fbpx
Miasto

Podsumowanie weekendu majowego na toruńskich drogach

Podczas weekendu majowego w Toruniu doszło do 3 wypadków i aż 40 kolizji (fot. informacja prasowa)
Podsumowanie weekendu majowego na toruńskich drogach
REAKCJE

Długi weekend majowy to przede wszystkim podróże, wycieczki, mocno zakrapiane grille i imprezy. Podczas gdy inni się bawili, toruńska drogówka miała ręce pełne roboty. W naszym mieście doszło do 3 wypadków, kilkudziesięciu kolizji, a łącznie od piątku 29.04 policjanci interweniowali aż 349 razy

Wśród tych interwencji służby prewencyjne zatrzymały 10 nietrzeźwych kierowców. Gdy planuje się podróż nie tylko trzeba stronić od alkoholu, ale warto również sprawdzić stan techniczny pojazdów. W Toruniu w weekend majowy policjanci zabrali aż 78 dowodów rejestracyjnych m.in. ze względu na zły stan samochodów.

Funkcjonariusze „drogówki” byli wezwani do 3 wypadków i 40 kolizji, łącznie interweniowali   349  razy. – podsumowuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Pierwszy wypadek miał miejsce w sobotę 30.04 ok. godz. 14.10 na Szosie Bydgoskiej. Kierująca pojazdem marki toyota yaris nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej, wjechała na przejście dla pieszych na czerwonym świetle i potrąciła 24-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia piesza doznała bardzo poważnych obrażeń i trafiła do jednego z toruńskich szpitali. Badanie wykazało, że obie kobiety w chwili zdarzenia były trzeźwe.

Do drugiego, nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę 01.05.2016r. tuż po godzinie 4:00 rano. Pojazd prowadzony przez nietrzeźwego 36- letniego obcokrajowca uderzył w barierki ochronne, zsunął się ze skarpy, a następnie dachował, zatrzymując się przed drzwiami klubu Od Nowa przy ul. Gagarina. 36- latek miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie, na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli na niego kilkaset złotych mandatu. Mężczyzna odpowie teraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, za co grozi mu do 2 lat więzienia.

DSC_8352

DSC_8349

DSC_8338

DSC_8333

Trzecie zdarzenie to wypadek z udziałem motocyklisty, do którego doszło 01.05 ok. godz. 12.35 na ul. Poznańskiej. Kierowca osobówki podejmując manewr skrętu w ul. Parkową nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony ul. Inowrocławskiej kierowcy motocykla. W wyniku tego wypadku 36 -letni mieszkaniec Poznania z bardzo poważnymi obrażeniami trafił do jednego z toruńskich szpitali. 19 – letni kierowca osobówki w chwili zdarzenia był trzeźwy. Teraz przyczyny tego zdarzenia wyjaśnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń Podgórz.

  DSC_8407

DSC_8403

 

 

Więcej w dziale Miasto

02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020