganiach siatkarzy i siatkarek weźmie udział po 16 duetów. Na Rynku Nowomiejskim zagra m.in. duet Michał Kądzioła i Marcin Ociepski.

 Nie mam ani jednych złych wspomnień z Torunia. Na każdym turnieju, na którym tu byłem, zawsze było fantastycznie. Pomimo tego, że wyniki nie zawsze były najlepsze, to Toruń zawsze miło wspominam. To jest miejsce, do którego zawsze będę miło wracał. Piotrek Kaczmarek oraz jego rodzice to fantastyczni ludzie i fantastyczni organizatorzy, więc na każde zaproszenie z Torunia będę odpowiadał pozytywnie – powiedział Michał Kądzioła, który w ubiegłym roku na Rynku Nowomiejskim cieszył się z brązowego medalu mistrzostw Polski.

Na tegorocznej Plaży Gotyku zagrają zagraniczne duety, które mają na koncie m.in. występy w światowych turniejach z serii FIVB Beach Volleyball World Tour. W Turnieju Gwiazd siatkarek wystąpią Czeszki na przykład Michaela Kubickova i Michala Kvapilova, które w ubiegłym roku podbiły plażę w Przysusze i triumfowały w Superpucharze Polski.

Wśród siatkarzy w Turnieju Gwiazd rywalizować będą z kolei Austriacy. Do Torunia zawita para Felix Friedl i Maximilian Trummer, którzy na koncie mają kilka europejskich i światowych turniejów, choć nie odnosili w nich większych sukcesów.

Bella Plaża Gotyku rozpocznie się 20 lipca. W pierwszych czterech dniach do zmagań przystąpią studenci UMK, pary mieszany, amatorzy, a także juniorzy. W weekend (25-26 lipca) odbędzie się Turniej Gwiazd. Dokładny program zawodów dostępny jest TUTAJ.

źródło: plazagotyku.pl

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019
do-hymnu-1000x600

Zakończyć rundę zwycięstwem! Budowlani Toruń walczą o play-off

Mateusz Bąk20 lutego 2019