fbpx
Pozostałe dyscypliny

Wystartuj w wyścigu z Mistrzem Świata!

Michał Kwiatkowski to dobry przykład na to, że marzenia stają się rzeczywistością (fot. Wikipedia)
Wystartuj w wyścigu z Mistrzem Świata!
Wiktoria Nuszkiewicz
REAKCJE

W najbliższą niedzielę odbędzie się Velo Toruń, podczas którego miłośnicy kolarstwa będą mieli wyjątkową okazję spotkać się z Michałem Kwiatkowskim, Mistrzem Świata oraz jedną z największych gwiazd sportów rowerowych

Michał Kwiatkowski to pochodzący z Chełmży zawodnik Team Sky. Mistrz Świata w wyścigu ze startu wspólnego w 2014 roku oraz drużynowy Mistrz Świata w jeździe na czas w barwach Etixx-Quick Step w roku 2013. Na tym nie kończą się jego nagrody i tytuły, które długo można by wymieniać.

Już od najmłodszych lat rowery były jego pasją. W 2001 roku dołączył do klubu Warta Działyń, który jest filią TKK Pacific Toruń. Dość szybko zaczął osiągać pierwsze sukcesy, m.in. tytuł Mistrza Europy Juniorów (w wyścigu szosowym ze startu wspólnego). Rozwój jego kariery jest równie szybki jak on sam na rowerze. Michał zdecydowanie jest zawodnikiem najwyższej światowej klasy. W 2015 roku wygrał jako pierwszy Polak Amstel Gold Race. Tym samym stał się pierwszym od ponad 30 lat kolarzem (po Bernardzie Hinaultcie), które wygrał ten wyścig w tęczowej koszulce Mistrza.

Michał Kwiatkowski został niedawno odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta. Na najbliższej edycji Velo Toruń stanie on na starcie kolejnego wyścigu ramie w ramie z pasjonatami z całego kraju. Wyścig zostanie poprowadzony po drogach na północny-zachód od Torunia. Miasteczko zawodów oraz biuro inwazyjne zostaną usytuowane przy ulicy Bema, w pobliżu hali sportowej. Przewidziano trzy kategorie wyścigów: 100+km , 60+km oraz 30+km. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Specjalnie dla najmłodszych został przewidziany również wyścig na terenie Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernicus, natomiast całe rodziny będą mogły wziąć udział w Skoda Family Challenge. Będzie to zabawa na zasadzie gry miejskiej, której uczestnicy poruszający się drogami rowerowymi, będą musieli przejechać kilkanaście kilometrów i dotrzeć do mety rozwiązując po drodze postawione zadania. Przewidziane są nagrody.

Szczegóły znajdziecie TUTAJ

Pozostałe dyscypliny
Wiktoria Nuszkiewicz

Pasjonatka książek i tatuaży, zwiedzająca świat w glanach. Mimo nieodłącznych słuchawek na uszach, słyszy wszystko co dzieje się w mieście. Z pozoru nieśmiała i cicha, diabelskim spojrzeniem dostrzega najdrobniejsze detale, by móc je potem opisać.

Więcej w dziale Pozostałe dyscypliny

the-strategy-1080536_1920

15-latek z Bydgoszczy triumfuje w kowalewskim turnieju szachowym. Jak wypadli torunianie?

Mateusz Bąk20 lipca 2020
Bez tytułu

Derby Torunia w CS Superlidze

Mateusz Bąk8 lipca 2020
fot. Paweł Siczyński

Sezon hokeja na trawie na finiszu. Jak wypadł Pomorzanin?

Mateusz Bąk6 lipca 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra w Pucharze Europy!

Mateusz Bąk16 czerwca 2020
fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o Puchar Polski

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
DSC_6159_(Copy)

Poznaliśmy program Halowych Mistrzostw Europy

Mateusz Bąk11 maja 2020
rygielska_1_klimkiewicz

Aneta Rygielska walczy o igrzyska! Torunianka wygrywa pierwszą walkę

Mateusz Bąk14 marca 2020
DSC_5978_(Copy)

Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń! Atrakcyjne ceny biletów

Mateusz Bąk26 lutego 2020
Fot. Paweł Siczyński

Pomorzanin zagra o złoto!

Mateusz Bąk26 lutego 2020