fbpx
Siatkówka

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)
Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Za nami ostatni dzień zmagań w Orlen Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej Toruń 2019. Po sobotnim finale pań w niedzielę poznaliśmy zwycięzców turnieju mężczyzn. Złote medale zdobyli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, pokonując po tie-breaku Macieja Rudola i Jakuba Szałankiewicza.

Przez ostatnie cztery dni na boiskach na Rynku Nowomiejskim i przy Zespole Szkół nr 10 mogliśmy oglądać siatkówkę na najwyższym krajowym poziomie. O tytuł mistrzów Polski walczyły 24 pary. Zawodnicy ani na chwilę nie spuszczali z tonu, a znakomita pogoda i kapitalna atmosfera na trybunach przełożyły się na fantastyczne widowisko pokazujące, że nie bez powodu Toruń wybrano Europejską Stolicą Sportu.

Za faworytów dzisiejszego finału uchodzili Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy przed rokiem w Krakowie stanęli na drugim stopniu podium. Początek spotkania zdawał się to potwierdzać, wszak po świetnych zagrywkach Fijałka prowadzili już 4:0. Szybko jednak pojawiło się pewne rozluźnienie i tym samym błędy, co od razu wykorzystali rywale, odskakując na trzy punkty, a w końcówce premierowej odsłony nawet na pięć.

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

Nieco bardziej zacięty i wyrównany okazał się drugi set. Po ostrej wymianie ciosów na dwa oczka odskoczyli w końcu Fijałek i Bryl, jednak w decydującym momencie Rudol i Szałankiewicz doprowadzili do wyrównania na 19:19. W końcówce emocje sięgnęły zenitu, wynik długo oscylował w granicach remisu, a o rozstrzygnięciu zdecydowała dopiero czwarta piłka setowa.

Drugi set wynikiem 24:22 wygrał duet Fijałek-Bryl, który również okazał się lepszy w tie-breaku. W nim przez długi czas obie ekipy grały punkt za punkt, ale w decydującym fragmencie więcej zimnej krwi i skuteczności zachowali nowi mistrzowie, wygrywający tę partię do 11.

(fot. Lech Kamiński/torun.pl)

– To były jedne z piękniejszych mistrzostw pod względem poziomu sportowego i scenerii. Dziękuję prezydentowi miasta i wszystkim organizatorom za tę imprezę. Gratuluję również tak świetnych kibiców. Zapraszam na inne siatkarskie turnieje – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Kasprzyk – Dziękuję przede wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za wspaniały turniej. Mamy to szczęście, że oglądamy jednych z najlepszych siatkarzy na świecie. Dzięki wam polska siatkówka promowana jest na całym świecie.

Brązowy medal zdobyli z kolei Marcin Ociepski i Michał Kądzioła, którzy pokonali braci Adama i Romana Andrysów. Gwoli przypomnienia pula nagród w ORLEN Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej 2019 wynosi 110 tysięcy złotych (turniej męski  – 65 tysięcy złotych, turniej żeński – 45 tysięcy złotych).

Fijałek / Bryl vs. Rudol / Szałankiewicz 2:1 (16:21, 24:22, 15:11) 

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
IMG_0893-1000x600

Toruńska siatkówka w ruinie…

Mateusz Bąk20 stycznia 2020
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019
do-hymnu-1000x600

Zakończyć rundę zwycięstwem! Budowlani Toruń walczą o play-off

Mateusz Bąk20 lutego 2019