fbpx
Siatkówka

Toruńska siatkówka w ruinie…

Włoski trener, argentyńska atakująca, niemałe emocje w Arnie Toruń... - trzy lata temu toruńska siatkówka była w zupełnie innym miejscu (fot. Agnieszka Krawczyk)
Toruńska siatkówka w ruinie…
Mateusz Bąk
REAKCJE

Budowlani Toruń w zastraszającym tempie chylą się ku upadkowi. Jeszcze dwa lata temu w Grodzie Kopernika mieliśmy siatkarską ekstraklasę. Tym czasem klub wycofał się z rozgrywek I Ligi…

Tradycja kobiecej siatkówki w Toruniu sięga lat 50-tych ubiegłego wieku. W swojej historii przeżywała wzloty, ale potem bolesne upadki. Ostanie lata najdobitniej to potwierdzają. W 2016 roku Budowlani awansowali do ekstraklasy, gdzie zagościli na dwa lata. Poprzedni sezon spędzili już w I Lidze, którą zakończyli na dziewiątym miejscu.

Już w ubiegłe wakacje sytuacja nie była jasna, skład budowano w pośpiechu i niekompletnie. Mimo to udało się przystąpić do rozgrywek. Niestety z fatalnym skutkiem. W siedemnastu meczach udało się wygrać tylko raz. W końcu zarząd klubu postanowił wycofać się z rozgrywek. Powód? Od dawna mówi się o ogromnych długach, a dziura w budżecie tylko się pogłębiała.

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

O kiepskiej sytuacji klubu pisaliśmy na początku września. Problemy finansowe pojawiły się jednak dużo wcześniej i z roku na rok tylko się pomnażają. Jeszcze z czasów gry w ekstraklasie klub miał nie wypłacić wszystkim zawodniczkom pełnego wynagrodzenia, co kończyło się rozprawami sądowymi. Oficjalnie nie wiemy, jak wygląda sytuacja obecnych zawodniczek, które muszą już szukać nowych miejsc zatrudnienia.

Jaka przyszłość czeka toruńską siatkówkę? Czy Budowlani przetrwają? W tej chwili próżno oczekiwać od zarządu klubu konkretnych informacji. Do tematu będziemy wracać!

Siatkówka
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Siatkówka

SONY DSC

Zbliża się Plaża Gotyku. W Toruniu zagrają też zagraniczne duety

Mateusz Bąk15 lipca 2020
siatkarkiazs230220-960x641

Siatkarki AZS UMK z historycznym awansem!

Mateusz Bąk19 maja 2020
finae_mo-czyzn9

Orlen Mistrzostwa Polski rozstrzygnięte!

Mateusz Bąk2 września 2019
4F5A1862

Kobieca siatkówka po toruńsku – czyli wielkie nadzieje i jeszcze większe długi

Marcin Morkowski2 września 2019
finae_kobiet36

Brzostek i Gromadowska mistrzyniami Polski!

Mateusz Bąk1 września 2019
bella

Toruń stolicą siatkówki plażowej!

Mateusz Bąk30 sierpnia 2019
42849434512_990d5c3df1_o

Wilfredo León gościem specjalnym Plaży Gotyku!

Mateusz Bąk6 czerwca 2019
Mesa_de_anotadores_de_voleibol-1000x600

Budowlani Toruń zakończyli sezon. Bezpieczne utrzymanie stało się faktem

Mateusz Bąk25 lutego 2019
do-hymnu-1000x600

Zakończyć rundę zwycięstwem! Budowlani Toruń walczą o play-off

Mateusz Bąk20 lutego 2019